Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

(BBC) 1435: Following earlier reports, it appears there has been more than one strong aftershock in Japan - AP reports two tremors measuring over 6.0 within three minutes of each other.
Brate... daj bože da su ovo oni na koje su seizmolozi upućivali, a da neće biti većeg.
Link to comment
Brate... daj bože da su ovo oni na koje su seizmolozi upućivali, a da neće biti većeg.
vala bas, i ja se nadam da je tako. obicno ide jak potres pa ga prate slabiji...istrosi se kineticka energija. ako je ovo taj veliki, nece vise biti jacih od ovoga
Link to comment

Da, nadajmo se, mada pominjali su, ako se ne varam, neki malo jači (cca 8)Samo mi nije jasno kako mogu takve stvari da predvide? Ako neko zna, voleo bih da mi objasni...I, nešto mi se čini da se tu ne radi o kinetičkoj energiji

Link to comment
Da, nadajmo se, mada pominjali su, ako se ne varam, neki malo jači (cca 8)
Da da, baš na taj sam mislio. Nadam se nekako /potpuno laički/ da su ova dva potresa sad maločas koja nikako nisu šala oslobodila dovoljno pritiska i energije da neće biti još jednog Big One-a.
Link to comment

Neki koji su ovde "expats" firme ih salju nazad u Ameriku na mesec dana. To se lokalcima ne desava, ko ce da im kaze da idu iz Japana.Bas sam se nesto ponadao da kazu da ide ko gde moze dalje od Tokija dok se ne normalizuju stvari. Onda, ako i kazu - bezbedno mesto ce biti Nagoja i Osaka pa meni isto. Bas je mogao da padne jedan Thai od mesec dana.Po radnjama su pocele nestasice flasirane vode (plasticne boce od 2L), baterija, camping gas, toalet papira. Danas prodjem pred jednog supermarketa pa, kao neko ko je video redove dok moji domacini nisu znali sta je to, maznem 2 pakovanja papira i 2 boce vode (max 2 bottles per customer).Kod mene nema redova za benzin ali na autoputevima ima, pola sata. U okolini Tokija i 1 sat. U ugrozenim podrucjima, tamo gde je pumpa opstala + da ima benzina, 15L po vozilu.Prvo su opustele 7-11 i slicne radnje u Tokiju gde mozda 12 miliona ljudi nije moglo da se vrati kuci u petak, sve do ponedeljka ujutro pa su potamanili sve sto je bilo. Ej, 12 miliona ne stanovnika (mesavina od kolevke pa do pred grob) nego ljudi u radnom dobu. Mind boggling: celokupno australijsko radno stanovnistvo (work force)je manje od 12 miliona ljudi (od 22 miliona stanovnika). Ovih 12 miliona zatecenih u Tokiju je prezivelo na convenience store 3 dana, kako da ne opuste. Pa kad su se vratili kuci, navalili da kupuju da im se ne ponovi. Pa i kad sednu da predahnu, ono piche slike na TV pa udri opet po radnjama.

Link to comment

Predvidjaju po iskustvu. Svaki zemljotres donosi i svoje replike koje su sve slabijeg intenziteta. Prvi zemljotres je dosta toga pretumbao i to sada treba da se slegne (odprilike tako nekako).

Link to comment
evo neki strucnjak na b92 kaze da ovo u japanu, srecom, nije ni blizu cernobila.
I ne moze da bude, razmer cernobilske katastrofe je uzrok niza ljudskih gluposti. Ovo je pre uporedivo sa three mile islandom
Link to comment

evo jednog clanka koji ima drukciji pogled na situaciju u Fukusimi:http://www.theregister.co.uk/2011/03/14/fukushiima_analysis/Iako nije gotovo, iako ovo mozda i postane nov Cernobil, u svakom slucaju od zemljotresa jacine 9 rihtera ocekujem da sravni sve sa zemljom.

Link to comment

Ovo je vec bilo. Milsim da treba malo sacekati da se vidi sta se stvarno desilo i sta ce se desiti prije ovakvih afirmativnih clanaka (u oba smijera naravno).

Link to comment
×
×
  • Create New...