Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

ide mi opasno na zivce CNN. bukvalno po ceo dan drve o cover-ups u japanskoj nuklearnoj industriji. valjda im je neki rejting-efendija dosapnuo da je to sada prioritet u izvestavanju
da, evo i malopre to pomenuse.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Izgleda da je ovaj:Reuters says a magnitude 6.0 tremor has struck - one of the largest of dozens of aftershocks felt in Japan over recent days. The agency says buildings in Tokyo were swaying.

Edited by observer
Link to comment
Izgleda da je ovaj:Reuters says a magnitude 6.0 tremor has struck - one of the largest of dozens of aftershocks felt in Japan over recent days. The agency says buildings in Tokyo were swaying.
koliko treba da bude jak za novi cunami?
Link to comment
koliko treba da bude jak za novi cunami?
nije samo stvar u jacini nego i u poziciji i vektoru udara, ima tu sto faktora.
Link to comment
mislim, ako je epicentar tamo gde je bio i ovaj inicijalni?
zanimljivo pitanje, neam pojma, i ja sam to kopao ovih dana ali izgleda da niko nije mogao da ponudi laicki model predvidjanja za to.
Link to comment
Evo, od izbora 1990. nisam gledao TV, ne gledam ni sada. Informacije uzimam sa transkripta NHK (drzavne TV) i lokalnih novina na engleskom. Nezatrovan, mozda zato i izgleda da drugacije mislim jer nema elemenata spektakla koji je neizbezan ako se pogledaju ovi klipovi sto su prilagani.
To je u redu i to je tvoj vlastiti izbor, ali to ne znaci da mora biti svaciji. Osim toga, nisu svi mediji senzacionalisticki. Nema potrebe za takvim generaliziranjem.
Ta zona evakuacije je za najgori slucaj, kao Cernobil i vazi za sve nuklearke u svetu.
Naravno, ali nitko ni ne tvrdi suprotno. Teoretski, do najgoreg scenarija bi moglo doci, a upravo tome evakuacije i sluze. Odnosno apsolutno nitko, pa ni ti, ne moze kategoricki tvrditi da do toga nece doci. Isto kao sto je i povisen stupanj radijacije sasvim opravdan razlog za evakuaciju.
znam znam nego ocigledno ima potrebu da na nekom forumu zastupa to njegovo, ne znam ni kako da to nazovem
Jedini problem u tome sto on zastupa jeste to sto zastupa Japan, a ne Ameriku. Postoji xx nickova diljem neta koji jednako srcano zastupaju Ameriku, samo sto to iz nekog razloga nikome ne smeta.
Link to comment
Jedini problem u tome sto on zastupa jeste to sto zastupa Japan, a ne Ameriku. Postoji xx nickova diljem neta koji jednako srcano zastupaju Ameriku, samo sto to iz nekog razloga nikome ne smeta.
m'da, bas je to u pitanju, ovo je jedan jako proamericki forum
Link to comment
m'da, bas je to u pitanju, ovo je jedan jako™ proamericki forum
Nisam ni rekla da se radi o ovom forumu, nego generalno o netu, medju kojima je npr. i forum B92 koji jeste jedan jako™ proamericki forum, a koji je ovdje spominjan u vidu nekakve (valjda) prijetnje za Yoyogija, i na kojem btw. samo sto nisu napravili zurku zato sto je Yoyogi banovan i zato sto je u Japanu, pa je eto moguce da se i njemu nesto ruzno desi. Mislim da takva politika ovom forumu ne treba, a jos manje komentari koji podrzavaju takve torture.
Link to comment
koliko treba da bude jak za novi cunami?
Tsunami izaziva klizanje plocha pod vodom, ne samo tresenje tla.Te ploce se pomeraju stalno ali vrlo sporo. One sto su izazvale Sumatra tsunami (bio je kao ovaj, 9 rihtera u epicentru) se pomeraju nekih 60cm godisnje (otprilike tom brzinom rastu nokti) a tada su se pomerile 6 metara u jednoj sekundi i to je izazvalo tsunami koji je ubio ~230 hiljada ljudi.Edit: 120 -> 60cm Edited by Yoyogi
Link to comment
Tsunami izaziva klizanje plocha pod vodom, ne samo tresenje tla.Te ploce se pomeraju stalno ali vrlo sporo. One sto su izazvale Sumatra tsunami (bio je kao ovaj, 9 rihtera u epicentru) se pomeraju 120cm godisnje (otprilike tom brzinom rastu nokti) a tada su se pomerile 6 metara u jednoj sekundi i to je izazvalo tsunami koji je ubio ~230 hiljada ljudi.
da, da, hvala.valjda ce ostati samo na drmanju.
Link to comment
Nisam ni rekla da se radi o ovom forumu, nego generalno o netu, medju kojima je npr. i forum B92 koji jeste jedan jako™ proamericki forum, a koji je ovdje spominjan u vidu nekakve (valjda) prijetnje za Yoyogija, i na kojem btw. samo sto nisu napravili zurku zato sto je Yoyogi banovan i zato sto je u Japanu, pa je eto moguce da se i njemu nesto ruzno desi. Mislim da takva politika ovom forumu ne treba, a jos manje komentari koji podrzavaju takve torture.
a, pa naravno, video sam, ono je bilo neverovatno, samo sto Pearl Harbor nisu pominjali. mene nervira neki put ono sto Yoyogi pise, ali njemu i njegovoj porodici zelim svako dobro u zivotu i ne pada mi na pamet da seirim nad nekim kome se ljulja pod od zemljotresa od 6 rihtera dok polemise sa mnom.
Link to comment

Opaaa, sad je preslo na moju stranu. Shizuoka je od mene kao Beograd - Jagodina.Shizuoki pripada najgore od svih - sam Mt Fuji. Veruje se da ce odatle doci majka svih zemljotresa.Strong quake of upper 6 jolts Shizuoka Pref.Kyodo NewsA strong earthquake with a preliminary magnitude of 6.0 jolted Shizuoka Prefecture and its vicinity, including Tokyo, on Tuesday evening.The 10:31 p.m. quake registered upper 6 on the Japanese seismic intensity scale of 7 in the eastern part of Shizuoka, and upper 5 in the eastern part of Yamanashi Prefecture, according to the Japan Meteorological Agency.No tsunami warning was issued.

Link to comment
×
×
  • Create New...