Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Moram da pitam, koristiš li Advanced Task Killer?Ako ne - instaliraj i podesi da ubija sve aplikacije nakon 15min neaktivnosti.Po potrebi, možeš i ručno u dva poteza.
Probaću.
ako bas hoces da znas sta se zbiva ispod haube - OS Monitorvideces sta koliko jede (memorije/procesora)imaj na umu da widgeti jedu memoriju ali nece biti prikazani kao aktivne aplikacije u nekim task manager.ima(zbog toga sto nisu active nego su u nekom drugom modusu, verovatno paused/suspended)inace sad pogledah moj sgs2, pojedenih 650mega od 880 slobodnih, nemam nikakvih problema sa performansamabolje vidi sta imas aktivirano od widgetatakodje probaj se setiti kada su poceli problemi sa perfomransama:npr. nekad davno motorola milestone 2 se nikako nije slagala sa evernote.omkako bih ga instalirao, ubio bi telefon ko zeca.ali je potrajalo dok nisam otkrio tu zackoljicu
Ne znam kako, ali situacija se popravila, telefon mi je ponovo leteći™. I ram barem na momente može da ode ispod 400MB. Skoro sam isntalirao evernote, sećam se da sam i ranije čitao da on ume da ubije system, možda sam u međuvremenu nešto uninstalirao što ga je malo zezalo, bem li ga.
Link to comment
Kako to misliš, možda već postoji neko ok rešenje.
Pa mislim, očigledno si u materiju upućeniji od 1 mene :D Ne znam kakvo rešenje može da unapred postoji kad treba da dam ime i sadržaj aplikaciji :)
Link to comment

Ma ne manc, mislio sam bukvalno kako to misliš dvobojno i da možeš da aplouduješ mp3, narodski rečeno - š'a ti treba brate, možda već postoji napravljena aplikacija. :)

Link to comment
Ma ne manc, mislio sam bukvalno kako to misliš dvobojno i da možeš da aplouduješ mp3, narodski rečeno - š'a ti treba brate, možda već postoji napravljena aplikacija. :)
Pa to "dvobojno" treba da simbolizira jednostavnost aplikacije, a uploadovanjem mp3ija mislim da formiram kao neku plejlistu za veoma ograničen broj ljudi koji bi aplikaciju uopste imali. Eto. :)
Link to comment

Na temu advanced task killera, installirao. Osetno poboljšanje po pitanju trajanja baterije tipa 2 dana laganica, doduše uz neko prosečno možda i ispod prosečno akanje, ali zanimljivo - memorija na oko 100MB free uglavnom. Uđem u program, pobijem sve, a apps samo iskaču i oživljavaju jedna po jedna... Čekirao da ubija apps na crnom ekranu, tj kada se ugasi ekran, ali nisam siuran da baš uvek odradi taj deo...

Link to comment

Ta aplikacija vam uopste ne treba ako imate android 2.2 i jaci, u ranijim verzijama je android imao problema sa ramom, ali od 2.2 cini mi se ili 2.3 android sve to sam uradi kada oseti da mu fali memorije.. Tako slobodno izbriste tu aplikaciju, bezveze vam zauzima memoriju i trosi bateriju... ;) A ako vam neka aplikacija bas smeta rootujte telefon i naprosto je izbrisite ili "freeze-ujte" uz pomoc titanium backup-a ili neceg slicnog :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...