Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Dabome, ti nam želiš reći da su svi ARM i Exynos procesori isti, da svi rade na istim taktovima, da koriste sličnu količinu rama jer su 512 MB-1GB-2GB isto, da imaju iste čipove za kamere, da im softver svima radi isto uprkos tome što svaki ima svoj interfejs i tako dalje...? I da je ukupan paket relativno nebitan faktor? Mislim, to bi bilo kao da ti kažem "uzmi bilo koji komp, ionako svi imaju Intel procesor, eventualno AMD, i svi koriste Windows..."
ako postmatras unutar jedne cenovne kategorije, da bas to hocu da kazem.a kolko sam primetio, covek je ogranicen kolicinom kinte koju zeli da da bljune za telefoninace, da ima para kolko mu dusa iste, svi bi lepo rekli uzmi iphone5/lumia920/htc one x+ (ili sva tri) i zavrsi poso, ne smaraj se sa ostalima ionako su grdji, imaju manje rama, jezgara, taktova.ps. sto se tice 2giga rama, pre kupovine je zgodno procitati kako android zapravo koristi memoriju i upravlja aplikacijama. +podsetiti se da RAM zahteva stalno osvezavanje, te da vise rama znaci manje baterije na duge staze.
Link to comment
Povodom update-a od pre par dana. Nakon update-a je jeo RAM kao lud. Cim se upali ode na 60% i posle do 80% bez problema. Settings - Application manager i udri u disable jedno pola sata. Nakon 35 disableovianih aplikacija sve radi kao i ranije. Ne jede bateriju, a RAM kada upalim ode na 39%. Ne prelazi 60% uz laksu upotrebu. Divota. Ubacili su milion nebuloznih aplikacija.
Mislim da imam isti problem. Kada pobijem sve applikacije, 550MB zauzeto ne mere dole. S3 u pitanju.Sad mi malo frka šta da disableujem, a da sam siguran da nije potrebno za rad. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Sistemske aplikacije prave problem. Izbrojao sam 35 koje su disabled, e sad koja pravi guzvu, a koja ne ne znam jer sam nov android user. Neke od aplikacija koje sam disableovao: sve vezano za Yahoo (sam je instalirao), talk, samsung apps, samsung account, s voice, picasa uploader, market feedback agent, google+, google text to speech, google contacts sync (ovo je glupost, pokupio je sve kontakte sa e-mail naloga i zagushio imenik), face unlock, dropbox, chaton, allshare play ....Bilo bi dobro da se javi neko ko dobro poznaje tematiku javi i prosvetli nas.

Link to comment

hehe, pa to zavisi od toga sta koristisja koristim dropbox, pikasu, ponekad text-voice konverzije (kad mi dosadno), i definitivno contact sync (jer zelim da mi svi kontakti sa gugla budu u telefonu, i obratno) te to sigurno ne bih utamanioali posto ih ti ne koristis, logicno da si ih pobiono jes' tupavo je sto on to sve sam instalira, trebalo ti ili ne...

Link to comment
A što vam je uopšte potrebno da ubijate bilo šta ako sve radi ok? Zbog neke statisktike? ne razumem
Zbog statistike da mi je ram skoro pun stalno i telefon osetno sporije radi.
Link to comment

Stavio CM10 na telefonče, JB 4.1.2, sve lepo radi, osim što telefon ne može da se ugasi, što mu ne radi link2sd, i izubio je mogućnost usb povezivanja sa kompom... :DAli stvarno, ko još uvek gura džindžerbred neka razmisli makar o 4.0.4 ICS, mnogo brže i sveukupno ugodnije rešenje, a trebušet na JB možda radi glatko ali mi se sviđa na CM9 šta su sa "lanserom" :) radili.BTW, video ove prestiđio u portalima, nisu mi dojmili, singlić na 1ghz ne vredi, valjda više, 200e...ali, da znate, marža je sa ovom cenom sramotno mala.

Link to comment
Ali šta ima da počisti kada su sve applikacije ubijene?
ako bas hoces da znas sta se zbiva ispod haube - OS Monitorvideces sta koliko jede (memorije/procesora)imaj na umu da widgeti jedu memoriju ali nece biti prikazani kao aktivne aplikacije u nekim task manager.ima(zbog toga sto nisu active nego su u nekom drugom modusu, verovatno paused/suspended)inace sad pogledah moj sgs2, pojedenih 650mega od 880 slobodnih, nemam nikakvih problema sa performansamabolje vidi sta imas aktivirano od widgetatakodje probaj se setiti kada su poceli problemi sa perfomransama: npr. nekad davno motorola milestone 2 se nikako nije slagala sa evernote.omkako bih ga instalirao, ubio bi telefon ko zeca.ali je potrajalo dok nisam otkrio tu zackoljicu
Link to comment

Zajebavao se sa kontaktima na ICS, malo editovao, grupisao i takve glupost, primetio sam da "obrada" kontakata koristi cpu kao blesav. Obradio sam ne više od 10 kontakta, baterija je spala za više od 25% ( u zavisnosti od veličine kontakta).Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...