Jump to content

Android


Grunf

Recommended Posts

avast, radi i ne primećujem ga a jednom je uhvatio nešto, kada sam još počinjao sa androidom pa skidao sve i svašta, neki malver u programu za matematičke formule... ne smeta a radi, valja staviti.

Link to comment

Ja koristim Dr. Web Light i do sada nije ništa upecao, a instalirao sam koješta.Pitanje za mudrace: imam Acer Stream (Android 2.1) i primećujem da mi se interna memorija stalno puni. Redovno čistim cache ali mi se prostor u internoj memoriji postepeno smanjuje iako sam brisao aplikacije koje nisam koristio. Pratim i veličinu apdejtova, i nisu značajno teži od starih verzija. Isto se dešavalo gospođici s Samsung Galaxy Mini. Da li propuštam da uradim nešto? U oba slučaja fotke i ostale gluposti idu na SD karticu. Ne kapiram šta mi jede memoriju.

Link to comment

Da li neko možda ima problem da mu se na GalaxyTab 10.1 youtube aplikacija skrši, posle poslednjeg update-a?Kad sklonim update radi... Vidim na Googlovom report sajtu da ima još takvih reporta, ali nigde ne vidim rešenje...Jel' zna možda neko?

Link to comment
Ja koristim Dr. Web Light i do sada nije ništa upecao, a instalirao sam koješta.Pitanje za mudrace: imam Acer Stream (Android 2.1) i primećujem da mi se interna memorija stalno puni. Redovno čistim cache ali mi se prostor u internoj memoriji postepeno smanjuje iako sam brisao aplikacije koje nisam koristio. Pratim i veličinu apdejtova, i nisu značajno teži od starih verzija. Isto se dešavalo gospođici s Samsung Galaxy Mini. Da li propuštam da uradim nešto? U oba slučaja fotke i ostale gluposti idu na SD karticu. Ne kapiram šta mi jede memoriju.
Meni se desava potpuno isto (Huawei 8110, isto Android 2.1). Kad se suvise smanji memorija, samo ga ugasim i upalim. Koristim Advanced Task Manager, sad cu da probam ovaj sto predlaze wayfaring stranger.
Link to comment

ja koristim samo link2sd i sve aplikacije prebacim na sd, napravio sam dve particije na sd kartici, jednu ext3 od giga i jednu fat32 od tri i to radi, doduše to mi je malo puklo kada sam apdejtovao sistem, ali u principu radi :) .

Link to comment

Ni avast ni avg nista nisu nasli, ja se najvise bojim da mozda sa kompa nesto ne prebacim na mob. Uglavnom, ja telefon ne iskljucujem pa se nadam da su povremeni bagovi iz tog razloga.

Link to comment
Probaj Go Task Manager ExJedina aplikacija koja je must na telefonu.
Nisam mislio na RAM nego baš na internu memoriju. Ubijanje procesa mi radi Advanced Task Manager i s tim nemam problema.
ja koristim samo link2sd i sve aplikacije prebacim na sd, napravio sam dve particije na sd kartici, jednu ext3 od giga i jednu fat32 od tri i to radi, doduše to mi je malo puklo kada sam apdejtovao sistem, ali u principu radi :) .
Nisam rutovao telefon. Vulva sam, tripujem da ću nešto sjebati :(
Link to comment
Ni avast ni avg nista nisu nasli, ja se najvise bojim da mozda sa kompa nesto ne prebacim na mob. Uglavnom, ja telefon ne iskljucujem pa se nadam da su povremeni bagovi iz tog razloga.
Obzirom da sam nov u radu sa androidom interesuje me kolika je verovatnoca da se neka sida prebaci sa kompa na tel. tj. koliko su virusi "kompatiblini"? Ima li neko iskustva.
ja koristim samo link2sd i sve aplikacije prebacim na sd, napravio sam dve particije na sd kartici, jednu ext3 od giga i jednu fat32 od tri i to radi, doduše to mi je malo puklo kada sam apdejtovao sistem, ali u principu radi :) .
Opet pitanje za one koji imaju takvo iskustvo. Kada se aplikacije prebace na karticu kako to posle funkcionise sa backupom? Generalno kako da se backupuju aplikacije da se u slucaju ludila mogu vratiti i da jos i funkcionisu :) S3 ima 11,35 GB slobodnog prostora na telefonu pa nema potrebe da se aplikacije prebacuju na karticu, medjutim ko to sve da reinstalira u slucaju havarije. Ako neko zna pouzdan nacin za backup aplikacija sam' rec'te.@Wilde - Probaj aplikaciju, neces se pokajati. Ima jos dosta opcija osim ciscenja RAM-a.
Link to comment

Kada ROM managerom napraviš backup praktično imaš ghoust sistema, ja sam ga radio pre no što sam l2sd probao, pa čak i kada je vezano sa delovima aplikacije na kartici on to treba da izlinkuje ponovo, ili barem da može, meni je radilo 3 od 4 puta kada sam pucao sistem preko postojećeg pa je updateovao aplikacije i posle sve radilo :), doduše ovaj zadnji put su neke aplikacje prestale da rade, ali ne možeš imati sve.Samo trebaš imati dovoljno prostora na kartici da ti progam može fino smestiti bekap. Prekopiraš bekap na komp i možeš ga sa telefona i obrisati. Dok ne zatreba.

Edited by Vapad
Link to comment

Jbt, zove me ortak iz Rume i kao imam S3 da prodam, sad izašao iz radnje za 360e, i ja šta ću, kupim, za te pare nisam mogao da ga ispustim. :DSad moram da zavaljam praktično nov S2, ako ima interesenata, PP. Za forumaše sa dužim stažom i poznatim RL podacima, može na rate. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...