Jump to content

Android


Grunf

Recommended Posts

новији оперативни систем... лепши изглед, неке ситнице побољшане, неке нове додате... мислим да нема неких баш великих разлика што се тиче функционалности (бар се не сећам да нешто битно нисам имао на 2.3)

Link to comment

Meni ICS troši jaaako puno, ali to je do sečenog kernela, nisam znao da i ICS vanila troši puno. Ali kada sam vratio GB telefon se učinio mnoooogo sporijim. Pa sam se opet vratio ICS, BTW Oxygen mi je definitivno bolji od CM9 za slabije telefone a KANG mi nije baš radio kako treba. A i inače GB važi za stabilniju platformu, ICS, posebno 4.0.0 jeste nešto bagovitiji (a i koliko android može biti bugfree na toliko različitih hardverskih platformi sa raznim UI), no 4.0.4 bi trebalo da radi jako fino.Evo sada čitao da troši više zato što su se procesor i memorija "bolje" napajaju radi stabilnosti....

Edited by Vapad
Link to comment
bar dan bajkeri. postoji li nacin da se zapisane/oznacene GPS trase u bilo kom formatu (GPX, KML) unesu u native android/google navigaciju? postoji online komuna gde ljudi ostavljaju GPS zapise svojih trasa, i ja bih to rado koristio, ali ne znam kako. uspeo sam da importujem trase do "my places" na google maps, ali na destkop klientu. na zalost, na google maps na androidu i posle sinhronizacije nema nista.
Link to comment

Imam problem sa kacenjem na H ili E net preko moba (kad nisam u wifi zoni i kad hocu da iskoristim 1GB neta), nekad nece uopste da se poveze, restart mi resi stvar ali da li je to nuzno ili je neka druga greska?

Link to comment
Meni ICS troši jaaako puno, ali to je do sečenog kernela, nisam znao da i ICS vanila troši puno. Ali kada sam vratio GB telefon se učinio mnoooogo sporijim. Pa sam se opet vratio ICS, BTW Oxygen mi je definitivno bolji od CM9 za slabije telefone a KANG mi nije baš radio kako treba. A i inače GB važi za stabilniju platformu, ICS, posebno 4.0.0 jeste nešto bagovitiji (a i koliko android može biti bugfree na toliko različitih hardverskih platformi sa raznim UI), no 4.0.4 bi trebalo da radi jako fino.Evo sada čitao da troši više zato što su se procesor i memorija "bolje" napajaju radi stabilnosti....
Reci mi za taj Oxygen - kako se baterija ponaša? Traje duže ili kraće od ICSa?Još nisam stigao da "isprobam" non-sence na htc sensationu ali uglavnom sam koristio CM na prošlim telefonima.
Link to comment
(a i koliko android može biti bugfree na toliko različitih hardverskih platformi sa raznim UI), no 4.0.4 bi trebalo da radi jako fino.
A kad ću ja na sgs2 da "dobijem" 4.0.4 kao official update pošto ga sada nema kada odem na check for updates.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...