Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Sta znam.. meni na mom telefonu i androidu 2.3.5. mnogo znaci.A i caletu sam instalirao na njegovim Huawei U8500 i Huawei U8110 (sa starijim verzijama androida), i kaze da mu od kad s` vremena na vreme klikne na vidzget za ubijanje app-a, fon lepse klizi i baterija duze traje.Drugar sa xperiom mini je takodje zadovoljan ES task managerom. Jer kaze da se na njoj posle par minuta nagomila gomila aplikacija koje mu jedu bateriju, a ovim ih resi jednim klikom.

Link to comment
Instaliraj ES task manager app za killovanje aplikacija, turi se na 2g, smanji mu brightness, i eventualno bas ako treba, freezuj aplikacije koje ti ne trebaju, i dogurace ti do 2 - 2.5 dana.Ja svoj WFS bas koristim, i kada sam kuci WiFi mi je stalno ukljucen, i uvek istera toliko (50h mu je prosek, iznenadi i sa duze, do 70h ako ga nesto manje drndam)Sad je stvar malo drugacija posto se igram sa ovim custom ROMovima (p.s. izasao je WildChild v2.0, isprobacu kasnije) ali sa fabrickim je tako bilo.Prvi put kada sam uzeo android telefon, pizdeo sam. Prvo me je nerviralo sto sve trebas da ga naucis. Za sve ti treba aplikacija. Da udjes u memorijsku karticu, da bi ukucao beleske, da ovo da ono.. a sada.. mislim da nikada necu uzeti telefon koji nije android.
Moj "desire" na kome je stalno uključen WiFi + priča/sms + minimalno korišćenje aplikacija može da izgura 24 sata.Mogu da mu ubijam aplikacije u pozadini ili ne, isto mi je ...ako koristim 3G, baterija se rapidno troši, tu ne može da izgura više od 10 sati :(Što se tiče ROM-ova i trajanje baterije, jedno što sam primetio vezano za to je da ROM-ovi koji nemaju u sebi HTC sence imaju tedenciju manje troše bateriju.Šta je 2G?Zašta to služi? Edited by eye of the beholder
Link to comment

2G je GSM mreza, nesto sporija od 3G mreze, ali zato bi trebalo da omoguci duze trajanje baterije.Ja na HTC Wildfire S-u ukucam *#*#4636#*#* i tamo u meniju to ispodesavam.Ne znam zasto vam baterije tako malo drze :/ Pogledacu kasnije da li kazu nesto za desire i da li postoji neka caka za produzenje battery life-a.Ja sa onim podesavanjima koja sam vec pisao, izguram 2 dana bez problema.Ovaj custom WildChild ROM je radjen na bazi HTC Sense-a, ali je dosta iz Sense-a sklonjeno. Jos uvek pokusavam da nadjem prava podesavanja, ali nikako za sada da izguram vise od jednog ipo dana sa baterijom.

Link to comment

Ja sam to nasao na xda.Kod mene se ukuca *#*#4636#*#* ide se zatim na phone information, i onde dole ima podesavanje mreza.. odabere se GSM (prl)Moze valjda i na settings/wireless & networks/mobile networks/ pa na network mode - GSM onlyE sad, ne znam zasto su oni predlozili ovaj prvi tip podesavanja. Ja sam tako turio, i nisam puno pitao.Postoje valjda i neke 2G/3G aplikacije koje podesavaju paljenje mreza i kontrolisu koriscenje interneta, ali ih ja nisam isprobavao.

Link to comment

Ako sam dobro pohvatao 2G je GMS, a UMTS je 3G, pa se ostavlja da mob bude na 2G-u jer manje trosi bat.Kao sto rekoh, ja nisam mnogo pitao zbog cega je to tako, koja mreza sta tacno radi telefonu (tako da ne mogu bas da odgovorim na ta pitanja), vec sam izvrsio podesavanja koja su oni predlozili u cilju poboljsanja battery life-a, i nisam imao nikakvih problema.

Edited by Have_Fun
Link to comment

Danas mi dopao htc one x. Prvi utisak je da su zaboravili da stave bateriju.Lagan, ali odlicno lezi u ruci. Mnogo bolje nego Sensation ili Galaxy2.Ekran najbolji koji sam video do sada.Nisam imao microSIM pa se nisam mnogo zdao u testiranje.Kenjam, bilo je 16.30 i hteo sam na pivo.

Link to comment
Prebacio se s LauncherPro na GO launcher EX. Ako je neko isprobao oba (a verovatno vas ima), kakva su vam iskustva što se tiče zauzimanja rama? Za sada mi se čini da je LauncherPro jeo više resursa.
ne dade mi đavo mira i namestih i ja GO L EX. onaj na koji sam kukala je bio PRO. ovaj je ok, ima neki UI 3 nešto-nešto, tema mu je lepa i clean pa nisam dirala. ona koju sam eventualno htela da metnem ''isn't available in my country'' tako da ne mogu da čačkam, i ovako je lepo.skinula sam još neke GO widgets koje idu u paketu sa ovim launcherom tako da sam deinstalirala njihove pandane koje sam do sad gajila.so far so good. mislim da će biti još bolje kad (eventually) rootujem fon.
Link to comment

smee again, samo da preporučim Holo Launcher. neki što ima ICS look i features. brži 50x od go launchera a podjednako customizebilan. jedino nisam provalila još kako da u dock metnem još neku prečicu, default ima 3 (aplikacije, sms i net)

Link to comment
Danas mi dopao htc one x. Prvi utisak je da su zaboravili da stave bateriju.Lagan, ali odlicno lezi u ruci. Mnogo bolje nego Sensation ili Galaxy2.Ekran najbolji koji sam video do sada.Nisam imao microSIM pa se nisam mnogo zdao u testiranje.Kenjam, bilo je 16.30 i hteo sam na pivo.
Brutalan je, ali eto ima integrisanu bateriju i to nekome može da bude problem.
Link to comment
Brutalan je, ali eto ima integrisanu bateriju i to nekome može da bude problem.
Da, ko je navikao da koristi rezervnu.Inace moze sa se otvori bez nekog alata... Ali nisam imao petlju. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...