Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Za korisnike wildfire S-a (Marvel)Ako volite da experimentisete sa custom ROMovima, probajte WildChild ROM sa xda foruma. Koristio sam ga par dana, i odlican je. Jede zivu decu sto bi rekli. Brz je, savrseno klizi po meniju, odlican odziv aplikacija.Market je stavljen umesto Play-a, sto je po meni plus, jer se neuporedivo brze dolazi do trazenih aplikacija.Postavljena je i "No frills" aplikacija, preko koje se podesava brzina procesora. Takodje tu je i link2SD. Moze se podesavati i velicina widgeta na ekranu.WiFi, GPS, MMS rade savrseno, nema problema sa iGO aplikacijom, sa kojom Cyanogenmod 7, npr nije u ljubavi.Ono sto je najbolje, oslobodjeno je mnogo prostora, a dobija se i gotovo 300! MB slobodnog RAMa (Almost 300 MB RAM out-of-the-box)Gotovo, kao da imam nov telefon :)Trenutno koristim Wildchild 1.1 verziju, ali sam instalirao "Cake" Kernel, za razliku od "Dust" Kernela koja je na v1.1, dok ce Wildchild 1.5 verzija biti u originalu sa Cake-om, i trebalo bi da je vec dostupna za download.E sad.. sve ovo ne bi moglo da prodje bez mana, a to je.. trajanje baterije. Sa originalnim, fabrickim romom, baterija mi je izdrzavala izmedju 2.5 do 3 dana, dok sa ovim WildChild romom, drzi 1.5 (kuckanje poruka, razgovori, igranje igrica - ovo bateriju trosi manje-vise, ono sto sam primetio da je najvise arci, su aplikacije koje koristim dok sam prikacen na WiFi; dakle MSN, Opera, WhatsApp)

Edited by Have_Fun
Link to comment
nema problema sa iGO aplikacijom, sa kojom Cyanogenmod 7, npr nije u ljubavi.
Ovo specifično za Wildfire S ili misliš na CM7 i iGo generalno? Ako misliš generalno, ne bih se složio jer je dotični sjajno radio na CM7 na Tattoo-u.
Link to comment

To je specificno za Wildfire S.. Jer nema officijalnog CM7 ROMa za WFS, vec samo onaj koji je radio alquez (dok za obican Wildfire postoji). Dobar je, ali ima te bagove oko GPS-a i iGO ne radi (a prijavljivani su problemi i oko MMS poruka). Izbacivani su kasnije neki GPS fix-evi ali ih nisam probao, a oni koji jesu, nisu se pohvalili da je bas puno koristilo. Inace alquez je najavio CM9 koji ce biti pod ICS-om (i to bi trebalo uskoro da izadje, nisam skorije proveravao dokle su stigli)

Edited by Have_Fun
Link to comment

o takvim se temam ovde verovatno mnogo pisalo, ali pošto sam ja totalna dileja za gedžete, ako može neki instant odgovorpošto mi je posao takav, moram da budem dostupan mailom gotovo uvek, a često sam na pututegljenje latopa nije opcija i taman se namestilo da mi treba i novi telefonsmartfon dakle, nokiu neću, imao e71 i zamrzeo za ceo život, blekberi mi komplikovan, najbliži sam ideji ovih tačskrin telefona, samsunzi, htc - i i sličnou ViP-u sa paketima nude samsung galaxy axe (mislim da je axe ili nešto slično) za badava, uz ugovor (pošto ću uzeti njihov paket). e sad ima tamo i nabudženih galaxy 2 itd. generalno, otvoriću se za lovu ako znam zašto. ako nema veze, uzeću jeftinije.dakle, savet je?

Edited by banatjanin
Link to comment

Sto se tice emailova, skoro svaki ce ti zavrsiti posao.Da li su ti bitni attachmenti? Baterija? Neki dodatni programi? Kuckas poruke dok vozis?Edit: Kucanje na touch screen-u

Edited by wall
Link to comment

Mislim da mislis na Samsung Galaxy Ace Plus, i Samsung Galaxy S II LiteOvaj prvi ima procesor koji radi na 1000Mhz, RAM memoriju od 512 MB i kameru od 5 megapixela, dok drugi koristi Scorpion Dual-Core procesor na 1500Mhz, ima 1024 MB RAMa, kameru od 8 megapixela (pomocna spreda ima 2mp), bolji ekran i cini mi se 16GB interne memorije (prima karticu)Dakle, drugi je bar 2x brzi i bolji (ali zato i bar duplo skuplji) :DE sad, tebi treba fon samo za mail, tako da ce ti i ovaj prvi vrsiti posao, a po specifikacijama je sasvim sasvim solidan. recimo da je ovaj prvi Renault Megane, a drugi Renault Megane Coupe :)

Link to comment
Sto se tice emailova, skoro svaki ce ti zavrsiti posao.Da li su ti bitni attachmenti? Baterija? Neki dodatni programi? Kuckas poruke dok vozis?Edit: Kucanje na touch screen-u
pa da drži baterija dugo, nisam fan aplikacija posebno, kuckam dok vozimj, rekli su mi da je to problem sa touch - om
Mislim da mislis na Samsung Galaxy Ace Plus, i Samsung Galaxy S II LiteOvaj prvi ima procesor koji radi na 1000Mhz, RAM memoriju od 512 MB i kameru od 5 megapixela, dok drugi koristi Scorpion Dual-Core procesor na 1500Mhz, ima 1024 MB RAMa, kameru od 8 megapixela (pomocna spreda ima 2mp), bolji ekran i cini mi se 16GB interne memorije (prima karticu)Dakle, drugi je bar 2x brzi i bolji (ali zato i bar duplo skuplji) :DE sad, tebi treba fon samo za mail, tako da ce ti i ovaj prvi vrsiti posao, a po specifikacijama je sasvim sasvim solidan. recimo da je ovaj prvi Renault Megane, a drugi Renault Megane Coupe :)
thnx, prvi bi bio sasvim dovoljan mislim
Link to comment
Ako ti je do baterije i kuckanja poruka za volanom, onda nesto sa tastaturom i manjim ekranom.
Cenim da bi mu tu neka Nokia bila idealno rešenje, ali ih ne preferira.
Link to comment
Cenim da bi mu tu neka Nokia bila idealno rešenje, ali ih ne preferira.
Upravo. :) Nisam ni ja ljubitelj nokia ali za trazeno jedino one ispunjavaju uslove.Naravno i BB ali je i njih eliminisao.Ovo ostalo sve srce bateriju...
Link to comment

Banaćanine, onda ipak ponovo razmisli o Nokiji ili BB-ju, ako si i inače navikao da baterija drži, verovatno ćeš žešće popizdeti sa bilo kojim smartfonom. Ja sam npr imao Nokiju 6250 jedno 5.5 godina, baterija je držala u proseku nedelju dana prve 3-4 godine i "popustila" je na recimo pet dana posle tog perioda. Onda kada sam posle toga uzeo N70, bio je veoma neprijatan šok što moram svaka tri dana da je punim, za da duža putovanja basom sam uvek nosio rezervnu.Sada telefon punim minimum jednom dnevno. Iako sam se navikao, ne prija.

Link to comment

Instaliraj ES task manager app za killovanje aplikacija, turi se na 2g, smanji mu brightness, i eventualno bas ako treba, freezuj aplikacije koje ti ne trebaju, i dogurace ti do 2 - 2.5 dana.Ja svoj WFS bas koristim, i kada sam kuci WiFi mi je stalno ukljucen, i uvek istera toliko (50h mu je prosek, iznenadi i sa duze, do 70h ako ga nesto manje drndam)Sad je stvar malo drugacija posto se igram sa ovim custom ROMovima (p.s. izasao je WildChild v2.0, isprobacu kasnije) ali sa fabrickim je tako bilo.Prvi put kada sam uzeo android telefon, pizdeo sam. Prvo me je nerviralo sto sve trebas da ga naucis. Za sve ti treba aplikacija. Da udjes u memorijsku karticu, da bi ukucao beleske, da ovo da ono.. a sada.. mislim da nikada necu uzeti telefon koji nije android.

Link to comment

Meni izgura dan. Jedva.Ako ga vise koristim za net onda ide na punjac popodne.Nisam dobio znacajno poboljsanje ubijanjem aplikacija koje su u pozadini...Disp. pojede redovno 50-60% baterije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...