Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

sumnjam da je potreban backup podataka pri upgradeu na ics.ako jeste onda je taj tel./proizvodjač shit
Backup obavezno, mislim da kod većine to ide po defaultu ako nešto krene po zlu...Kako god, ja uvek uradim sync kontakta pa onda intervencija.
Link to comment
E, ja sam samo zbog tih zelenih rugoba instalirao sms aplikaciju Go SMS Pro. Dolazi sa svojim paketom smajlija, koji su i po defaultu već podnošljiviji od androidovih, a mogu se kanda i menjati.
Mene je izuzetno nervirala sms rugoba koja je dosla uz telefon...GoSMS Pro i ex dialer su zapravo jedine aplikacije za koje nisam zazalio sto sam ih instalirao...
Link to comment

pa nisu mi tolike rugobe koliko me nervira što ne konvertuje : i ) u :) već samo ako ima i ''nos'' (crticu)a i gomilu nekih smajlija iako ima shortcuts ne prikazuje kao sličicu, ono <3 nprznači, taj go Sms rešava problem? ok, ništa me ne košta da probam, fala.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Imam problem sa rutovanjem telefona. Skinuo sam GB 2.3.6. i instalirao bez problema ali kad hocu da rutujem skiinem odgovarajuci root fajl i u odinu ga ubacim na PDA i kliknem start i on odradi ali tu krece problem telefon krece da se dize pojavi se natpis Samsung GT-i9000 i tu se opet destartuje i tako u krug odin izbacuje removed i added naizmenicno. Pre mesec dana kad sam to odradio uradio je iz prve i nista nije zezalo. Sta moze da bude u pitanju?

Link to comment
Imam problem sa rutovanjem telefona. Skinuo sam GB 2.3.6. i instalirao bez problema ali kad hocu da rutujem skiinem odgovarajuci root fajl i u odinu ga ubacim na PDA i kliknem start i on odradi ali tu krece problem telefon krece da se dize pojavi se natpis Samsung GT-i9000 i tu se opet destartuje i tako u krug odin izbacuje removed i added naizmenicno. Pre mesec dana kad sam to odradio uradio je iz prve i nista nije zezalo. Sta moze da bude u pitanju?
možda je u pitanju s-on/s-offili imaš verziju stock radio-a koja je suviše "apdejtovana" za tu verziju ROMa
Link to comment

Dobro, dosta mi je! Moram da rutujem ovo čudo, nema mesta ni za šta više pametno da se instalira, a memorija mi zakrčena gomilom gluposti.Dakle, rutovao li je neko Telenor_OneTouch (Alcatel OT-990), kojom procedurom, šta, kako? Ako neko ima vremena da napiše (ne mora previše detaljno), šta skinuti, odakle, koji je postupak, šta treba bekapovati pre rutovanja (šta može da nestane u toj operaciji...)?Hvala unapred.

Link to comment

Evo ja sam. Pratio sam ovo uputstvo iz spojlera i sve je proteklo glatko. Inače je sa benchmark foruma, ne bi bilo fer da ga maznem a da ne pomenem. :)

I) Kako root-ovati Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) Potrebno: 1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01). Driveri: http://www.megaupload.com/?d=ZEXPJCKW Za Windows 7 64bit usere: Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema 2. ADB SDK - naći ćete ga na ovom linku. Kad pokrenete aplikaciju, izvršite update Android SDK Tools i Android SDK Platform-tools i (za ovo nisam siguran, možda i ne mora) download stavke Google USB Driver Package. Takođe, za instalaciju SDK ćete morati na računaru prethodno imati i Java JDK (ne samo JRE) Kako biste verifikovali da vaš adb prepoznaje vaš telefon, pokrenite cmd u folderu u kojem se nalazi adb.exe (obično u %Program Files%\Android\android-sdk\platform-tools) i kucajte "adb devices" (bez navodnika) i trebalo bi da dobijete 1234567890ABCDEF device. A možete i da instalirate MyPhoneExplorer (na računar i na telefon) i vidite da li se povezuje sa telefonom. 3. SuperOneClick verzija 1.9.5. Važno: pre nego što pokrenete SuperOneClick, idite na telefonu u Settings-SD & Phone Storage i uradite Unmount SD card, obavezno! Otpakujte negde tu arhivu, uđite u folder i pokrenite program SuperOneClick. Po otvaranju programa, kliknite na dugme 'Root' i pustite program da odradi proces rootovanja. To traje 15-ak sekundi nakon čega će vam program javiti da je uspešno rootovan telefon. Otkačite ga sa kabla, restartujte i voila, root access! Da biste to verifikovali, skinite sa Marketa aplikaciju Root Checker i proverite da li imate root access. Napomena: u toku rootovanja, u sistem je instalirana aplikacija SuperUser koja će vas svaki put kad neki program poželi da prčka nešto gde ne treba (tj. da ima root access), pitati da to odobrite, naravno to ćete i da uradite. Taj program, kao i svaki drugi će se redovno update-ovati i slobodno mu to dozvolite. Ali, ubrzo po pokretanju će vam tražiti i da izvršite update 'su binary' (šta god da je to ), to nikako nemojte da radite jer ćete izgubiti root access i moraćete sve ispočetka. Idite u podešavanja programa i odštiklirajte ociju 'Outdated binary notification'. To bi bilo to. Za deinstalaciju sistem protected aplikacija, tj. onog smeća što je došlo sa telefonom, koristite Root Uninstaller ili Titanium Backup. Da biste dobili na prostoru, morate obrisati i dalvik-cache (najbolje uz Titanium backup-a), više o tome ovde.

Edited by Renegade
Link to comment
Evo ja sam. Pratio sam ovo uputstvo iz spojlera i sve je proteklo glatko. Inače je sa benchmark foruma, ne bi bilo fer da ga maznem a da ne pomenem. :)
Tnx!
Link to comment
Nego 'vako - ima li ovde vlasnika Galaxy S2ojke a da su stavili Ice Cream Sandwich na svoj telefon? Nisam hteo stavljati vanilu jer bi to poništilo garanciju, a telefon je ipak kao firmin a ne moj, pa ću sačekati da mreža Orange napravi njihovu verziju OS-a, međutim to će kanda da se desi u sledećih 3-4 nedelje. Pretpostavljam da će kompletan telefon morati da se flešuje, dakle da backupujem negde kontakte i ostalo?
nemci se zale da ubija bateriju + ostaje ti samsungov UI :-/ja odustao kad sam to video
Link to comment
nemci se zale da ubija bateriju + ostaje ti samsungov UI :-/ja odustao kad sam to video
Moram priznati da je meni vise legao samsung ui nego htc sense.Mozda zato sto sam prvo koristio samsung ili sto sam naopak covek...
Link to comment
Moram priznati da je meni vise legao samsung ui nego htc sense.Mozda zato sto sam prvo koristio samsung ili sto sam naopak covek...
htedoh reci da ostaje isti UI kao iz 2.3, ne vidis razliku da si presao na 4.0 (a kazu da je bas lep taj default android UI)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...