Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

copkillahtim gore, znači da maltene Android upozorava korisnika na nešto što aplikacija zakukuljeno traži (pristup servisu koji se plaća).KO planira tu integraciju? Fejs? Android?

Edited by Valkyrie
Link to comment

Posto cu veceras da radim reinstalaciju sistema imam jedno pitanje vezano za kontakte. Otkad sam prebacio kontakte sa gugla ostale nove kontakte mi belezio na telefonu. Kako sad i njih da prebacim na gugl da ih ne izgubim?

Link to comment
copkillahtim gore, znači da maltene Android upozorava korisnika na nešto što aplikacija zakukuljeno traži (pristup servisu koji se plaća).
Ne vidim šta je gore, to je prosto objašnjenje šta davanje te permisije eventualno može da uradi ako instaliraš neki neprovereni softver.
KO planira tu integraciju? Fejs? Android?
Fejsbuk naravno.
Link to comment
Posto cu veceras da radim reinstalaciju sistema imam jedno pitanje vezano za kontakte. Otkad sam prebacio kontakte sa gugla ostale nove kontakte mi belezio na telefonu. Kako sad i njih da prebacim na gugl da ih ne izgubim?
Pa sinhronizuj ih sa google kontaktima, meni je to podešeno na automatski, svaki put kada u telefon unesem kontakt, on se pojavi i među kontaktima na gmail-u.
Link to comment

Instalirao novi sistem i sve sljaka lepo osim jedne stvari. Kada idem na net preko 3g/GPRS kinekcije sve aplikacije rade normalno tapatalk, b92, blic itd. Ali kad hocu breko browsera(default ili Dolphin) da odem na neku stranicu nece uvek javi da nema neta. A preko wi-fi mreze sljaka normalno.Send from my cigla

Link to comment
  • 2 weeks later...
Kao npr. instalirane aplikacije na telefonu koje te nista ne pitaju: ako one pristupaju poverljivim podacima i salju ih na neko drugo mesto bez pitanja, jako bih se iznenadio. Ako to ne rade, zasto bi im davao odobrenje, tj. zasto bi te to trazile?
Na ovo sam manje-vise mislio kada sam se upleo u celu diskusiju. linkProizvodjaci aplikacija, zarad boljeg rada iste, prikupljanja informacija o navikama korisnika i sl. dozvoljavaju sebi da pristupaju kopiraju i koriste podatke sa nasih telefona cesto i bez naseg znanja i saglasnosti.To sto nas pitaju i obaveste o trazenim pravima prilikom instalacije nije obavezno i sasvim tacno, jasno i "iskreno".Konkretno, mozda nemam nista protiv da aplikacija pristupi mojim kontaktima ali ne i da ih kopira negde i tamo cuva, koristi za ko zna sta...
Link to comment
Instalirao novi sistem i sve sljaka lepo osim jedne stvari. Kada idem na net preko 3g/GPRS kinekcije sve aplikacije rade normalno tapatalk, b92, blic itd. Ali kad hocu breko browsera(default ili Dolphin) da odem na neku stranicu nece uvek javi da nema neta. A preko wi-fi mreze sljaka normalno.Send from my cigla
Same problem!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakve su ovo promene da ne kažem "zajebancije".Nema više marketa, sad je neki "google play", jel to ima veze sa ovim novim uslovima korišćenja svega guglovog što je uvedeno od prvog marta?Ništa nisam čuo o ovom gPlay-u!!poslato uz pomoc aplikacije "tapatalk"

Link to comment

Saznao, nova verzija "market"-a je sada "play shop" sa potpuno drugom ikonicom. seljaci!

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Jedno pitanje, skoro uzeh Xperiu Arc S. Odusevljen telefonom. Uglavnom sam uspeo da podesim/nadjem sve stvari koje su mi odgovarala sa starog SE K850i (osim xenon blica koji nijedan bolji smartfon nema, bar na prvi pogled). E sad me zanima da li ima negde da se skine aplikacaija ili slicno za profile (outdoors, meeting i sl), na androidu ima samo da se podesi da samo zvoni, da samo vibrira, da stalno radi oba (nikako na dohvat ruke vec moram u meni). Nema recimo da se podesi da u nekom nacnu rada zvono radi, ali dosta tise itd. Nadam se da kapirate na sta mislim. :DA ima npr. i widget i meni za airplane mode kao da cu da letim avionom dva puta nedeljno. :S

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...