Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

jel' ona clean master aplikacija stvarno radi silne stvari koje prijavljuje? zar ne bi trebalo sistem da brise razne temp fajlove i foldere?

 

najgori je fb messenger. zakerberg je zlo.

 

briše temp fajlove, ali je postala bloated, ubacili su task killer (a kao što znamo, task killeri nemaju funkciju na Androidu) i još puno toga što zaista nije potrebno. OK, ima neka opcija recimo da briše slične fotke što je korisno ili čak i da im smanjuje veličinu bez primetnog gubitka kvaliteta, ali nekako je preglomazna i sada mi je među prvim kandidatima za uninstall.

 

A sam sistem pobriše temp fajlove restartom.

 

 

Kako napraviš prazan file? Ne mogu sada na link, čitao sam te predloge ali i da mnogima ni to nije pomoglo.

 

Nađi neki majli fajl na telefonu, neki .txt npr (potraži preko Total Commandera npr) i taj fajl premesti u odgovarajući folder gde je taj thumbnail fajl i samo ga imenuj isto i to je to. Javiću ovih dana da li funkcioniše ili ne.

Link to comment

Kada probaš da, preko računara, preimenuješ taj originalni fajl da li primećuješ da fajl zapravo nema naziv, odnosno da mu je to što izgleda kao naziv u stvari ekstenzija?

Edited by Tale
Link to comment

odradio sam sve preko telefona, nisam imao tih problema

 

prosto, otišao na thumbnail fajl iz Total Komandera na telefonu, izabrao rename, uradio copy celog imena fajla, rinejmovao pomenuti .txt fajl od par bajtova i prekopirao ga nazad preko ovog velikog.

Link to comment

Imam Tele2fon V5 koji je u stvari Mobiwire Auriga. Operativni je Android 4.2.2. Jelly Bean. Telefon je zaključan na Tele2 mrežu.

 

Na njemu imam odličan program za prebacivanje govora u tekst, koji najbolje funkcioniše u okviru beleške (note). Znači, ono što izdiktiram skoro bez greške prebaci u tekst u okviru beleške.

 

Pitanje je sledeće - kako da tu belešku prebacim na komp da bi mogao dalje da je koristim? Ne vidim nikakve opcije za to u okviru same aplikacije.

 

Telefon spajam na komp putem USB kabla, vidi ga kao masovnu memoriju, odnosno portable device, a ovde je printscreen onoga što se vidi kada se ona otvori.

 

Neka ideja?

Link to comment

Imam Tele2fon V5 koji je u stvari Mobiwire Auriga. Operativni je Android 4.2.2. Jelly Bean. Telefon je zaključan na Tele2 mrežu.

 

Na njemu imam odličan program za prebacivanje govora u tekst, koji najbolje funkcioniše u okviru beleške (note). Znači, ono što izdiktiram skoro bez greške prebaci u tekst u okviru beleške.

 

Pitanje je sledeće - kako da tu belešku prebacim na komp da bi mogao dalje da je koristim? Ne vidim nikakve opcije za to u okviru same aplikacije.

 

Telefon spajam na komp putem USB kabla, vidi ga kao masovnu memoriju, odnosno portable device, a ovde je printscreen onoga što se vidi kada se ona otvori.

 

Neka ideja?

 

Ideja je da kopaš po folderima dok je ne pronađeš. Da si rekao kako se zove program, onda bih mogao da izguglam koju ekstenziju stavlja na tekstualne fajlove.

 

Osim toga, vidim da koristiš Flashscore. Ja sam se prebacio na SofaScore i nisam zažalio ni u jednom trenutku.

Link to comment

Kopao sam po folderima pa nisam našao ništa :(

 

Program se zove Note (beleška) i sastavni je deo Android aplikacije. Drugi program (Dragon) je samo dodao određenu funkcionalnost (ikonicu za snimanje i konverziju glasa) u program Note.

 

Nadam se da sam uspeo da objasnim. Dakle, da remiziram™, zaboravimo za trenutak sve ostalo - treba mi informacija gde ORIGINALNI androidov program Note smešta svoje fajlove i kako ih "izvući".

Link to comment

Na njemu imam odličan program za prebacivanje govora u tekst, koji najbolje funkcioniše u okviru beleške (note). 

 

 

Koji je to program/aplikacija?

 

Znam da postoji ali treba mi neka po preporuci, aplikacija koja je "izveštava" koliko je neka aplikacija (viber, waze, i sl) potrošila 3g tj wifi-a u toku dana/meseca.

 

Hvala.

Link to comment

Swipe+Dragon

 

'Aj ako ti nije teško daj screenshot, ikonu, logo, te aplikacije koju koristiš, ili link ka njoj. Pazi, ako konvertuje u tekst i to čuva u telefonu (ne aplouduje direktno), onda mora da postoji na telefonu.

Edited by Lrd
Link to comment

Kopao sam po folderima pa nisam našao ništa :(

 

Program se zove Note (beleška) i sastavni je deo Android aplikacije. Drugi program (Dragon) je samo dodao određenu funkcionalnost (ikonicu za snimanje i konverziju glasa) u program Note.

 

Nadam se da sam uspeo da objasnim. Dakle, da remiziram™, zaboravimo za trenutak sve ostalo - treba mi informacija gde ORIGINALNI androidov program Note smešta svoje fajlove i kako ih "izvući".

Pogledaj i foldere na SD kartici.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...