Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Ukini u Avastu skeniranje remuvabl drajva. Ne znam sad, lupam na slijepo, a tako ide sporo... sporo.. Ja obično sebi sve riješim, probavajući pa i 10 stvari u 10 minuta.

Link to comment

Ma kurac. Sve kapiram da je nešto do telefona, jer ima isti problem na četiri nepovezane mašine.

 

Mislim sve da će ovaj telefon u oglase lagano...

 

Hvala mnogo na pomoći i cimanju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Uzeo bih moto g, ali brine me memorija. Da li je 8 gb dovoljno? Navodno posle Androida ostane cisto preko 5 giga.

Skroman sam korisnik telefona, vecinu aplikacija koristim na iPadu, ovde bih instalirao samo neke osnovne i dodao malo muzike, nista posebno...

Verzije od 16 gb uglavnom nema u ponudi, a gde ima, razlika u ceni je drasticna.

Link to comment

Razlika bi trebalo da bude nekih 30€. Ja lično sa 8GB varijantu ne bih kupovao, jer uvek imam na telefonu i knjiga, muzike, filmova, a nekad ga koristim i kao storidž za prenos fajlova između dva kompa. Uz Moto G se, koliko se sećam, po registraciji dobije 50GB prostora na google driveu. Mada, ako ti planiraš da koristiš samo za par osnovnih aplikacija i dodao nešto muzike, trebalo bi da je dovoljno. Iskreno rečeno, za takvu namenu smo pre nekoliko godina koristili telefone i sa manjim resursima od ovih - izmeri i sam koliko ćeš muzike poneti i preseci.

 

 

Sam telefon je odličan za te pare - imao sam priliku da se nedavno igram nekoliko dana paralelno sa MotoG (16GB) i Samsungom S3. Iako više nije flagship model, S3 je to ipak bio i njegove specifikacije i danas deluju sasvim solidno - po radnjama ih kao restlove ovde rasprodaju za nekih 200€, što je isto koliko i 16GB MotoG košta. Uglavnom, MotoG ima specifikacije koje su slične (quad, iste rezolucije, giga memorije itd - za iste pare), malčice je manji od S3 - što pozdravljam, jer je dovoljno velik, a ipak staje u džep. Ali ono čime me u tom poređenju Moto dobio je definitivno baterija koja primetno duže izdrži nego baterija kod S3.

Link to comment

Hvala na pomoci :)

Ovde je razlika prilicna, 8 gb nasao za 150, 16 se tesko nalazi i nema ga ispod 210.

Steta sto nema slot za memorijsku katricu, ali eto.

Inace, bas sinoc pricao sa ortakom koji ima s3 i uporedjivao specifikacije, jako slicno.

Ne smeta mi malo manji ekran, jos ako je baterija osetno bolja, super.

Znaci mi i to sto je android znatno cistiji, nikako ne volim one samsungove preinstalirane aplikacije i tocuhwiz.

Jedino sto mu je kamera malo losija, ali za te pare tesko da ima bolje kupovine...

Hteo sam pre 2-3 meseca da uzmem htc desire 610, ali odustao. Jos me sluzi stari wildfire.

Edited by mraki
Link to comment

S3 ima nešto bolju kameru - to stoji, ali ni ova na Motoroli nije loša. U sobi uveče sa nedovoljno osvetljenja su jednako loše.

Ekran jeste veći i malo kvalitetniji, ali to je i različita cenovna klasa od početka bila. Meni je malo suviše, jer već imam tablet i kindle i meni je nekih 4.5" plafon.

S3 iskreno deluje malo više fensi po dizajnu, i iako je to pitanje ličnog ukusa, po meni ima tu i negativnih strana. Prvo, gladak je i bez nekih silikonskih gaća može lako da sklizne - Moto već ima "gumena leđa", što je uz foliju dovoljno za nekoga ko ne voli futrole. Drugo, meni lično se ne dopada kad su ekran i dugmad bukvalno od ivice do ivice kućišta - kako god da ga dohvatim, makar i da ga pomerim - pritisnuo sam nešto i prekinuo program ili uradio neku drugu neplaniranu glupost. Nisam ni znao da to može toliko da me nervira, ali pokazalo se da može. Takve neke "upotrebne" stvari (uključujem tu i dinamiku potrošnje baterije) su mi udaljile S3, iako je po nekim detaljima na papiru bolji. Da se razumemo - za 200 jurona je i S3 kupovina i po (nov, ono šta je ostalo na lageru).

 

Prema Motoroli sam imao mešana osećanja - u vreme pre androida sam imao par modela i odlično su me poslužili; sa druge strane, znao sam da od tada i nisu nešto briljirali. Zato sam ga uzeo za igranje nedelju dana relativno skeptičan. Nedelju dana nije preterano mnogo, ali za to vreme sam barem video da nemam čega da se plašim - za te pare vrlo izbalansiran telefon, bez nekih izraženih mana. Jedino je to u vezi kartice potencijalni problem, ali da nisam ušao u priču sa tim trnom u prstu, možda mi ni ne bi toliko (psihološki) smetalo. Uglavnom, nakon tih testova uzeo jedan moto kao poklon i za sada takođe nisam čuo nikakve žalbe.

 

Glede deficita 16G verzije, tako je i ovde - tražio sam baš dosta i na više mesta sam čuo priču da je bio sa dalekog istoka stigao veliki kontigent u ovaj deo Evrope sa pogrešnim punjačem, valjda za američko tržište, šta li. I onda su to poslali nazad, ali ne svi - ovaj lanac gde sam ga ja našao je izračunao da im je jeftinije da daju jeftinu zamenu za usb utičnicu za struju i to nadoknade brojem prodatih modela, jer ga konkurencija nema na lageru.

Link to comment

e pozdrav, evo me na planini

 

nedoumice oko telefona resila tako sto sam dobila htc desire 200

za moje potrebe dovoljno

 

e sad, baterija mu je izgleda jad i cemer ali sta je tu je, poklonu se itd

 

sad sam dohvatila neki laptop pa sam uspela da se ulogujem, ali, kako sam bila pametna ( :isuse: ) i menjala nik, pa ubacila ovo jebeno u sa crticom, ne mogu sa telefona da se ulogujem nikako

 

ima neko neku ideju ?

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Možda će neko imati ideju kako da rešim problem. LG L9 II, Android 4.1.2, povremeno počne da bezbroj puta uzastopno skenira media files, što em je dozlaboga iritantno, em verovatno srče bateriju. Nisam još uvek uspeo da ukačim šta ga izazove. Večeras mu je pomogao restart telefona, prethodnih puta nije. Pokusao sam da formatiram karticu, ništa. Ubijem taj proces, ništa. Dva puta sam ga vraćao na fabrička podešavanja, opet ništa. Nije rutovan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

jel vam baguje kamera na nexus4 posle svih ovih update-ova?

 

meni ume da skroz shebe telefon nakon visestrukog slikanja, fotosfere etc

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...