Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Jedno Android for dummies pitanje:

 

Treba mi back-up navigacija za put u inozemstvo.

Nemam i nisam koristio android sokocala, ali maznucu od klinaca. :)

Sta je najjednostavnije da instaliram, da bih mogao (zlu ne trebalo) da koristim LG Optimus L7 II za navigaciju ?

 

Trebalo bi da ti google maps završi posao, a možda je već instaliran.

Link to comment

Imam nerutovan (? - Telenor paket, ne znam, možda i jeste) Huawei G510, Android je 4.1.1.

Vredi li čemu taj 4.2.2 i kako ide postupak updatea? Da li je svaki 4.2.2 isti ili treba da tražim baš za moj model telefona?

Link to comment

Meni se sjebao zvuk od apdejta na 4.4.2 :(

Dešava mi se da se kad se nakačim na net da se zvuk zvona i poruke toliko slabo čuje da je to strašno, a podešeno na najjače. Baš me nervira taj bug, rešim ga samo restartovanjem moba. Videla sam na netu da još ljudi kuka na to.

Link to comment

Jedno Android for dummies pitanje:

 

Treba mi back-up navigacija za put u inozemstvo.

Nemam i nisam koristio android sokocala, ali maznucu od klinaca. :)

Sta je najjednostavnije da instaliram, da bih mogao (zlu ne trebalo) da koristim LG Optimus L7 II za navigaciju ?

 

Preporuka za navitel, guglaj malo, probaj da pecaš po zalivu, mislim da je 8.7 najsvežija, ima mapa po netu, lepo radi, rus kad opravi.

 

Imam nerutovan (? - Telenor paket, ne znam, možda i jeste) Huawei G510, Android je 4.1.1.

Vredi li čemu taj 4.2.2 i kako ide postupak updatea? Da li je svaki 4.2.2 isti ili treba da tražim baš za moj model telefona?

 

Imam isti telefon. Ima i kitkat, treba pronaći, postoji postupak, generalno gledano nije komplikovan ali ne znam tačno kako radi, na starijim telefonima sam uvek imao neki problem sa CM i svim ostalim derivatima, prosto nije to to, tako da čekam original. Video sam da rade minimum 4.2 ako ne i jače, ako huawei nije napustio u potpunosti naš model u korist 610 i 7xx modela tj...

Link to comment

Meni se sjebao zvuk od apdejta na 4.4.2 :(

Dešava mi se da se kad se nakačim na net da se zvuk zvona i poruke toliko slabo čuje da je to strašno, a podešeno na najjače. Baš me nervira taj bug, rešim ga samo restartovanjem moba. Videla sam na netu da još ljudi kuka na to.

 

Sad kad kažeš, i ja se tripujem da ne čujem neke stvari, proveriću...

 

Što se tiče navigacije, ja imam igo i dobro radi. Od mapa samo navteq, msm prvo sam bio stavio neki tom tom, ono je strašno, tipa nema jedna od ulica u sred centra Kule i sl.

Link to comment

Trebalo bi da ti google maps završi posao, a možda je već instaliran.

Verovatno jeste, provericu.

Jel' treba neke mape da skinem pre no odem u roaming?

 

 

Preporuka za navitel, guglaj malo, probaj da pecaš po zalivu, mislim da je 8.7 najsvežija, ima mapa po netu, lepo radi, rus kad opravi.

Provericu i ovo, hvala!

Isto pitanje za mape , sve odmah skinem??

Link to comment

Verovatno jeste, provericu.

Jel' treba neke mape da skinem pre no odem u roaming?

 

 

 

Provericu i ovo, hvala!

Isto pitanje za mape , sve odmah skinem??

 

Za google maps ne trebaju mape, on učitava sa servera ili odakle već. Al ako nemaš tamo neta, onda ima fora da se skine/učita mapa ali nisam siguran kako to ide, da li može više njih i sl. Tačnije, u search baru se pritisne mikrofon i kaže se "ok map" :)

 

Ja za Igo skidam thubacujem samo koje mi trebaju, dakle ubaciš za one zemlje gde putuješ ili kroz koje eventualno prolaziš ako ideš kolima.

Link to comment

Verovatno jeste, provericu.

Jel' treba neke mape da skinem pre no odem u roaming?

 

 

 

Provericu i ovo, hvala!

Isto pitanje za mape , sve odmah skinem??

Da, ima link, zavisi sta ti treba od zemalja ali se lako nadju i skinu....

 

 

BTW, znam da je za hejt ali nemam vremena da idem tamo, znate ono kada kucate sasvim normalno nešto, recimo odgovor na forumu, i windowsu padne na pamet da vas u tom trenutku pita nešto vrlo bitno a vama je pod prstom već bilo a. Mrzim microsoft samo zbog tih i takvih idiotluka, mrzim, mrzim mrzim!

Link to comment

Treba mi preporuka za malo bolji servis smartfona, koji se bavi dijagnozom i eventualnom popravkom kvarova na matičnoj ploči.

 

U pitanju je Xperia P, upala u vodu, osušena i očišćena kako treba. Skoro sve radi kako treba, ali snimanje na (internu) memoriju više ne radi. Moguće je telefonirati ali nije moguće zapamtiti novi kontakt, kači se na wifi ali iole zahtevna android obrada javlja greške, i tako dalje.

Link to comment

Ili ne gledam gde treba ili je nešto n-to u pitanju ali 

da li postoji opcija/mogućnost da se određene instalirane aplikace sklone sa liste za apdejtovanje.

tj ako imam na listi za apdejtovanje 4 aplikacije, jel postoji neka mogućnost da dve sklonim i da mi se ne pojavljuju na listi?

 

I zašto zaboga aplikacija dropbox ima 16mb?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...