Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

definitivno je g2 best baj, tu nema nikakve diskusije

Mislio sam na bateriju, naravno da će neki slabiji model/ekran manjih dimenzija da troši manje i biće lakše ga optimizovati za duži rad :) Ovo je ipak high end model a gura 2 dana uz prosečno i nadprosečno akanja ladno, naravno ako se ne ispušta iz ruku, onda ništa... U svakom slučaju 2 dana za ovakve performanse je san snova... :)

 

best baj, bolji i od Neksusa 5?

mislim u kategoriji 'best baj'

Ne znam koliko je neksus 5 u'slobodnoj' prodaji ali pravi ga lg tako da su razlike minorne, dizajn i sl. Mada nisam ga nikad ni video uživo pa da ne pričam, znam da su jako jako slični po specifikacijama.

 

Poslato sa znatno boljeg a osetno jeftinijeg telefona od Samsung Galaxy S4

Link to comment

Nema veze sa Androidom toliko, koliko sa MTSom... Danas potrosio kvotu za mobilni net i nakon toga nisam imao bilo kakav, a kamoli onaj usporeni. Podigao limit u settingsima (koji mi stoji podesen na br megabajta iz paketa) i opet nista. Ttalk mi izbaci ono upozorenje da nema konekcije cim udjem na forum, Bus+ takodje. Cini mi se da mi se isto dogodilo bar jos jednom otkako je Telekom uveo neogranicen™ internet. What gives?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

meni je samsung galaxy s2+ genijalan!

 

updatovao sam ga na 4.2.2 i siba kao lud, a baterija drzi odlicno

 

sto je najbitnije, radi stream pa gledam tekme preko njega :D

 

Posedujem isti i prezadovoljan sam. Ne znam koliko je sada, ali pre nekih godinu dana sam ga uzeo upravo za taj novac.

 

S' obzirom da kažeš da ti baterija drži odlično, a između ostalog gledaš i utakmice, (dakle pošteno ga rabatiš :) ) , interesuje me koliko to vremenski iznosi, odnosno koliko često ga moraš kačiti na punjač?

 

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Link to comment

best baj, bolji i od Neksusa 5?

mislim u kategoriji 'best baj'

 

E, nisam u toku par meseci. Ja sam Nexus 5 kupio pre skoro tri meseca za 370kusur jura u radnji kod nas, sa garancijom i sve ostalo. Dakle, ne kod provajdera, bez ugovora, čist telefon u radnji je bio 43k dinara, što je tada bilo recimo 373 jura. G2 je tada po oglasima koje sam gledao bio oko 500 jura. Dakle, osetno jeftiniji, a blizu su po performansama.

 

Da naglasim da se nisam preterano cimao i da je taj G2 mogao da se nađe za manje pare.

 

No, posle tromesečnog Nexus 5 iskustva mogu da kažem da sam nezadovoljan, ali iz sasvim ličnog razloga. Telefon radi besprekorno, dakle savršeno i tera šta god hoćeš i pravi fenomenalne fotke i baterija baš lepo drži, ali...nije to moj android™. Toliko je zatvoren i usmeren da mi deluje da je maltene druga strana Ajfona. Uopšte nemam osećaj slobode koji sam imao na ranijim androidima. A to me nervira, jer android=sloboda u mom mozgu.

Zato bih ga sad rado menjao za neki win phone, pošto se time još nisam baktao.

Link to comment

Zbunjuješ me malo lorde. Valjda je dobra stvar što je android sve upeglaniji i što sve više stvari odlično radi out of box (+stabilniji no ikad, itd....). A opet sa druge strane ko hoće da se petlja ima i dalje prilično neograničene mogućnosti, posebno sa modelima kojima imaju jak onlajn komjuniti kao nexus. Ali meni je baš super to što se za ova ~2 meseca nisam još nakanio ni da ga rutujem, a kamoli petljanje sa romovima itd....mnogo mi se sviđa ovaj stock kit-kat (i vizuelno i user experience) i odsustvo bloatwarea, toliko ne bih menjao nexus ni za šta drugo što trenutno postoji na tržištu. A ima sigurno boljih telefona, tj "kompletnijih" ponuda (u koje definitivno spada i pominjani G2)

Edited by Ruxin
Link to comment

Posedujem isti i prezadovoljan sam. Ne znam koliko je sada, ali pre nekih godinu dana sam ga uzeo upravo za taj novac.

 

S' obzirom da kažeš da ti baterija drži odlično, a između ostalog gledaš i utakmice, (dakle pošteno ga rabatiš :) ) , interesuje me koliko to vremenski iznosi, odnosno koliko često ga moraš kačiti na punjač?

 

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

uh, tek sad videh post

 

evo sad pogledah onu opciju za bateriju, 3 dana i par sati mi je radio, mada ga nisam puno arcio ovih dana (ali je bio upaljen wifi i mobilni net)

 

a inace bez problema siba 2 dana sa finim koriscenjem, wifi upaljen, whatsapp chat, viber chat itd a kada ga bas silujem onda 1.5 dana (gledanje filmova u toku putovanja ili neke tekme preko streama)

 

zaista sam iznenadjen trajanjem baterije i performanse su mi se dosta poboljsale od kad sam ga prebacio na 4.2.2. verziju androida

brzi je, lepse klizi, nema onog malog laga koji se javljao u 4.1 verziji

nekako je meksi za koriscenje

 

preuzeo sam je sa sammobile.com i skinuo sam tada najnoviju koju sam nasao, cini mi se da je bila slovenacka

Link to comment

uh, tek sad videh post

 

evo sad pogledah onu opciju za bateriju, 3 dana i par sati mi je radio, mada ga nisam puno arcio ovih dana (ali je bio upaljen wifi i mobilni net)

 

a inace bez problema siba 2 dana sa finim koriscenjem, wifi upaljen, whatsapp chat, viber chat itd a kada ga bas silujem onda 1.5 dana (gledanje filmova u toku putovanja ili neke tekme preko streama)

 

zaista sam iznenadjen trajanjem baterije i performanse su mi se dosta poboljsale od kad sam ga prebacio na 4.2.2. verziju androida

brzi je, lepse klizi, nema onog malog laga koji se javljao u 4.1 verziji

nekako je meksi za koriscenje

 

preuzeo sam je sa sammobile.com i skinuo sam tada najnoviju koju sam nasao, cini mi se da je bila slovenacka

Hvala, HF!

Definitivno će mi značiti ovo što si napisao, jer iako sam zadovoljan kako radi, očigledno može bolje. Često mi se dešava da baterija izdrži samo od ujutru do uveče, ako ga malo više koristim.

Skinuću ovih dana neku noviju verziju, jer sam i dalje na 4.1.2. Verujem da će rezultati biti vidljivi.

 

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Link to comment

Jedno Android for dummies pitanje:

 

Treba mi back-up navigacija za put u inozemstvo.

Nemam i nisam koristio android sokocala, ali maznucu od klinaca. :)

Sta je najjednostavnije da instaliram, da bih mogao (zlu ne trebalo) da koristim LG Optimus L7 II za navigaciju ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...