Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Pa ne znam konkretno za kit kat pošto ga i ja čekam, ali čisto sumnjam da su toliki skotovi (iako google ima toliko fail momenata poslednjih godina da intenzivno rade na tome da to postanu), pa da to ne može da se promeni, previše je čak i za njih.

 

Inače, od sms app-ova trenutno koristim texter, dobar je. 

Link to comment

nije default. Kod mene je ostala stara sms aplikacija, sam me je HO pitao da li želim da preko njega šaljem sms, ja rekao NE, i on rekao OK, možeš da promeniš kasnije ako želiš.

Prvi utisci odlični, kamera direktno sa lock screena, brzina čini mi se ista, sada se gdrive pristupa direktno, ko želi tamo da uploaduje stvari

Link to comment

Za lg g2 kažu da u proseku 17% radi brže sa kit kat 2 (iako je i ovako bolesno brz), mada je najbitnije da su sredili shutter speed kod kamere jer je to praktično jedini problem kod telefona, doduše, izraženo samo u low light uslovima, inače radi odlično. 

 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Stvarno? Čini mi se da se Lrd namučio oko toga. 

Mislim jasno mi je da to mogu da promenim, da instaliram neku sa Play Storea, ali meni se ova defaultna sviđa i ne bih je menjao.

 

Posle malo čačkanja po setingsima, navikao sam se na Hangouts, sada i ne primećujem bilo šta drugo. Inače ovaj 4.4.1 mi je...mnjah. Mislim, brže je i upeglanije, ali mnoge stvari mi uopšte nisu jasne, tipa nemogućnost spajanja kontakata. Tipa, imam mejl copkillah@nešto i hoću da ga spojim sa brojem telefona copkillaha i...ne mogu. Odnosno mogu, ali moram peške izokola. Nema stare opcije "merge contacts" pa samo klikneš na dva i on ti ih spoji. 

I tako ima gomila nekih sitnica koje me nerviraju. Osim toga, ovaj Nexus 5 mi je potpuno ubio android duh za mene, potpuna je ajfonizacija. Ne možeš da mu ubaciš memorijsku karticu, ne možeš da ga otvaraš, nema opcije da se menjaju teme, automatski te loguje za sve i svašta i milion tako nekih zatvorenih stvari. Mislim, sve to super šljaka, ali onda sam mogao da ostanem na ajfonu...

Link to comment

imam neku ghost app koja mi jede bateriju... zove se net.daum.android.solmail .... solmail sam izbrisao ali je ovo ostalo da radi.

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Posle malo čačkanja po setingsima, navikao sam se na Hangouts, sada i ne primećujem bilo šta drugo. Inače ovaj 4.4.1 mi je...mnjah. Mislim, brže je i upeglanije, ali mnoge stvari mi uopšte nisu jasne, tipa nemogućnost spajanja kontakata. Tipa, imam mejl copkillah@nešto i hoću da ga spojim sa brojem telefona copkillaha i...ne mogu. Odnosno mogu, ali moram peške izokola. Nema stare opcije "merge contacts" pa samo klikneš na dva i on ti ih spoji. 

I tako ima gomila nekih sitnica koje me nerviraju. Osim toga, ovaj Nexus 5 mi je potpuno ubio android duh za mene, potpuna je ajfonizacija. Ne možeš da mu ubaciš memorijsku karticu, ne možeš da ga otvaraš, nema opcije da se menjaju teme, automatski te loguje za sve i svašta i milion tako nekih zatvorenih stvari. Mislim, sve to super šljaka, ali onda sam mogao da ostanem na ajfonu...

 

pa što ne edituješ kontakte u gmail-u na PC-ju 

telefon to posle samo sinhronizuje

Link to comment

Posle malo čačkanja po setingsima, navikao sam se na Hangouts, sada i ne primećujem bilo šta drugo. Inače ovaj 4.4.1 mi je...mnjah. Mislim, brže je i upeglanije, ali mnoge stvari mi uopšte nisu jasne, tipa nemogućnost spajanja kontakata. Tipa, imam mejl copkillah@nešto i hoću da ga spojim sa brojem telefona copkillaha i...ne mogu. Odnosno mogu, ali moram peške izokola. Nema stare opcije "merge contacts" pa samo klikneš na dva i on ti ih spoji. 

I tako ima gomila nekih sitnica koje me nerviraju. Osim toga, ovaj Nexus 5 mi je potpuno ubio android duh za mene, potpuna je ajfonizacija. Ne možeš da mu ubaciš memorijsku karticu, ne možeš da ga otvaraš, nema opcije da se menjaju teme, automatski te loguje za sve i svašta i milion tako nekih zatvorenih stvari. Mislim, sve to super šljaka, ali onda sam mogao da ostanem na ajfonu...

Na samsungovom TW na 4.2.2 postoji ta opcija

Link to comment

pa što ne edituješ kontakte u gmail-u na PC-ju 

telefon to posle samo sinhronizuje

 

Pričao sam da spoji mejl kontakte, sa gmaila, yahoo-a, itd, sa telefonskim kontaktima koje već imam na kartici od ranije.

 

Na samsungovom TW na 4.2.2 postoji ta opcija

 

Da, da. Imao sam i ja na starom LG-u, ali nema je u 4.4.1. :isuse:

Link to comment

Pričao sam da spoji mejl kontakte, sa gmaila, yahoo-a, itd, sa telefonskim kontaktima koje već imam na kartici od ranije.

 

 

Pa nisi napisao da mislis na kontakte sa kartice.

pa, bre, ko jos drzi kontakte na kartici i prenosi ih tako sa telefona na telefon? (Pretpostavljam da si ih zato imao na kartici?)

Nije mi namera da ti popujem, ali to se tako ne radi. Lepo iskopiraj sve kontakte iz kartice u adresar telefona, pa ih onda spajaj sa kontaktima web mailova.

A prenos sa telefona na telefon radis sa export/import ili prosto sinhronizacijom sa nekim online adresarom.

Link to comment

Mene to muči u Twitter aplikaciji.

Sve je linkove otvara u brauzeru, a imam instalirane aplikacije

Probao da nađem u podešavanjima ali "cjok"

 

Poslato sa najnovijom verzijom TapaTalka

Link to comment

Pa valjda treba u podešavanjima aplikacija obrisati default vrednosti za chrome, pa će te kada klikneš na link pitati čime da ga otvoriš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...