Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Posle mnogo godina na IOS, kupio sam android i jako se mucim (pola sata mi je trebalo da posaljem obican sms, odnosno dok nisam shvatio kako da obrisem onaj google hangouts i instaliram nesto drugo. Sad kad razmisljam, mozda je problem bio sto nisam znao kako da ugasim tastaturu kad unesem broj, nebitno). Da li neko zna kako da resim sledece:1. kako da namestim da dva puta space da tacku?2. koji je program android verzija itunes? Preko cega se uopste sinhronizuju podkasti, muzika, video i slicno, izmedju kompa i telefona?3. Sta da pritisnem da se odmah ugasi sav ton na telefonu? Vidim da nema fizicke polugice, a nisam nasao kombinaciju dugmadi.4. Sta znaci rootovanje telefona? Pretpostavljam da je to kao jailbreak, ali koje su prednosti rootavanja? Jel se onda dobije nesto kao android cydia i mogu se ubaciti krekovane aplikacije?U pitanju je nexus, sa 4.4 kitkat.Hvala!
1. mislim da ne može, možeš podesiti tastere levo i desno od space. 2. Na samsungu je Kies, ne znam kako je na Nexusu, javiće se neko ko ga ima 3. Spustiš prstom gornji deo ekrana i tu imaš taster da isključiš zvuk 4. root ti daje administrativna ovlašćenja nad uređajem, da možeš da brišeš sistemske aplikacije i slično. inače, krekovane app možeš da instaliraš i bez roota
Link to comment

zna neko da l' nexus 5 ima dva ili jedan zvucnik? posto na ovom koji je kod mene radi samo jedan. drugi jok. mozda je drugi mic?edit - e da, je l' ima neka free app za snimanje telefonskog razgovora?

Edited by extragluv
Link to comment
zna neko da l' nexus 5 ima dva ili jedan zvucnik? posto na ovom koji je kod mene radi samo jedan. drugi jok. mozda je drugi mic?
ima samo jedan zvucnik, drugo je mic
Link to comment

pozdrav, mozda je vec bilo ali nisam redovan na ovim topicima...kakav je ovo problem sa updatom FBa? nikako mi ne radi na novom update a jedini dostupan je stari fabricki takoreci koji je krs krseva..u pitanju je sony xperima sk17mini pro..a vidim i na gplayu da je generalni problem novog updatea..

Nisam se pohvalila da sam se ponovila:Sony Xperia Z1, neopisivo je dobra :)
koja lova? ne rastaje mi se od sonija..a ovaj je zreo za zamjene..
Link to comment
touchwiz на овим новим таблетима са ces-а већ изгледа доста пристојно, ваљда је то неки знак да ће поправити и ову грозоту што сада настањује њихове телефоне
kad pomenu touchwiz, ovo štao sam ja zakačio je možda/verovatno touchwiz tako da čovek možda stvanro nema sounf on/off dugme :(u tom slučaju rešenje je u nekom profile manageru (llama recimo)...koji ti je to tuchwiz na novim tabletima?šta je falilo starom i šta je taj popravio?grozota je jaka reč
Link to comment
http://youtu.be/z---bOm0pG0ово је таблет ui, мада постоје гласине да ће и на телефоне увести нешто слично, налик windows phone-у, мада нисам сигуран колико би то било добро... пред крај клипа има нотификациони центар, који естетски изгледа пуно лепше од овог са слике коју си окачио
šta je falilo starom i šta je taj popravio?
ружан (нпр. тај џумбус од контролног центра на десној половини слике коју си окачио, али и дизајн који као да је прављен за froyo, а не jelly bean), спор... додуше мислим да се и са новим (према иницијалним review-овима са ces-а) дешава лаговање при неким рутинским операцијама, али бар су нешто урадили по питању дизајна
možda/verovatno touchwiz tako da čovek možda stvanro nema sounf on/off dugme
ова трећа (sound) икона ради toggle on/off или подешавање звука? Edited by Dionysos
Link to comment

ma ok radi on/off,ali sve je pocelo pitanjem maharaja, a on ima nexus (5 verovatno?) i KK, tako da ne znam da li i tamo to tako izgleda.znam da je ovako na samsungu (touchwiz)i sta fali tom dzumbusu. meni bas odgovara da u dva poteza imam sve on off kontrole na jednom mestu. kad nesto ukljucujem/iskljucujem sta me briga za lepotu. prosto funkcionalno jea za lepotu svako moze po svom ukusu da instalira druge shellove, widgete... ROMove...

Edited by dekss
Link to comment
kad nesto ukljucujem/iskljucujem sta me briga za lepotu. prosto funkcionalno je
реално, колико си пута притиснуо toggle за screen mirroring или smart stay...
Link to comment

pa ni jednom naravno, ali zato postoji onaj prvi ekran na kome stavis najcesce koriscene kontrole.ili tacnije 4 najcesce koriscene i 4 (do kojih dodjes skolovanjem) malo manje koriscenetaj sa svim kontrolama neka stoji, od viska glava ne boliko nece da ga gleda ne mora ni da ga otvara. ruzan jeste ali je do njega brze doci nego da ides u settings... a raspored koje kontrole ce ti gde biti mozes da podesavas.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...