Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Jebeni kit kat ili Nexus ili šta već. Er postoji mogućnost da mi telefon bude na engleskom, ali da mogu da kucam srpska/hrvatska slova u sms-ovima, na tviteru ili tako?Dobijem naša slova tek kad odaberem da mi telefon bude na hrvatskom, a kad je na engleskom ne postoji ni hrvatska ni srpska tastatura u izboru. Na svim smartfon spravama koje sam do sada koristio imala je mogućnost na tastaturi da se menja koju želim da koristim, ali je ovde nema. Ili je ne vidim.Takođe, er postoji neki način da imam normalan sms, a ne preko hangoutsa?Pomoć, pliz.

Edited by Lrd
Link to comment

Pa svaki android ima svoj messanger. Možda si nekako podesio da hangouts bude defaultni za sms, ili možda pri update-u. Idi u settings-apps-habgouts i klikni clear defaults ako je nešto podešeno. A imaš i tih messangera za sms koliko voliš. Najpopularniji je GO SMS ali kažu da je pun nekih sranja spamerskih.Tastature isto tako možeš da dodaš po izboru. Ja sam instalirao swipekey baš juče, sjajna je. Izabereš Srpski, imaš sva naša slova i ćao. A i pisanje swipe-om (tj prevlačenjem prstom preko ekrana) je sjajna stvar, samo kad se malo ušemiš.

Link to comment

U Nexusu 5 je Hangout difoltni sms app, a meni je to čudno jer nikada nisam kapirao da je sms app, na svim prethodnim telefonima. A što se tiče tastature, nismo se razumeli. Ovde ne postoji mogućnost da promeniš tastaturu tokom kucanja, već imaš samo na onom jeziku na kome je telefon. Mogu da svajpujem koliko hoću, ali samo englesku ako je engleski jezik telefona, a mogu i srpski, ali samo ako mi je sve ostalo na telefonu na srpskom. Krajnje bizarno.

Link to comment
Jesi siguran? Jesi probao da duže držiš space?Inače, sve je u androidu samo app, čak i dialerПослато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Da, naravno. To sam prvo uradio jer tu piše koji je jezik, ali nema. Odnosno, kad se izabere osnovni jezik telefona, ima opcija da se namesti dodatni izgled tastature, ali tu su samo Hindi, Korean, Pinyin, bez obzira na desetine jezika na kojima telefon može da radi. Kad namestim da mi je telefon na srpskom, stvori se lepo novo dugmence na tastaturi na kome prebacujem da li je ćirilica ili latinica. Jako bezveze.
Link to comment

Moj Nexus 4 se susreo sa betonom pre neki dan, pa ne mogu da pogledam, ali kod mene je bio Kit Kat i mozes da menjas tastature. Mislim da sam morao da iskljucim voice recognition i onda imas dodatni "taster" na tastaturi. To Pinyin i blabla je bilo nesto drugo, ali sad ne mogu da se setim gde se podesava.

Link to comment
instaliraj neku drugu tastaturu onda
Moj Nexus 4 se susreo sa betonom pre neki dan, pa ne mogu da pogledam, ali kod mene je bio Kit Kat i mozes da menjas tastature. Mislim da sam morao da iskljucim voice recognition i onda imas dodatni "taster" na tastaturi. To Pinyin i blabla je bilo nesto drugo, ali sad ne mogu da se setim gde se podesava.
Ovo sa N4 je bio dobar pokušaj, ali jok. Ovde je promena tastature preko space tastera, koji se dugo drži i onda menja, ali može da menja samo one koje uneseš kroz input, a tamo ima samo onih jezika koje sam naveo. Mislim, ništa se nije pojavilo kad sam isključio voice. Instalirao bih drugu, ali ne znam koju.Ma, stavio sam na ćirilicu, to mi je dovoljno bizarno da bi bilo zanimljivo. Inače, ima N5 nekih sasvim glupih bagova, ali je super za sada. :)
Link to comment
Ovo sa N4 je bio dobar pokušaj, ali jok. Ovde je promena tastature preko space tastera, koji se dugo drži i onda menja, ali može da menja samo one koje uneseš kroz input, a tamo ima samo onih jezika koje sam naveo. Mislim, ništa se nije pojavilo kad sam isključio voice. Instalirao bih drugu, ali ne znam koju.Ma, stavio sam na ćirilicu, to mi je dovoljno bizarno da bi bilo zanimljivo.Inače, ima N5 nekih sasvim glupih bagova, ali je super za sada. :)
Znam da ima razlika izmedju N4 i N5, iako oba imaju KitKat, ali malo mi je neverovatno da bi isli toliko u detalje. Jebiga, ako je tako.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...