Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Meni je istekao ugovor u septembru, ili će sad jako brzo. Pošto imam S3, jedino na šta bi se upgredovao je Note ll. Pošto sam na prenesi i surfuj 500, morao bi da platim još tričavih 64000 dinara. Kakav je to popust? Tj "popust". A ako bih povećao paket na prenesi i surfuj 1000, to bi bilo 46000. Nekada je to čoveče bilo dosta jevtinije, tj dobre telefone si mogao da uzmeš za osetno manje pare uz solidno jake ugovore, ovo sada je smešno, mogu nov da kupim za malo manje od 400e po oglasima.Kakva je situacija sa drugim provajderima?

Link to comment
Meni je istekao ugovor u septembru, ili će sad jako brzo. Pošto imam S3, jedino na šta bi se upgredovao je Note ll. Pošto sam na prenesi i surfuj 500, morao bi da platim još tričavih 64000 dinara. Kakav je to popust? Tj "popust". A ako bih povećao paket na prenesi i surfuj 1000, to bi bilo 46000. Nekada je to čoveče bilo dosta jevtinije, tj dobre telefone si mogao da uzmeš za osetno manje pare uz solidno jake ugovore, ovo sada je smešno, mogu nov da kupim za malo manje od 400e po oglasima.Kakva je situacija sa drugim provajderima?
I ti, sine Brute. To je moja primedba već ihahaj. Kada sam kupovao Galaxy S2, sa tim paketom (tj. nekom varijantom tog paketa koja se tada isto plaćala), platio sam high end telefon koji je upravo izašao 6x72 evra, ukupno 432 evra. Danas da kupim Note 2 ili S4 trebaju mi 600+ evra.Nažalost, problem je u kanalu. Novi telefoni su užasno skupi, a provajderi plaćaju punu cenu prema dobavljačima. Nekada se S2 u retailu prodavao za 600 evra, pa su davali takav popust, danas se S4 prodaje za 850-900 evra, pa je i ovamo skuplji. Naravno, ima provajder popust na količinu i tako to, ali u suštini problem je što su high end telefoni sve skuplji i skuplji kako dolaze, a telekomunikacioni operateri širom sveta ih samo gutaju. Proizvođačima se može, vide da ovi nabavljaju šta god, tako da eto...
Link to comment
Meni je istekao ugovor u septembru, ili će sad jako brzo. Pošto imam S3, jedino na šta bi se upgredovao je Note ll. Pošto sam na prenesi i surfuj 500, morao bi da platim još tričavih 64000 dinara. Kakav je to popust? Tj "popust". A ako bih povećao paket na prenesi i surfuj 1000, to bi bilo 46000. Nekada je to čoveče bilo dosta jevtinije, tj dobre telefone si mogao da uzmeš za osetno manje pare uz solidno jake ugovore, ovo sada je smešno, mogu nov da kupim za malo manje od 400e po oglasima.Kakva je situacija sa drugim provajderima?
Ne vidim zašto bi ga uopšte upgrade-ovao, a pogotovo ne na Note II. :) Note III bi možda imao nekog smisla, ali jednostavno ne vredi po tim cenama, ni blizu.
Link to comment
Što ne kupiš Note 3?
Pa viidš da mi je i dvojka skupa :)
Ne vidim zašto bi ga uopšte upgrade-ovao, a pogotovo ne na Note II. :) Note III bi možda imao nekog smisla, ali jednostavno ne vredi po tim cenama, ni blizu.
Veći ekran, 2gb rama, jača baterija, ukratko.Edit: razmišljam da uzmem Pređem sa prenesi surfuj 500 na hiljadu, kupim desire x, vidim da mu je cena u oglasima oko 170, 180, 190, potom prodam S3 i Taj, uzmem note 2 a možda i 3 ako uspem da iskopam povoljno mada sve to hipotetika. :) Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ekran veći za manje od jednog inča, kolika je to razlika? :) 2GB memorije još i nekako, ako baš koristiš dosta aplikacija. Ne znam, puno je to para za tako mali dobitak, ali tvoja odluka naravno :)

Link to comment

Ma slažem se ja, svakako je dosta para. Ali sa ovim aranžmanom koji uključuje Desire X možda mogu da dobacim i do Note 3.Što se tiče dijagonale, inč je 2,6cm, malo manje od inča dijagonale je i više nego dosta ekrana više. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ok, Google Nexus 4 ne znam gdje da kupim, posto pristup google storeu nama sa brdovitog balkana nije dozvoljen. Izvinjavam se ako zvucim priglupo, al kad jesam priglup za ove telefone, a bobami pomalo i za onlajn kupovinu.No, svejedno, vise bi mi odgovaralo da kupim nesto sto mogu u roku od odma da imam u rukama, jer mi stari telefon crkava pa su mi opcije skuchene. Opetkazemponavljam, najradije bih posedovao Nexus 4, ili Samsung Galaxy S II plus, ali on je u HNovom 300e, sto je vise od mog budzeta. Ono sto bih mogao da si priustim, a mislim da moze i na rate, su HTC Desire X i HTC Desire 500. Vidim da oba imaju solidne ocjene po rivjuovima,a cijena im je skoro ista. Sta je bolje?Hvala, i izvinjavam se na smaranju :)edit: Ima i skoro 100e jeftiniji ZTE Blade III, koji me privlaci zbog cijene, a takodje sam citao neloshe kritike. No, iako bi radije ustedio sto vise para je moguce, ipak ne bih da kupim na silu nesto sto je jeftino ako ekshli nije dobro.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...