Jump to content

Android


Grunf

Recommended Posts

Uzeo sam pre nekih 2 meseca Samsung Galaxy SII plus i mogu reci da sam jos uvek laik za smartphone-ove, mada gledam da iskoristim po koji savet koji ste ranije iznosili na temi. Lm, imam problem sa iskljucivanjem telefona iz nepoznatih razloga. Naime, cesto mi se desava da izvadjim telefon iz dzepa, kad on iskljucen. Ukljucim ga, on nastavi normalno da radi. Mislio sam da mozda ima veze sa azuriranjem, ali sam to iskljucio i ostavio da ga izvrsi samo na moj zahtev... medjutim, problem se i dalje javlja. Zanimljivo je jos i to da mi se apsolutno nikada nije dogovilo da se iskljuci kada sam kod kuce i kada je telefon npr. ceo dan na stolu ili u mojim rukama, a onda se sutradan iskljuci tri puta tokom dana dok mi je u dzepu, dok sam u gradu ili na poslu.Bas sam sludjen, jer ne mogu da dokucim u cemu je stos, ne verujem da moze da se pregreva u dzepu (skoro svi tako nose), iskljucio sam automatska azuriranja na koje sam posumnjao, a ne znam na koji nacin da proverim da li neka od aplikacija uzrokuje neki problem koji sam iskljucuje telefon. Ako neko ima ideju sta bi moglo biti po sredi, bio bih zahvalan da saznam.edit: zaboravih da napomenem da sam telefon uzeo u privatnoj reziji i bio je pod ugovorom u Telenoru, odneo ga u servis radi otkljucavanja za MTS karticu. Nisam 100% siguran da li garancija i dalje vazi, tj. ortak koji se navodno razume :) i serviser mi rekose da je garancija u vezi sa serijskim brojem, te nema nikakve veze da li je otkljucan. Ako i dalje vazi, a i niko od vas ne zna moguce resenje, odnecu ga direktno u njihov servis.

Edited by Segundo
Link to comment

@wallPomislio sam prvih par puta, ali je to skoro nemoguce, jer sam u medjuvremenu uzeo neki case sa kojim se moras pomuciti da stisnes dugme.@renneMislis na verziju androida? Ona je 4.1.2. Ako mislis na nesto drugo, daj mi precizniju info da potrazim.

Link to comment

Jedna od stvari na koje sam pomislio jeste da se mozda pod odredjenim pritiskom on sam iskljuci, medjutim koga god sam pitao da li mu se desava ista stvar videvsi da nosi telefon u dzepu, dobijao sam negativan odgovor.Evo pokusavam sada da ga iskljucim dugim drzanjem power dugmeta dok je zakljucan, a on ni makac. Zato mi je sve jako cudno.

Link to comment

To je takodje jedna od stvari na koje sam pomislio, a opet kako je moguce da se npr. pregreje 2 min nakon sto sam ga smestio u dzep... a ne pregreje se aktivnim koriscenjem kojecega u trajanju od pola sata.Послато са GT-I9105P користећи Тапаталк 4 Бета

Link to comment

Ovo se meni desavalo na I9100, dok sam imao Android 4.0.4 ( ili bese 4.0.3 ) - i da se iskljuci bez diranja, i da se pregreje pa vidim da je iskljucen. Dva tri puta sam jedva mogao da ga drzim koliko je visoka tempreatura bila. Upravo zbog ovoga nisam ni mogao da sacekam zvanican 4.1.2 za Srbiju, nego sam skinuo prvi koji se pojavio ( za Spaniju je bio cini mi se ).Mozda da pitas tog drugara koji se razume oko toga da ti skinu neku drugu varijantu iste verzije, pa da probas.Naravno pre toga odradite kompletan bekap.Ovde mozete naci sve verzije:http://www.sammobile.com/Edit: Zaboravio sam da kazem da od update-a vise nisam imao tih problema

Edited by Alec
Link to comment

Sve sto ste mi danas pisali meni je padalo na pamet kao moguc problem, izmedju ostalog i pregrevanje usled nepoznatog razloga... medjutim, jedini put kada se posteno zagrejao bilo je polusatno konstantno koriscenje u busu na 30+ stepeni, a cak ni tada se nije iskljucio sam od sebe. Zato mi je veoma cudno kada se desi da ga koristim, spakujem u dzep, izvadim posle 2 minuta, a on u down-u.Svakako, sacuvao sam ovaj link i potrudicu se da organizujem ovog ortaka ili nekog drugog ko se detaljnije razume kako bi probao sa ovom varijantom. Ja sam ne bih da ulazim u tu sferu, prosto nisam dovoljno kompetentan i plasim se da bih mogao nesto da sjebem.U svakom slucaju, hvala! ;)

Link to comment

zna li neko u cemu je fora - imam Sony Xperia ST27a, na kojem su slusalice earbuds (ne originalne ali isto Sony-jeve) do danas uredno sljakale. Danas upgrade-ujem software i od jutros nema sanse da ih prepozna. Do njih nije jer rade na drugim spravama, a ni do izlaza na phonu jer prepoznaje druge. Nemam nista u settingu da je nalik na podesavanje za njih. Nesto pronadjoh na netu o Sony-jevom prelazu sa OMTP na CTIA, ali mislim da to ovde nije slucaj jer, rekoh radile su pre upgrade-ovanja softwera.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...