Jump to content

Android


Grunf

Recommended Posts

cime si fotografisao?(kvalitet fotografija mi se nimalo ne svidja)
Nisam znao da sam na "Druga liga zapad" foto topiku :PStari k800, mrljavo indoor svetlo, blic iskljucen - dovoljno za uzjebane boje i fokus.Sent from my Nexus 4
Link to comment

Podesio sam limit za data u samom Androidu. Sad mi onaj 3G watchdog deluje suvisno... da li gresim? Sta je pouzdanije/preciznije?Doduse, inAndroid resenje ima opciju da se data disejbluje kad se probije limit, dok app ima samo mogucnost upozorenja.Postoji li neka aplikacija koja istovremeno inejbluje data i ukljuci 3G? Posto mi je cekirano "use only 2g networks". Kao, zbog baterije i tako toga

Link to comment

pa zašto 2g, što da se mučiš sa tom katastrofa brzinom? I još jedna stvar, kad već toliko paziš koliko si potrošio. Sesije se zaokružuju, proveri kod operatera na koliko. Da ne bude da ti piše da si potrošio 14kb, a tebi zaoružili na 100

Link to comment

Ne zaokruzuje mts. Obracunavaju po kilobajtu. Sinoc sam vrsio neka "istrazivanja" oko brzine i potrosnje, pa cu kasnije okacitiSent from my Nexus 4

Link to comment

Pise i u ugovoru tako (ovomesecni), a i poredio sam stanje racuna, sa potrosnjom koju prikazuje telefon, i poklapa se gotovo u kilobajt :)Ovo sto se tice 2g/3g - drzim na 2g uglavnom zato sto ne vidim benefit 3g mreze ako ne koristim mobilni net. Mada, ponavljam, nisam ja neki power user, pa mozda i propustam nesto. A i ne treba mi nikakav app. Kad mi zatreba net, udjem u mobile networks, jedno cekiram, drugo odcekiram i mirna Bosna.

Link to comment
Pise i u ugovoru tako (ovomesecni), a i poredio sam stanje racuna, sa potrosnjom koju prikazuje telefon, i poklapa se gotovo u kilobajt :)Ovo sto se tice 2g/3g - drzim na 2g uglavnom zato sto ne vidim benefit 3g mreze ako ne koristim mobilni net. Mada, ponavljam, nisam ja neki power user, pa mozda i propustam nesto. A i ne treba mi nikakav app. Kad mi zatreba net, udjem u mobile networks, jedno cekiram, drugo odcekiram i mirna Bosna.
Ma ne, verujem da je tako. Nego to 2g/3g... Meni nije dao neki benefit po pitanju baterije. Kako je kod tebe situacija?
Link to comment

Nemam pojma, nisam jos probao sa ukljucenim 3g (na duze). Ali ovako sam zadovoljan baterijom, iako je neki kritikuju. Najvise mi je znacilo prebacivanje brajtnesa na auto. A nije da ne maltretiram telefon

Edited by nbg4ever
Link to comment
Ovo sto se tice 2g/3g - drzim na 2g uglavnom zato sto ne vidim benefit 3g mreze ako ne koristim mobilni net. Mada, ponavljam, nisam ja neki power user, pa mozda i propustam nesto. A i ne treba mi nikakav app. Kad mi zatreba net, udjem u mobile networks, jedno cekiram, drugo odcekiram i mirna Bosna.
ovo ne pravi razliku.energetski overhead koji se trosi za odrzavanje 3g konekcije je minimalan ( http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_Resource_Control za umts)ono sto moze da zdere bateriju je ako imas aplikacije koje u pozadini stalno cackaju konekciju, pa ti ona nije u idle modu, nego u nekom od ovih sto zderu vise energije
Link to comment

Sinoc kad sam izvrteo speed test, gore mi se smenjivala oznaka za 3G i H. Na kraju je rez bio - ping 137 / dl&ul 6.5-1.5. Otprilike tako nesto. Ne znam da li ima veze to sto sam bio u stanu. Merio sam i koliko fon potrosi (wireless off, data & 3g on) sa iskljucenim ekranom, jedino sto mi je 2x stigao gmail kad mu vreme nije (da, na tebe mislim ck <_<). Za sat vremena je potrosio oko pola megabajta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...