Jump to content

Android


Grunf

Recommended Posts

A odakle meni tapatok, ako rene ne posalje? Odakle bilo kome tapatok, ako ne od renea? I cemu to sluzi, uopste?Samo da kazem da sam vec kupio pripejd karticu, koju cu da koristim prvih nedelju dana, jer se plasim da ne nakrkam racun slucajno. Cim otvorim benchmark, oci mi bodu teme "MTS racun od 3.000, MTS racun od 30.000, MTS pokraden sam, MTS prodajem kucu da platim dug" i tako dalje :(

Link to comment

Kako odakle, dali Reneu email on na taj email poslao "narodni" TT i milina. TT služi da jednostavno i lako pratiš forum... i da imaš kul potpis kada postuješ preko njegaA ako ti frka za "krađu" (mada mi nije jasno kako je neko pokraden) ti uzmi neki paket sa neograničenim internetom...Da nakrcaš račun možeš ako si u inostranstvu ili gledaš serije preko 3g-a

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ma, kapiram za TT, no se malo salim ;)Nije mi frka za kradju, vec da ostavim nesto necekirano, pa da povucem apdejt i sjebem se. Od neogranicenog neta nema nista jer sam na MTS mix netu. Trebace mi bar nedelju da pohvatam finese, da isprobam aplikacije za net monitoring, sta podesiti da nema neautorizovanog protoka kad ukljucim mobile data, itd. Jbga, veliki mi je rizik da ostavim postp karticu, tih prvih par dana.

Link to comment

Odeš u Settings imaš opciju Data usage.Tu podesi limit (1, 2, 5 GB) i miran si.Isključi opciju za Data Roaming, po defaultu bi trebalo da je već off i eto.

Link to comment

Najbolje je uzeti broj "Kontrola troškova*": imaš limit i ćao. Ako se i zezneš pa ti nešto ostane čekirano možeš da potrošiš samo do limita. Za preko limita dopunjuješ kao običan prepaid.*idealan paket sa klincima na Androidu.

Link to comment

Govorimo o stotinama megabajta, ne o gigabajtima :( :DDa, da... taj vocdog je jedna od aplikacija na koje sam naisao. Ono, bitno mi je da se podesi tako da se iskljuci mobilni net u potpunosti, ali da kad ga ukljucim, radi samo ono sto sam zatrazio. Dakle, ako ga ukljucim da u Hromu proverim lajv skor, potrosi protok za to, ni jedna druga aplikacija ne iskoristi priliku i eto nesto sama povuce, ali ni sam Hrom ne uradi nesto sto mu nisam eksplicitno naredio (nesto poput - Hrom moze da koristi mobile data, ali apdejti i sinkovanje mogu samo preko vajerlesa). Koliko je taj vocdog pouzdan/precizan? Zanimaju me i ovakve aplikacije...https://play.google.com/store/search?q=3g+on+off&c=apps

Link to comment

Previse je to smaranja. Zakaci ga na wifi na pocetku da preuzme poslednji Android (4.2.2.) ako nije vec instaliran i opusti se. Imas merac protoka u Androidu samom, pa i mogucnost da ukines net ako se predje odredjena granica. U suprotnom mozes na svaki app da lupis 'restrict background data'. Ali je to sve realno nepotrebno, jedino sam primetio da Skype ume iz nepoznatih razloga da divlja. Mislim da je app update po defaultu iskljucen kad imas net preko mobilne mreze; ako nije, iskljuci.

Link to comment
Dosadilo mi da nosim dva telefona sa sobom (a moram da imam dve kartice), pa sam rešio da uzmem jedan telefon sa dve kartice.Jel' ima neko neka iskustva sa jednim od ova dva:http://www.mobilnisv...=3711&b=3638&c=
Imam novog favorita, jel' neko imao iskustva sa ovim - http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3615/Samsung/Galaxy%20Grand%20I9082 ?Tu mi je jedino da li je ekran zrnast, tj. da li se vidi da je slaba rezolucija. Ostalo mi je skroz OK, po svemu što sam čitao.
Link to comment

Treba mi neka "pouzdana" aplikacija za sms poruke."Go SMS pro" me opasno zajebava, ajde što se "teško diže" nego u poslednje vreme mi ne obaveštava da mi je stigao sms. Tek kad "upalim" aplikaciju pojavi si nova poruka.Ne znam da li to ima veze sa tim što imam oko 6500 sms-ova?

Link to comment

Ima veze sa tim svakako. Koji je telefon u pitanju?Aplikacija neće mnooogo da ti pomogne, ali probaj i Handcent SMS, pa javi ima li razlike.

Link to comment

Ovako, dal postoji neka operacija/aplikacija koju bi valjalo instalirati dok je fon jos u Americi? Sutra krece k meni™!Mislim na gluposti poput Vajbera i tako to. Znam da moze instalacija i zaobilaznim putem, al ajde.Ajmo dalje...Da li je (narodne) verzije aplikacija zaista tako lako naci na netu, kao sto se meni cini? Ono, samo google ime+.apk i to je to (i getapk, naravno)?Jel postoje tu neki problemi oko kompatibilnosti sa telefonom, ili verzijom androida (kao addons za FF, gde cesto ne podrzavaju noviju verziju brauzera)?Jel postoji opasnost od virusa na taj nacin? Da ubacim neki av u fon?Google wallet - sluzi li to necemu?Da li je moguce na pocetni googla sa PCa dodati i Play, tamo gore levo, pored pretrage / slika / mapa / gmaila?Nasao sam igo primo (oko 6mb), nasao podesavanja za rezoluciju u settingsu, nasao neke mape za Evropu (ceo folder ima 500ak megabajta, srpska mapa contrastova oko 7mb). Da li je to sve sto treba, nesto mi mnogo malo deluje?I tako, ima toga jos...

Link to comment

1. Nema potrebe (Vajber itd)2. Da, daću ti sajt na PM3. Samo ako je telefon sa starom verzijom Androida, a pošto sigurno nije, onda ne brini.4. U principu ne ako paziš šta instaliraš i odakle instaliraš. Sa sajta pod 2. je bezbedno, tj nisam nikakav virus navukao a taj sajt koristim 3 i po godine.Što se tiče iGo, to bi trebalo da je to, napiši mi koje verzije mapa imaš pa ću ti reći da li su dovoljno recentne™

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...