Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, Filozof manijak said:

Pa naravno da pričamo o ličnim preferencijama i afinitetima, nije valjda da svoje mišljenje smatraš objektivnim? 

@utilitarist je pisao o statistici odigranih turnira, @dùda o skoru Fedexa i Rafe na razlicitim podlogama, to nisu licne preferencije i afiniteti nego pokusaj da objektivno diskutuju o temi. Broj osvojenih GS i medjusobni skor pomenute dvojice su osnovni razlozi za moj gorenavedeni stav, takodje uz pokusaj da budem objektivan. 
Ti si sa nama podelio informaciju ko ti je najgadniji i najjadniji od njih, i to je bas lepo od tebe.

  • +1 1
Link to comment

Jedini argument, ko je bolji teniser, za mene je H2H, sve ostale brojke o osvojenim turnirima i podlogama po meni nije  stopostotno objektivno, jer ima mnogo faktora (npr, Đokovićevo neučestvovanje na nekoliko pandemijskih GS jer mu je bio zabranjen ulaz itd)

 

Inače, ja sam se nadovezao na bagsov post o Federeru.

Naravno, svako neka ima svog favorita, apsolutno to ne sporim, samo iznosim svoj subjektivni utisak da mi je Nadal na poslednjem mestu od sve Velike Trojice

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedini argument, ko je bolji teniser, za mene je H2H, sve ostale brojke o osvojenim turnirima i podlogama po meni nije  stopostotno objektivno, jer ima mnogo faktora (npr, Đokovićevo neučestvovanje na nekoliko pandemijskih GS jer mu je bio zabranjen ulaz itd)

 

Inače, ja sam se nadovezao na bagsov post o Federeru.

Naravno, svako neka ima svog favorita, apsolutno to ne sporim, samo iznosim svoj subjektivni utisak da mi je Nadal na poslednjem mestu od sve Velike Trojice

 

H2H takođe ima svojih falinki da bi bio 100% objektivan.

 

Zamisli da su se npr Đoko i Nadal sretali samo na šljaci, ispalo bi da je Nadal bolji, a znamo da nije. Može da bude premalo odigrnaih mečeva da bi bilo merodavno, kao npr i neka povreda recimo, i slično. 

Link to comment

i to je tačno, plus je Federer stariji od ove dvojice pa je i ta razliku u godinama faktor za ponderisanje. Ali nekako, kada je veliki broj odigranih susreta, sve te začkoljice se minimizuju, H2H mi je najmerodavniji pokazatelj.

Link to comment

Jbg, tenis se igra za titule, a ne da pobediš tamo nekoga, pa ga tako treba i "meriti". Igrački kvalitet je da se adaptiraš na sve protivnike i sve podloge i što više pobeđuješ, ne da krljaš jednog te istog lika od koga si kao bolji al od toga nemaš ništa :D

Link to comment

zanimljivo je kako je filozofu manijaku kao federerovom navijaču presudna statistička stavka u kojoj je federer bez dileme najlošiji :D  

nadal kao čudovište na šljaci prilično obesmišljava h2h. gotovo polovinu mečeva od 60ak je sa novakom igrao na šljaci, iako se tui igra 1 od 4 slema, 3 od 9 mastersa a završni masters je u hali na betonu. što se naravno zna, kažem efekta radi :) od 2017 7 od 10 mečeva su igrali na šljaci. može da se kaže kako je baksuz za nadala što nije više turnira na omiljenoj mu podlozi no tako je kako je i po tome se igra orijentiše, da je više šljake igrači bi se od malena više fokusirali na šljaku. isto može da se kaže, mada se nikad ne kaže, da nadal treba da peva što nije više turnira indoor na betonu u kojima su đoković i federer daleko dominantniji.  

 


 

Link to comment
50 minutes ago, Mil@n said:

 

H2H takođe ima svojih falinki da bi bio 100% objektivan.

 

Zamisli da su se npr Đoko i Nadal sretali samo na šljaci, ispalo bi da je Nadal bolji, a znamo da nije. Može da bude premalo odigrnaih mečeva da bi bilo merodavno, kao npr i neka povreda recimo, i slično. 

Npr.Safin ima 2:0 protivu đoke...prepustio mu samo 3 gema na prvom GS kada je ovaj imao nekih16-17 god. a povukao se do njegove 19-te i kao H2H nešto validan

 

A i onaj australijski grk ima valjda pozitivan skor u odnosu na njega, samo što ga ovaj sašio u finalu GS...sigurno bi dao i 50 pobeda za tu jednu GS titulu

Edited by ubibobi
Link to comment
13 hours ago, Tsai said:

 

ne ide bas da nije univerzalac a ima dvostruki karijerni slem i 6 slemova na betonu.

 

i uz to još 5 finala na betonu i 3 na travi, da dodam i 7 polufinala na tim bržim podlogama, naigrao se on tenisa na svim podlogama, onda je došla 2020 kada su ga konačno stigle povrede, koje su po stručnjacima trebale da mu okončaju karijeru pre tridesete :happy:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...