Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

12 minutes ago, Arkadija said:

Federer je svakao bolji i raznovrsniji igrač od Nadala, Povrede su ga zaobilazile skoro celu karijeru, pobeđivao je na svim vrstama podloge, na otvorenom i zatvorenom. Nadal, s druge strane, je uvak akcenat stavljao na prvi deo sezone, od AO do RG, posle šta mu bog da. Odigrao bi i USO , jer je obavavezno i onda nestao do sledeće Australije. Tu i tamo bi se pojavio na ponekom turniru , na jesen, znamo da završni ATP nikada nije nikada osvojio i fa se uvak žalio što se taj turnirigra na betonu.

 

Broj odigranih mečeva je samo statistika u rangu, da je Alkaraz najmlađi teniser koji je došao do četvrtfinala tri GS turnira za redom.(ovo nisam izmislila, letos su ozbiljno bratali tim podatkom). Besmislica koja ništa ne znači.

 


gdegod da je stavljao akcenat, ako ima podjednak broj odigranih mečeva kao novak i lošiji procenat pobeda, jednostavna matematika kaže da je igrao više turnira od novaka. zaista ne razumem kako neko može da kaže da je broj odigranih mečeva nevažan u kontekstu priče da su nadala povrede omele za nešto više, a da isto ne važi za novaka koji je odigrao isti broj mečeva. jedino ako se priča o povredama uzima kao mit a ne uzima se.

  • +1 1
Link to comment

Dobro, Fed je loše podnosio poraze, to je jasno.

Ali imao je on i svoje svetle trenutke.

Kad je neki novinar na jednoj presici 2010 (Novak tada bio u problemima) pitao Federera da li je Novak otpisan za tenis odgovorio da onaj ko misli tako, nema pojma o tenisu.

Mislim, jasno je šta je on mislio o Novaku, nego je čovek loš u porazu.

 

Ed.

odgovarala na @Mil@n post 

Edited by dùda
Link to comment
Just now, dùda said:

Mislim, jasno je šta je on mislio o Novaku, nego je čovek loš u porazu.

 

Tako je, a to je veliki ljudski kvalitet. Biti dostojanstven u porazu. 

 

Lako mu je bilo biti dobro lice tenisa kada je godinama imao 3 i po poraza godišnje.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

 

Rezon nula.

 

Jel Novak mrzeo ovu dvojicu dok su ga cepali obojica godinama? Uvek ih je hvalio, pa i dan danas i naziva motorima njegove karijere i da nikad ne bi bilo ovakva zver da nije bilo njih dvojice, što je naravno apsolutna istina. U tome i jeste njegova veličina, što ne dozvoljava da ga ponesu porivi koje navodiš već što je i u dobnim i lošim momentima karijere pokazivao respekat za svoje najveće takmace, iako nije uvek bio slučaj od ove dvojice ka njemu.

 

Iz ovog Fedovog intervjua što je neko okačio, pazi deo, Fed o Đokoviću: "... Always pretty predictable, which is a good thing... " A ima još takvih izjava... 

 

Sve što je pokazao takvim komentarom je da je popizdeo što je pukao i da je izgubio dostojanstvo i poštovanje protivnika. Drugi je par cipela kome je to koliko bitno.

A mi znamo šta Novak privatno misli o ovoj dvojici...?

Ili uzimamo zdravo za gotovo njegove kurtoazne izjave za medije?

Aj, ne zajebaji za Srkijevog sina 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

O jbt @utilitarist, pa znaš da statistika više sakriva nego što otkriva.

Možeš da se kačiš za statistiku koliko hoćeš ali to neće promeniti činjenice.

Pa pratili smo mi tenis godinama koji ovde pišemo. Sve ovo što je napisala @Arkadija je tačno, to smo svi viđali godinama, odnosno nismo viđali Nadala na terenu (ili veoma retko) posle US opena.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

A mi znamo šta Novak privatno misli o ovoj dvojici...?

Ili uzimamo zdravo za gotovo njegove kurtoazne izjave za medije?

Aj, ne zajebaji za Srkijevog sina 

 

Pa naravno da znamo da je sigurno imao momenata kada su mu žestoko išli na onu stvar pogotovu Federer, može se o tome dosta zaključiti po izjavama Srđana velikoga.

 

Najlakše je nekoga iznapušavati posle poraza, time ne dobijaš ništa osim što pokazuješ da ne znaš da gubiš, a za njega je dobro da zna da gubi i kanališe te poraze što je Novak savršeno radio i to je takođe doprinelo da postane mašina kakva jeste. Jer je bio dovoljno pametan da zna da mu svaki i mikronski aspekat tenisa kao igre (odmor, ishrana, oporavak, kojekakvi napici, konsantni treninzi, i sl) donosi prevagu u mečevima sa njima dvojicom.

Link to comment
Just now, dùda said:

Možeš da se kačiš za statistiku koliko hoćeš ali to neće promeniti činjenice.


ovo što ja govorim je činjenica, crno na belo.  rafa je igrao više turnira od novaka. 

mislim da su big3 a i teniseri generalno takva sorta ljudi da pred kamerama pričaju ono što misle. i mislim da je oduvek novak više gotovio preostalu dvojicu. federer ga nikada nije gotivio, a rafa je prestao kad je novak počeo da ga mlati :) 


 

  • +1 2
Link to comment

Dobro™ kad znate. Ja ne bih nikad tvrdio tako nesto.

Ja mnogo vise cenim Đovaka pod stare dane koji se hrani negativnom energijom, i Federera koji ne zna da gubi, nego onog foliranta Španca. 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Ja mnogo vise cenim Đovaka pod stare dane koji se hrani negativnom energijom

 

O da, i meni svakako prija ta faza neustezanja i provokativnosti u savršenoj meri da ne prelazi granicu neukusa.

 

Ali nije slučajno što je sa tim krenuo kada su ova dvojica otišla u istoriju. To je više, cenim, način da nabije pritisak next genu, a i sada je već goat by far, pa ga dodatno zabole da se usteže još ovih par godina što će da igra.

Link to comment
4 hours ago, dùda said:

Pa igrao je više na šljaci. I tako godinama.

 

Jednostavno, on nije univerzalac tipa RF i  NĐ.

 

Ma šta znam, uvek će tu biti neslaganja. Ništa neobično.

 

ne ide bas da nije univerzalac a ima dvostruki karijerni slem i 6 slemova na betonu.

 

  • +1 1
Link to comment

Nadal je ceo svoj tenis podredio igri na šljaci (što je dovelo do 14 osvoje ih RGova) , ali je cena bila "slabija" igra na ostalim podlogama), recimo, za celu karijeru je osvojio dva turnira u dvorani.

Link to comment

Vi znate da je on pored Novaka (koji ima tri) jedini teniser u istoriji koji je osvajao sve slemove bar dva puta?

 

I Rodzera pobjeđivao i na travi i na betonu?! Mislim da niste fer prema njemu

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, red star forever said:

 

I Rodzera pobjeđivao i na travi i na betonu?! Mislim da niste fer prema njemu

Pa na travi i na betonu su 3 od 4.

A zašto ima sano jedan RG ? Pa jasno zašto. 

Zato je i Novak "tanak" na šljaci. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...