Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 hour ago, TS-CS said:

slabo pratim dustvene mreze, jel se RF oglasavao nakon gubitka i poslednjeg stenovitog rekorda (atp finals) bar kao donedavni su-rekorder.

neka cestitka, nesto? nista?

Ma on vise ni ne prati tenis :rolleyes:

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Za mene je RF bolji teniser od RN, bez obzira na statistiku.

Ne mogu da stavim na broj 2 čoveka koji je redovno propuštao veliki deo sezone. Uvek mu je nedostajala konstantnost koju je imao RF, o NĐ da ne pričamo, on je sada kategorija za sebe.

Ja se bas ne slazem. Ne znam zasto bi Rafi bila hendikep cinjenica da sve sto je ostvario uspeo uprkos cinjenici da se od relativno rane mladosti mucio sa hronicnom povredom stopala, koja je (verovatno) kasnije prouzrokovala muke sa kolenom, pa posledicno i cesca izostajanja sa turnira od Noleta ili Fedexa.

  • +1 3
Link to comment

nemam statistiku kod sebe ali stavio bih pod velike znak pitanja priču da je rafa zbog povrede mnogo propuštao. novak je skorije došao do brojke od više odigranih mečeva od nadala. trenutno je 1297:1284. kad se zna da veći procenat pobeda ima novak ne znam kako je to nadal nešto propuštao a novak ne.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Ja cu ga pamtiti kao vecitog treceg i kao coveka koji nije mogao podneti poraz.

 

A koristi i cesto kao lakmus papir. Cim neko kaze da mu je RF omiljeni igrac prilicno mi je jasno kakva je licnost.

 

ne bih nikad tako lako ocenjivao ko je kakva ličnost, ali ono što je siguran lakmus kad vidiš da neko omalovažava Federera znaš da nema pojma o tenisu

  • +1 6
Link to comment

Razmisliću da prestanem da se družim sa nekim osobama, s obzirom da su fanovi RF, i ja glupan kako da ne procenim do sad kakve su ličnosti :D

 

Što se Rafinog propuštanja tiče, ni ja ne bih koristio to kao argument i neki minus za njega. Mogao je on da tempira telo i formu tako da igra celu sezonu, ali onda bi možda imao 7/8 slemova manje. Izabrao je ovako, išao punim intenzitetom, igrao manje ali ostvario fenomenalne rezultate bez obzira na to što je igrao manje.

 

Verovatno bih se jedva nekako odlučio za Federera ako bih morao da biram ko mi je No. 2, ako je to uopšte bitno.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

ali kad se podvuče linija odigrao je isto mečeva kao novak. da ima bolji win ratio kako protiv jačih protivnika tako i ukupno imao bi i više titula. ili da budem skroz direktan, meni ta priča o rafi koji je osakaćen povredama smrdi kao narativ iz kuhinje njihovih fanova a ne nešto što se uklapa u istinu. svi mi znamo da je nadal oduvek imao bolne noge ali kada se pogleda broj odigranih mečeva vidi se da je igrao taman koliko novak. znači ili je priča prenaduvana (proverio bih koliko je rafa bio redovan nakon us opena, moža bi se iznenadili da je češće nego što se misli, sećanje je varljiva rabota) ili je novak isto osakaćen povredama i kovidom. 

  • +1 2
Link to comment

hehe, naranvo da prati i da je u toku. verovatno ce se oglasiti kad padne stotka, a i 103-ojka. jbg, neke knedle se jednostavno moraju progutati.

 

znam da se Pistol Pit javio kad ga je Noks prvo stigao, pa potom pretekao po Year end #1 sezonama. i tu je ispao smeker.

 

ta prica ko je bolji od njih dvojice je za mene zavrsena nakon WB 08 i AO 09, iako sam ga svo vreme zdusno podrzavao u duelima sa spancem. prosto, resio ga je na njegovom tlu. sa druge strane, apsolutna nemoc u bulonjskoj sumi. da ga je bar jednom od silnih duela na RG makar oterao u peti set pa da razgovaramo, ovako nista.

 

i ne padam na te fore ovaj rodjen povredjen, onaj rodjen star i sl.

Marej i Monfis, generacijske kolege, su propustili vise slemova od Rafe.. ali ko se jos osvrce na to

  • +1 1
Link to comment

Pa šta ako Federer nije čestitao Novaku. Ne bih ni ja čestitao boljem od sebe, mo'š misliti, već bih ga još više mrzeo. To je tako ljudski. Sere mi se od usiljenog fer pleja viteštva. I Novak je procvetao kad je prestao da šalje srca i glumi dobricu :kme:

Edited by Filozof manijak
  • -1 1
Link to comment

To stoji, ovde se više radi o nekoj percepciji u "zapadnom svetu" good guy ili bad guy.

 

Svi su oni samo guy.

 

Ne bi niko ni potezao to nečestitanje kao neku veliku stvar da su svi normalno tretitani od početka, ali ok, sve ima svoje.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Federer je svakao bolji i raznovrsniji igrač od Nadala, Povrede su ga zaobilazile skoro celu karijeru, pobeđivao je na svim vrstama podloge, na otvorenom i zatvorenom. Nadal, s druge strane, je uvak akcenat stavljao na prvi deo sezone, od AO do RG, posle šta mu bog da. Odigrao bi i USO , jer je obavavezno i onda nestao do sledeće Australije. Tu i tamo bi se pojavio na ponekom turniru , na jesen, znamo da završni ATP nikada nije nikada osvojio i fa se uvak žalio što se taj turnirigra na betonu.

 

Broj odigranih mečeva je samo statistika u rangu, da je Alkaraz najmlađi teniser koji je došao do četvrtfinala tri GS turnira za redom.(ovo nisam izmislila, letos su ozbiljno bratali tim podatkom). Besmislica koja ništa ne znači.

 

Edited by Arkadija
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Pa šta ako Federer nije čestitao Novaku. Ne bih ni ja čestitao boljem od sebe, mo'š misliti, već bih ga još više mrzeo.

 

Rezon nula.

 

Jel Novak mrzeo ovu dvojicu dok su ga cepali obojica godinama? Uvek ih je hvalio, pa i dan danas i naziva motorima njegove karijere i da nikad ne bi bilo ovakva zver da nije bilo njih dvojice, što je naravno apsolutna istina. U tome i jeste njegova veličina, što ne dozvoljava da ga ponesu porivi koje navodiš već što je i u dobnim i lošim momentima karijere pokazivao respekat za svoje najveće takmace, iako nije uvek bio slučaj od ove dvojice ka njemu.

 

Iz ovog Fedovog intervjua što je neko okačio, pazi deo, Fed o Đokoviću: "... Always pretty predictable, which is a good thing... " A ima još takvih izjava... 

 

Sve što je pokazao takvim komentarom je da je popizdeo što je pukao i da je izgubio dostojanstvo i poštovanje protivnika. Drugi je par cipela kome je to koliko bitno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...