Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Entry lista se na gren slemu pravi drugačije nego na drugim turnirima, svi se prijavljuju po automatizmu na osnovu rang liste. Znači, tu ne možeš da se prijaviš, možeš samo da otkažeš učešće. Ovo znači samo da još nije otkazao.

E sad prijavio se za Atp kup što znači da će sigurno ići u Australiju. Fora je što u Sidneju vakcina nije obavezna, tamo možeš i da odeš u karantin.

Link to comment
8 hours ago, Stari tenis fan said:

Bila bi kolosalna glupost ako ne bude igrao Australiju. Vjerovatno ce da igra. Treba naci neki nacin da zaobidje pitanje vakcinacije.

Wtf? Ne, nego treba naći način da se skupe muda da se kaže da se vakcinisao. Može i da doda da i dalje misli da je to stvar ličnog izbora, a da je njegov posle dužeg razmišljanja bio takav kakav je. I da tako vakcinisan uzme AO i živi još 100 godina. Ništa drugo sem toga ne treba. Ako se nije vakcinisao, što je malo verovatno, onda ne treba baš ništa. Nema pristup civilizaciji i doviđenja. Nek prebacuje sa Nenovacima i decom na privatnom terenu.

  • +1 6
Link to comment
On 9.12.2021. at 13:34, Zli Gli said:

Primio isto ko Vucko, fizioloski rastvor ili nesto slicno. Sve se moze kad imas para...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Čitam 3 puta filozofski rastvor i na kraju skapiram da...toeto :)

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
21 hours ago, Heaviside said:

Wtf? Ne, nego treba naći način da se skupe muda da se kaže da se vakcinisao. Može i da doda da i dalje misli da je to stvar ličnog izbora, a da je njegov posle dužeg razmišljanja bio takav kakav je. I da tako vakcinisan uzme AO i živi još 100 godina. Ništa drugo sem toga ne treba. Ako se nije vakcinisao, što je malo verovatno, onda ne treba baš ništa. Nema pristup civilizaciji i doviđenja. Nek prebacuje sa Nenovacima i decom na privatnom terenu.

Tvoj stav je malko rigidan. Ja sam pobornik vakcinacije, ali razumijem i one koje su protiv vakcinacije. U svom rezovanju da je vakcinacija stetna, oni zaboravljaju da je i korisna. Da li je vise stetna ili korisna? To se moze procijeniti samo na osnovu sveopste slike. Od vakcine ce da umre 10 na milion ili vec kolko. Vez vakcine ce da umre 5000 na milion plus imas rizik da dodje do potpunog kolapsa pojedinih sluzbi. Zato je po mom misljenju vakcina daleko manje zlo i podrzavam sve vlade svijeta u njihovom naporu da vakcinisu cijelu populaciju.

 

Novak vjeruje u holisticki pristup, alternativnu medicinu, zdravo hranjenje i zdravo zivljenje... Sve je to u redu, ali u danoj situacji nije dovoljno. Da stvari budu gore on je te svoje stavove, OTVORENO, cesti i pomalo napadno propagirao. Jos i gore, mnogi su te njegove stavove shvatili kao patriotizam. Smijesno ali je tako. I sad ima dva problema.

 

Prvi, da objasni zasto se vakcinisao. Tu je tvoj svjet jako dobar. Osim toga, lazna vakcina to rjesava. Drugi, da obajasni da time sto se vakcinisao NIJE izdao nikoga. To nije nimalo lako. Zafarbao se u cosak. Ali boze moje, svako ko je medijski izlozen koliko Novak se povremeno zafarba u cosak. Dalje, lazna vakcina NE RJESAVA taj problem.

 

Ako koji slucajem ipak odluci da se ne vakcinise, postovacu njegovu odluku. Izgubice sansu da igra u Australiji ali to ne znacin da ce izgubiti pristup civilizaciji.

 

 

Link to comment

Ne znam koliko vi to shvatate ali AUS je nesto kao exYU sa republikama-drzavama koje imaju ogromne nadleznosti pa cak i zabrane ulaska.

VIC je uvela najrigoroznije mjere i stanje tzv 'vakcinisane ekonomije'.

Nevakcinisani preko 16g legalno mogu samo da odu kod doktora, u apoteku i prehrambrenu prodavnicu.

Trenutno stanje je da ne mozes da vrsis iskopne radove na gradilistu ako nisi pelcovan a ideja da neko nevakcinisan udje u zemlju igra na turniru i odnese vise miliona $ je obican pritisak na VIC vladu od strane opozicionih medija da su mjere koje sprovodi su nepravedne prema 6% nevakcinisanog stanovnista i da postoje privilegovani.

Djoker ce morati da se pelcuje ako vec nije a zbog svih gluposti koje je pricao ima da bude brutalno ogoljen od svih medija kada i zasto se bocnuo.

 

  • +1 1
Link to comment

Sve ok, samo sto ce mu to neko provizorno ribanje i raskrinkavanje od strane njemu inace 'tradicionalno naklonjenih' medija, vrlih atp novinara & co. pasti otprilike jednako tesko kao prva servis greska u prvom kolu Dohe ili Dubaija ... nije taj niti glup niti naivan, kako neki misle

Link to comment
12 hours ago, Stari tenis fan said:

Tvoj stav je malko rigidan. Ja sam pobornik vakcinacije, ali razumijem i one koje su protiv vakcinacije. U svom rezovanju da je vakcinacija stetna, oni zaboravljaju da je i korisna. Da li je vise stetna ili korisna? To se moze procijeniti samo na osnovu sveopste slike. Od vakcine ce da umre 10 na milion ili vec kolko. Vez vakcine ce da umre 5000 na milion plus imas rizik da dodje do potpunog kolapsa pojedinih sluzbi. Zato je po mom misljenju vakcina daleko manje zlo i podrzavam sve vlade svijeta u njihovom naporu da vakcinisu cijelu populaciju.

 

Novak vjeruje u holisticki pristup, alternativnu medicinu, zdravo hranjenje i zdravo zivljenje... Sve je to u redu, ali u danoj situacji nije dovoljno. Da stvari budu gore on je te svoje stavove, OTVORENO, cesti i pomalo napadno propagirao. Jos i gore, mnogi su te njegove stavove shvatili kao patriotizam. Smijesno ali je tako. I sad ima dva problema.

 

Prvi, da objasni zasto se vakcinisao. Tu je tvoj svjet jako dobar. Osim toga, lazna vakcina to rjesava. Drugi, da obajasni da time sto se vakcinisao NIJE izdao nikoga. To nije nimalo lako. Zafarbao se u cosak. Ali boze moje, svako ko je medijski izlozen koliko Novak se povremeno zafarba u cosak. Dalje, lazna vakcina NE RJESAVA taj problem.

 

Ako koji slucajem ipak odluci da se ne vakcinise, postovacu njegovu odluku. Izgubice sansu da igra u Australiji ali to ne znacin da ce izgubiti pristup civilizaciji.

 

 

Boldovao sam "treba naći neki način da  zaobiđe pitanje vakcinacije" i na to odgovorio. To nije pitanje koje treba i može da se zaobilazi ko god da si. Meni traže dokaz o vakcinaciji da uđem u svoju kancelariju, sednem na kafu, odem u teretanu, što pretpostavljam da važi i u Australiji i sigurno važi na AO za ostale igrače, a Đoković treba da nađe način da to pitanje zaobiđe!? On, koji veliki deo svog angažmana van terena bazira na borbi za jednake uslove za sve. Ljudima ne daju da nose džakove bez vakcine, a on da zaobiđe to pitanje - neće moći, jasno nam je to saopšteno. Napisao sam šta treba - ili da kaže da se vakcinisao ili da odjebe i obitava u sve manjem delu sveta sa manje strogim pravilima. I tu se uopšte ne radi o našem mišljenju i odnosu,

prema vakcini i razumevanju ili nerazumevanju prema antivakserima, to su činjenice. U Austriji je od sledeće godine vakcinacija obavezna za sve i toga će biti sve više. Tamo gde ne bude obavezna, nećeš moći da se slobodno krećeš, radiš, zabavljaš se. Da li veruješ u holistički pristup ili imaš neki drugi razlog, da li si Novak ili Nenovak je irelevatno - izgubićeš pristup civilizaciji u velikom broju zemalja. Fer ili ne, takve odluke donose nosioci vlasti na savet lekar i pravila važe za sve. Nalaženje načina da se to zaobiđe, što ti priželjkuješ, je pravno i moralno neprihvatljivo.

 

Ovo o poštovanju odluke je floskula najobičnija. Kakav ti to mehanizam imaš da poštuješ ili nepoštuješ odluku o vakcinaciji Novaka Đokovića? 

 

Navijaću i ja za njega. Čovek je sjajan sportista. Van terena ima problematične stavove, što mi ne bi bio problem samo kada bi umeo da kontroliše svoj ego i ne soli nam pamet o stvarima o kojima je čuo nešto iz razgovora sa nekim guruom pa je umislio da nam otvara oči. Mogu da nekako potisnem i i dalje navijam jer mislim da je on svestan odgovornosti koju ima i da se sve radi iz najbolje namere, ali je neobrazovan, izmanipulisan  i pod utiskom ličnog iskustva sa faking holističkim pristupom.

 

  • +1 5
Link to comment

 

Heaviside,

Slazem se sa velikom vecinom toga sto si rekao. U Australiji je jos i gore. Moracikus je to dijelom opisao. Ljudi ne mogu putovati da vide roditelje na samrti. Prirodno je da Australija ima ostrije mjere nego ko drugi. Oni su ostrvo i uspjeli su se dobro izolovati. 

 

Prije tri nedjelje sam bio u BG i izbacili su nas iz restorana zato sto jedan od nas nije bio vakcionisan. Pravilno su postupili. Svejedno, ja svom nevakcinisanom prijatelju nisam prigovorio. Postujem njegov stav da se ne vakcionise. Tako postujem i Novakov stav. Sa milionima koje ima on moze ponesto sebi priustiti sto drugi ne mogu.

 

Medjutim, sad je doslo da se mora izjasniti. To ce biti neogodno za njega i on zeli da zabidje tu neugodnost. Sto je tu cudno? Svi mi ponekad izbjegavamo odgovor na pitanja koja su neugodna za nas.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...