Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=11&dd=28&nav_id=2064101

 

"Bilo je neprijatno zbog saopštenja tih vlastodržaca u pokrajinama u Australiji, koji su dali sebi za pravo da prozivaju devetostrukog šampiona Austalije. Da li će se on tamo pojaviti, zavisi od njih kako će da se postave. On bi to želeo svim srcem jer je sportista, a i mi bismo to voleli. Pod ovim ucenama i uslovima, verovatno neće. Ja to ne bih uradio. A on je moj sin, pa vi zaključite sami"

 

:isuse:

 

Dotakao se Srđan Đoković malo dublje priče o Australiji i vakcinaciji, kao i rečima direktora Australijan opena Krega Tilija da će učestvovati igrači vakcinisani samo priznatim vakcinama. "Koja je to priznata vakcina, gospodine Kreg? Nije priznata ruska? Po našim kriterijumima su priznate samo kineska i ruska. Slobodarski svet broji 90 odsto stanovništva na planeti. Za nas je to ruska i kineska. Priznajte i njih i vašu vakcinu, sa zadovoljstvom. Mislim da to nije u redu, jer rusku i kinesku ne priznajete".

 

 

Ali ako je primio jednu od ove dve, rispekt.

Edited by napadaj
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=11&dd=28&nav_id=2064101

 

"Bilo je neprijatno zbog saopštenja tih vlastodržaca u pokrajinama u Australiji, koji su dali sebi za pravo da prozivaju devetostrukog šampiona Austalije. Da li će se on tamo pojaviti, zavisi od njih kako će da se postave. On bi to želeo svim srcem jer je sportista, a i mi bismo to voleli. Pod ovim ucenama i uslovima, verovatno neće. Ja to ne bih uradio. A on je moj sin, pa vi zaključite sami"

 

:isuse:

 

Dotakao se Srđan Đoković malo dublje priče o Australiji i vakcinaciji, kao i rečima direktora Australijan opena Krega Tilija da će učestvovati igrači vakcinisani samo priznatim vakcinama. "Koja je to priznata vakcina, gospodine Kreg? Nije priznata ruska? Po našim kriterijumima su priznate samo kineska i ruska. Slobodarski svet broji 90 odsto stanovništva na planeti. Za nas je to ruska i kineska. Priznajte i njih i vašu vakcinu, sa zadovoljstvom. Mislim da to nije u redu, jer rusku i kinesku ne priznajete".

 

 

Ali ako je primio jednu od ove dve, rispekt.

 

Ima i u slobodarskom svijetu turnira gdje se može učestvovati, ko ih jebe. Dok se Kinezi ne vrate u kalendar tu su 250 u Moskvi, Petrogradu i na Dorćolu, malo li je.

  • +1 1
Link to comment

 

 

Kako je bata napravio brutalnu komparaciju sve do najsitnijih detalja. Ali covek dokazuje nesto sto je vec dokazano. Mozda nepotrebno, svakako odlicno odradjeno.

 

Edited by Sandugp
  • +1 1
Link to comment

To je Mileta Cekovic, nas Amerikanac. On je napravio https://www.ultimatetennisstatistics.com/. Veoma je kompetentan u brojevima i softveru. Njegove analize nemaju zamjerke. Mislim da je trebao ukljuciti Nadala u svoju komaparaciju. Poredak bi vjerovatno bio Novak, Nadal pa tek onda Federer. Federer je vecinu osvojio tokom "slabe" ere.

 

Ta era je "morala" biti slaba jer su se usporavale podloge. Teniseri koji su bili Federeru protivnici su se spremali da igraju na bitno brzim terenima. Federerov se uspio bolje prilagoditi novim podlogama jer je daleko kompletniji igrac od recimo Rodika. Potom dolaze igraci sa osnovne, Nadal, Novak i Mari. 

 

Danas je trend odlican server koji je dobar sa osnovne. Zverev i Medvedev su odlican primjer. U krajnjij liniji, to je danasnji Novak. 

  • +1 2
Link to comment

Svaka cast momku na izvanredanom sajtu i bazi podataka.

Novakovo izbijanje na celo Goat liste se simbolicno poklopilo sa osvajanjem 20. mejdzora.

 

za slabu eru pocetkom stoljeca, gde se Feki najbolje snasao i prilagodio, bi prikladniji naziv bio - prelazna era, kojom je prodefilovao veliki broj igraca,

npr. generacija 1982. godiste (Rodik, Nalbi, Korija, Ferer itd.) je iznedrila rekordni broj Top 10 i Top 20 clanova u Open eri,

a talenti koji su dosli nedugo zatim (Rafa, Gaske, Monfis, Nole, Andi...) su pak imali povoljnije uslove za proboj u teniski vrh, nego sto ce to biti slucaj kasnije ili danas.

Link to comment

o tome koja se sve šuša i maruša obrela u Top 5  (Rajner Šutler, Tomi Robredo & co)

ili cak Top 3  (Ljubicic sa negativnim win-loss ucinkom na mejdzorima)  da i ne govorimo ....

 

Edited by TS-CS
Link to comment

Tsar je deseti igrac sa kojim je odigrao 20 ili vise meceva


•  58  Надал         ’86    1°    30 – 28   [ 52% ]
•  50  Федерер     ’81    1°    27 – 23   [ 54% ]
•  36  Мари          ’87    1°    25 – 11   [ 69% ]
•  28  Бердих        ’85    4°    25 – 3     [ 89% ]
•  25  Вавринка    ’85    3°    19 – 6     [ 76% ]
•  23  Цонга          ’85    5°    17 – 6     [ 74% ]
•  21  Ферер         ’82    3°    16 – 5     [ 76% ]
•  20  Нишикори  ’89    4°    18 – 2     [ 90% ]
•  20  дел Потро   ’88    3°    16 – 4     [ 80% ]
•  20  Чилић         ’88    3°    18 – 2     [ 90% ]

  301                                   211 – 90   [ 70% ]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...