Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Gledam ovo za broj dobijenih mečeva na pojedinačnim slemovima i kontam kako nije nerealno da probije stotku na svakom. 

Link to comment
14 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Gledam ovo za broj dobijenih mečeva na pojedinačnim slemovima i kontam kako nije nerealno da probije stotku na svakom. 

 

vec sledece godine je moguce. treba mu finale AO, 1/4-finale RG, 4 kolo WB, i 10 pobeda na 2 US Opena.

kad se uzme u obzir da na dva nije mogao da ucestvuje jer vakcina, jedan WB nije odrzan. vec je moglo biti

  • +1 3
Link to comment

da i ovo evidentiramo,

 

Outdoor win-loss pct.

  1. 84,4% Djokovic (919-170)
  2. 84,3% Nadal (985-183)
  3. 83,3% Borg (430-86)
  4. 82,3% Federer (953-205)
  5. 82,0% Connors (787-173)

 

Rafa je do olimpijskih igara imao najubojitiji skor u mecevima na otvorenom, naravno najvise zahvaljujuci ucinku na sljaci i nenormalnim procentima na toj podlozi.

 

Na ovoj listi je boravio na celu prethodnih 10-15 godina, ne znam tacno ... sve do ovog

avgusta.

 

A na ukupnoj ga je Novak presisao ima par sezona, jer ovoga nema nigde u dvoranama

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Gledam ovo za broj dobijenih mečeva na pojedinačnim slemovima i kontam kako nije nerealno da probije stotku na svakom. 

 

citao sam juce malo o ovom podvigu od 90 pobeda na svakom gs-u i dok nisam skontao da je 90 pobeda bukvalno 15 sezona sa bar finalom do tada nisam shvatio koliki je to broj. usput sam video i da neki od malo boljih igraca u poslednjih dvadesetak godina imaju ukupno devedesetak pobeda na svim grandslamovima zajedno je bas neverovatan.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Kad bi morali da birate samo 1 slem sledece godine koji bi bio?

 

Australian Open (pretice Margaret Court u njenoj kuci i izjednacava zenski rekord od 11 AO)

Roland Garros (po 4 od svih slemova)

Vimbldon (izjednacava Federerov rekord od 8)

US open (izjednacava Federerov, Konorsov i Samprasov (open era) rekord od 5)

 

Naredno pitanje, kad bi morali da birate 2, koja bi bila?

Edited by Tsai
Link to comment

Samo jos jedan W, da pretekne  Margaret  Court i izjednaci sa Rodjom. Mislim da jedino tu jos ima realne sanse. 

RG ce igrati tek toliko da ispostuje sponzora.

Na US Openu vise nema sta da trazi. Na AO ima bas lep okrugao broj 10, trka za jedanaestim bi bila poput jedite gladne oci! 

 

Link to comment

Некако је превише почео да запоставља / отаљава друге турнире, зајебава се током године, путује тамо вамо на разне егзибиције и онда очекује да кад дође ГС пукне прстима и подигне ниоткуда ниво игре до неког нивоа довољног да освоји. Да нема Алкараза то би можда и донекле могло да прође али овако као што се показало доста тешка прича. Следеће сезоне ће опет доста зависити од малог и његове форме, реално ни на једном ГС на три добијена Ђоковић више није у предности што опет не значи да не може да уграби један, на папиру пре свега АО или Вимблдон али ко зна можда буда баш РГ што би било до јаја, да узме све по 4 пута и ћаос.

Link to comment

rekao bih da djovakovim k.... mlatite gloginje

njemu su ove godine bile igre u fokusu

cao moze da kaze upravo sad

ako u njemu jos vatre ima, nijedan slem nije neosvojiv

ako nema, nece ih ni biti

i neka ne bude

bila mi je cast i zadovoljstvo sto sam imao priliku da ga gledam, vise dok je bio underdog

kada je postao zver, sve manje, cisto da sacuvam nesto zivaca za starost

  • +1 5
Link to comment

Neka sam odluci ali mislim da moze bar do jos dva slema. Uostalom nije vise ni toliko vazno, nagledali smo se osvajanja. Mada nikad ne skodi jos. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...