Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 hours ago, omiljeni said:

 

pa ne znam jel to trolovanje, samo hoću da ti pokažem da bi tvoja lista bila duplo lošija od liste koju je napravio ovaj lik sa espn.

ti hoćeš da uključiš više sportova. super. odbojka zaslužuje neko mesto definitivno. koliko mesta? po jedno/dva za muškarca i jedno/dva za ženu npr? to moraju biti neki brazilci i brazilke koji imaju po par zlatnih medalja. znaš koji cv moraš da imaš da bi upao u top100 jbt, a ova naša ima jedno finale.

Perković može da upadne ako ćeš za atletiku da odvojiš barem 20+ mesta na listi. Ali koliko god ja obožavao atletiku, to ne možeš da uradiš. Perković bi upala na top500, ali na top100 nema šta da traži.

Formula 1 je takav sport da zaslužuje max jedno mesto na listi i to da pjevaju od sreće. Schumacher je previše 90s, tako da lagano upada Hamilton.

 

ovaj što je pravio listu je baseball writer i zato je nabacao njih gomilu. taj tekst je objavljen dan posle njihove all-star utakmice što je tradiconalno jedini dan u godini kad nema utakmica big 4 sportova. najsporiji dan u godini za espn. i redakcija koja pokriva banatske šore dobije zadatak da se snalazi i da nekako popune prostor. ostale redakcije su odavno na kolektivnom godišnjem. lik je možda potrošio 10 sati da sklepa ovu listu, nabacao te njihove bejzbolaše, i par ovih poznatijih iz nba i nfl i koga se setio iz ostalih sportova. i eto jednokratnog contenta.

ta njegova lista je đubar, ali je bolja od tvoje. on je za atletiku dao samo 3 mesta što je premalo i stavio je Felixicu kojoj ni u ludilu nije mesto u top 3 i pitanje da li joj je mesto i u top 10, ali barem nije tresnuo Perkovićku koja nije ni top20 u svom sportu.

 

btw Mi Hrvati imamo Lukicu, Perkovićku treba skloniti, ali upada Janica definitivno.

Za Balića nema mesta jer ne može rukomet da dobije 2 mesta, ali zaslužuje barem honorable mention.

a Vi Srbi ne treba nikog da imate. Košarka treba 4-5 mesta za muške, to su Lebron, Kobe, Durant i Curry. Shaq mi je previše 90s. I jedini koga bih ja još razmotrio je Ginobili. I još dodati jednu-dve žene i to je to za košarku. Tenis u top100, ako smo baš baš dobre volje, zaslužuje jedno mesto a Serena je tu no brainer.

 

Jbt ti ladno mjeriš broj atletskih medalja tako što bi bacačima kladiva tražio da istovremeno bacaju i koplje i kuglu jer zaboga neka tamo sprinterka ima zlato i na 100 i na 200 i plus u štafeti.

Brojiš medalje u kolektivnim sportovima, jeste, zato je Robert Hori bolji košarkaš od Džordana ili Dankana. 

Mislim, da gledaš malo odbojku umjesto što gledaš statistiku, vidio bi nešto što se zove dominacija na svojoj poziciji ili u svom sportu, to što je neku tamo Amerikanku ujela buva da igra sa još 11 takvih zvjerova ne čini je većim sportistom od nekog ko je u svom sportu dominantan deceniju i po, kao npr. Perkovićka.

Mislim kapiram ja tebe da ti natežeš da bi ovdje pokazivao kako znaš da plivaš uzvodno, ali ti znaš već moju listu iako sam ja nabacio dvoje ljudi onako usput, ali si pasus ispisao pravdajući bejzbol novinare i već ti je moja lista duplo gora od liste bejzbol igrača. Zaboli me ona stvar što im je bio All Star vikend, e to je baš opravdanje za ovo sranje od liste koje je preko kurca napisano. Na kraju krajeva, mene ne prenosi ESPN, a ovo sranje je vidjelo ko zna koliko miliona ljudi, valjda se razlikuju stepeni odgovornosti u lupetanju. A ti si više vremena posvetio pokenjavanju po moja dva imena, jedino si više branio ove bejzbol rajtere. 

I odakle tebi da sam ja Srbin? Šta si sad, i vidovit?

Link to comment
14 hours ago, Tsai said:

@omiljeni

 

Zaista ne bi stavio Djokovica u top 100 sportista 21. veka? Jesi realan?

 

mislim da pali masu.

mislim, nadam se da pali masu

Link to comment

Jel može moderacija da ovu raspravu prebaci na neko prikladnije mesto? Deponiju recimo.

  • +1 1
Link to comment
On 22. 7. 2024. at 22:54, Tsai said:

@omiljeni

 

Zaista ne bi stavio Djokovica u top 100 sportista 21. veka? Jesi realan?

 

Novak Djokovic toliko nije u prvih 100 sportista na svetu u 21. veku da je svojevremeno Felps kao egzaltirani klinac prepricavao po medijima kako se obratio Djokovicu u olimpijskom selu i kako je ovaj bio pristupacan, ljubazan, kako ga je prepoznao i bio odusevljen sto ga je sreo. Majkl fucking Felps, mozda najtrofejniji olimpijac ikada i ziva ikona americkog sporta.

 

Par fudbalera i kosarkasa uopste mogu na istu listu najvecih sportista u 21. veku sa Novakom, pre svega zbog globalne popularnosti ta dva sporta. Ostalima svaka cast ali jebi ga.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ja bih stavio 1. Felps (oborio rekord iz anticke grcke po broju medalja) 2. Bolt (OI balans 8 zlata, 0 srebra 0 bronze, peking 2008. finale) i onda Djokovica u top 5 (mozda navijacki) ali u top 10 sigurno

 

Koga jos u top 10 , ne znam. Verovatno Mesija i Lebrona. Zajebano je jer dosta sportova ne pratim i ne znam kolko dominantnih igraca ima u njima

 

Link to comment
Just now, Tsai said:

Ja bih stavio 1. Felps (oborio rekord iz anticke grcke po broju medalja) 2. Bolt (OI balans 8 zlata, 0 srebra 0 bronze, peking 2008. finale) i onda Djokovica u top 5 (mozda navijacki) ali u top 10 sigurno

 

Koga jos u top 10 , ne znam. Verovatno Mesija i Lebrona. Zajebano je jer dosta sportova ne pratim i ne znam kolko dominantnih igraca ima u njima

 

 

Ma, ko od nas bi koga stavio su individualni izbori na koje svako ima pravo, moja poenta sa Felpsom je da kad pitas vrhunske sportiste oni veoma dobro znaju ko je pravi titan u sportu. Pogledaj samo izjave Ronija Salivena o Djokovicu, covek je najveci i najpoznatiji snukeras svih vremena. Ameri imaju malo taj samoljubivi vajb tipa sad ce Kris Malin da dodje u Pariz i da izvuce Kariju Pesicu usi zbog nekih njegovih izjava jer je Kris Malin valjda neki kurac od kosarkasa tipa "hajde da stavimo i nekog belca u Dream Team" ali, realno, koga briga za ta njihova lokalna tandrkanja. Kari Pesic kad se ujutru obrije vise kosarkaskog znanja od njega ode u slivnik nego sto ce 100 Krisa Malina da nagrebe za zivota.

  • +1 1
Link to comment

Naravno.

Djokovic pripada minimum u top 10, objektivno, a pritom imam osecaj da jos uvek nije zavrsio.

Link to comment

Meni je ostalo u secanju ono slikanje nekih sportistkinja sa Djokovicem na poslednjim OI i kako se posle kikocu pune srece, sto kaze Harper, sportisti najbolje znaju da prepoznaju najbolje izmedju sebe.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Tsai said:

Naravno.

Djokovic pripada minimum u top 10, objektivno, a pritom imam osecaj da jos uvek nije zavrsio.

 

Iskreno sumnjam da ce sa stanovista rezultata Djokovic postici mnogo vise od ovoga sto je postigao (citam ovu konstrukciju recenice i sam se sebi smejem, covek je postigao skoro nemoguce) ali tek za nekoliko godina ce postati jasno koliko je era trojice najvecih tenisera ikada transformisala tenis kao sport, njegovu popularnost, nacin pristupa obavezama i slicno.

 

Djokovic ce posebno ostati upamcen kao covek koji je fizicku i mentalnu pripremu vrhunskog sportiste doveo na nivo organizovanog, planiranog i dosledno primenjenog savrsenstva. Covek doslovno nista nije prepustio slucaju, njegove dnevne rutine mentalnog i fizickog treninga, nacina zivota, ishrane prilagodjene mentalnoj i fizickoj konstituciji, opsesivna orijentacija ka stalnom napredovanju i prilagodjavanju, dovodjenje svakog elementa pojedinacno na nivo perfekcije, ceo taj pristup koji on zove holistickim je nezabelezen, sa izuzetkom mozda Aleksandra Kareljina (mada je i to diskutabilno). Kod vecine sportista dosta tih elemenata cesto zavisi od inspiracije, trenutnog mentalnog i fizickog stanja, forme, pa cak i slucaja, kod njega je efekat slucaja minimiziran do marginalne mere jer je tim pristupom fizicke, tehnicke, takticke i mentalne fundamente podigao na dovoljno visok nivo da su u periodima lose forme, dugih pauza, pa cak i povreda ti fundamenti sami po sebi dovoljni da ga iznesu kroz vecinu meceva osim meceva protiv najboljih oponenata koji igraju u top formi. Da se posluzim recima ove dvojice hrvatskih tenisera koji su godinama bili najbolji dubl na svetu, nijedan teniser osim Novaka nije sposoban da ne igra tenis tri meseca i krene prvi mec nivoom kvaliteta kao da je u potpunom kontinuitetu forme. To vazi i za druge sportove. Gledali smo milion vrhunskih sportista koji kad nisu dobro pripremljeni ili je nebitan deo sezone ne lice na sebe, kod Djokovica se na prste jedne ruke u karijeri od dve decenije mogu izbrojati periodi kad je gubio od dosta slabijih igraca u ranim fazama turnira. Cak i sada sa 37 godina.

 

Novak je kroz veci deo karijere bio, kao sto je i sada, zrtva vece tudje popularnosti i to ce ostati dok ne okaci reket o klin. Tek kad ti "navijacki" efekti postanu irelevantni pisace se knjige koje ce buduci treneri davati novim generacijama na citanje kako bi pokusali da shvate i primene sve ono sto je potrebno da bi neko bio Novak Djokovic. Da se ne zavaravamo, vec sada timovi svih velikih igraca nove generacije primenjuju dosta od njegovih metoda kad je u pitanju organizacija zivota van teniskog terena. Nekoliko teniskih strucnjaka u poslednjih nekoliko godina (Boletijeri, Muratoglu, Ferero,...) su o tome otvoreno pricali. Nikada vise nijedan teniser na svetu koji pretenduje na dvocifren broj Slemova bez tog drila nece moci da postigne svoje sportske ciljeve i to ce vremenom postati svakodnevica za najbolje. A nisu samo teniseri u pitanju, sve vise sportista iz drugih sportova koristi njegov primer da bi unapredili svoje performanse.

 

Mi ovde mahom navijamo za njega pa celu njegovu karijeru dozivljavamo kroz rezultate i emotivno. Kad se malo covek izmakne iz tog emotivnog i pocne da ga posmatra kao XY sportistu tek onda shvati kakav uticaj Novak ima i na druge vrhunske sportiste. Zato ga oni i postuju na drugaciji nacin nego novinari ili amateri koji sport samo gledaju, svi su oni prolazili godinama kroz treninge, odricanja i razne druge drilove i najbolje znaju koliko je ta njegova sklonost ka perfekcionizmu i sposobnost da konstantno evoluira istovremeno ostajuci u vrhu sve vreme jedinstvena sposobnost jedinstvenog sportskog uma.

  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, harper lee said:

 

Novak Djokovic toliko nije u prvih 100 sportista na svetu u 21. veku da je svojevremeno Felps kao egzaltirani klinac prepricavao po medijima kako se obratio Djokovicu u olimpijskom selu i kako je ovaj bio pristupacan, ljubazan, kako ga je prepoznao i bio odusevljen sto ga je sreo. Majkl fucking Felps, mozda najtrofejniji olimpijac ikada i ziva ikona americkog sporta.

 

Par fudbalera i kosarkasa uopste mogu na istu listu najvecih sportista u 21. veku sa Novakom, pre svega zbog globalne popularnosti ta dva sporta. Ostalima svaka cast ali jebi ga.

Iso da mu se izvini sto je pokro Cavica.

Link to comment
8 hours ago, harper lee said:

 

Ma, ko od nas bi koga stavio su individualni izbori na koje svako ima pravo, moja poenta sa Felpsom je da kad pitas vrhunske sportiste oni veoma dobro znaju ko je pravi titan u sportu. Pogledaj samo izjave Ronija Salivena o Djokovicu, covek je najveci i najpoznatiji snukeras svih vremena. Ameri imaju malo taj samoljubivi vajb tipa sad ce Kris Malin da dodje u Pariz i da izvuce Kariju Pesicu usi zbog nekih njegovih izjava jer je Kris Malin valjda neki kurac od kosarkasa tipa "hajde da stavimo i nekog belca u Dream Team" ali, realno, koga briga za ta njihova lokalna tandrkanja. Kari Pesic kad se ujutru obrije vise kosarkaskog znanja od njega ode u slivnik nego sto ce 100 Krisa Malina da nagrebe za zivota.

Ameri pre svega imaju to da svaka njihova lista nije lista najboljih njihovih sportista nego lista najboljih sportista univerzuma, lista najboljih ikada...

 

Cak i carevi i pristojni i obrazovani ljudi tako razmisljaju

 

 

 

Njima je jednostavno neko kod njih najpopularniji automatski najpopularniji ikada na celoj planeti. U fazonu, ovo moja cerka zna, mora da i ceo svet zna.

 

Bas me zanima da li neka baba u Indiji i Kini i Africi zna za Star Wars temu.

 

To i Englezi imaju slicno, loze se na primer na neki broj prodatih albuma u prvoj nedelji, a to koliko su prodali Adel, Kvin, Bitlsi, Oejzis... je neuporedivo manje kada se uporedi sa japanskim izvodjacima na primer.

 

A za te Japance niko nikad nije cuo. Sta je tek onda sa nekim Kinezima...

 

A Englezima je svaki njihov neki bend najveci na svetu, nikad to nije prica da je najveci u Engleskoj.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...