Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

pa da, ali oni koji bi bili (a nisu) rođeni tokom '70-ih bi taman '90-ih došli u doba da čine budalaštine.

čekaj, to je teza? Onda su sva ona ubistva tokom osamdesetih počinili baby boomeri.

 

 

I hvala za ovaj test u vezi sa stopom upucavanja, proučiću detaljnije. 

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Pa mnogi smatraju da je ubeljivo najveci faktor pada overall kriminala (ukljucujuci tu i shootings/gun deaths) u USA pocetkom devedestih to sto je baby boom populacija usla u godine u kojima prosecna osoba nije vise toliko psiho-fizicki spremna da pljacka, diluje, siluje, ubija, etc..  Generation X koja je 90ih usla u te "rizicne godine" i Millenials koji to cine sada su mnogo brojcano manje.

Link to comment

čekaj, to je teza? Onda su sva ona ubistva tokom osamdesetih počinili baby boomeri.

Pa, zavisi od definicije baby boomera (po nekim definicijama sam to i ja), ali 80-tih su oni jos bili u snazi.
Link to comment

čitao sam neki tekst koji kaže da je "gun deaths" broj manji uglavnom zato što je napredovala medicina i zdravstvena zaštita, jer se ranjeni i teško ranjeni uspevaju brzo prebaciti u bolnicu i tamo oporaviti. bila je i neka statistika...

 

А била је и нека друга статистика, да Канађани имају отприлике исти или нешто мало већи број цеви по глави него Амери, истина претежно ловачког оружја, а да је број страдалих од метка отприлике за нулу краћи. Што је можда десетак година старо, не знам како је сад.

Link to comment

А била је и нека друга статистика, да Канађани имају отприлике исти или нешто мало већи број цеви по глави него Амери, истина претежно ловачког оружја, а да је број страдалих од метка отприлике за нулу краћи. Што је можда десетак година старо, не знам како је сад.

 

 

majkl mur "u sridu"

 

pored price o oruzju, u klipu ima jedan deo o ne zakljucavanju vrata koji danas deluje bajkovito, ali pre nekih trideset godina na petlovom brdu gde sam ziveo, niko nije zakljucavao vrata. to je jednostavno bilo tako, i kada je neko zakljucavao proglasavan je za cudaka i kretale su price u fazonu "ko zna sta se tamo radi"

 

mur je to objasnio time da se ljudi u kanadi osecaju sigurni jer imaju osecaj da se o njima neko brine. po meni je to jedan od najvaznijih faktora za smanjenje kriminala i uopste nekog devijantntnog ponasanja. dakle, ne neki restriktivni zakoni i pretnje drakonskim kaznama, ne smanjenjem broja oruzja, ne ni nekom ekonomsko-finansijskom injekcijom (mada bi lepo bilo) nego prostim gajenjem drustva kao osetljive poljoprivredne kulture.

 

malo sazvakana prica, ali meni to deluje kao resenje.

Edited by superkikiriki
Link to comment

huh, puno posla ovih dana i nikako da svratim na forum.

 

elem, poceo sam da bistrim pricu kako u uredjenom drustvu gde ljudi imaju neku perspektivu i stabilnost nece biti potrebe za restriktivnim zakonima vezanim za oruzje. kanadu sam uzeo za primer iz prostog razloga sto "svi znaju" da je to jedna prelijepa zemlja u kojoj je najveci problem grtalica sto vam uvek nagura snijeg pred kapiju.

 

sta ga znam, mozda sam utopista, ali meni je neka metoda lecenja drustva i dalje vaznija od zabrana i ogranicavanja.

Link to comment
  • 1 month later...

http://www.cbsnews.com/news/utah-boy-2-shot-and-killed-by-3-year-old-sister/ 

 

LOGAN, Utah - A 2-year-old Utah boy has died after being accidentally shot by his 3-year-old sister with a rifle.

Cache County sheriff's Lt. Mike Peterson says the boy was shot in the stomach with a .22-caliber rifle Friday evening in the family's home in College Ward.

"The gun had been used earlier in the day by the victim's father and was set down after returning home," said Cache County Sheriff's Lt. Mike Peterson, according to CBS affiliate KUTV in Salt Lake City. "The gun was in an unloaded state but did have live rounds in the magazine. We believe the three-year-old had to manipulate the action enough to chamber a live round prior to the incident occurring."

 

 

tata se igrao pucanja i onda dete nastrada. 

Link to comment

za lov na ptice i zeceve verovatno, kalibar 22 je bas mali, ali podjednako smrtonosan. nekad cak i vise od vecih kalibara, buduci da se metak usled male mase ume odbijati od kosti do kosti u telu, tako da napravi rane koje je nemoguce sanirati.

Link to comment

The State of Georgia has just signed an unprecedented new law that removes all handgun carrying and possession permissions to allow lawful residents the ability to carry their concealed firearms just about everywhere including schools, churches, government buildings, nightclubs and bars. The National Rifle Association hails it as the “most comprehensive pro-gun reform legislation introduced in recent state history.”

Link to comment

The State of Georgia has just signed an unprecedented new law that removes all handgun carrying and possession permissions to allow lawful residents the ability to carry their concealed firearms just about everywhere including schools, churches, government buildings, nightclubs and bars. The National Rifle Association hails it as the “most comprehensive pro-gun reform legislation introduced in recent state history.”

 

Odavno sam ja rekao da bi trebalo napraviti sanitarni kordon oko SAD. Duboko bolesna drzava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...