Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Ovo je novi nivo ludosti koji ne mogu ni da počnem da pojmim. Jeeboooooooteeeeeeeeeee! :frust:
+1ja uopste nisam znao da to postoji kao subkategorija
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

ja mislim da vi pojma nemate i da gazite ustavom zagarantovano pravo petogodišnjaka da ima smrtonosno oružje...a šta u slučaju da federalna država podivlja, čime da se brani?

Link to comment

Ja bih bas voleo da su mi kao malom dali 1 pravu pusku u ruke. Ne bih morao ucitelje da gadjam kredom, sto se pokazalo neefikasnim (oni preziveli, ja dobio ukor).

Link to comment

Gadjanje kredom ima preveliki opportunity cost :-)Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment
ja mislim da vi pojma nemate i da gazite ustavom zagarantovano pravo petogodišnjaka da ima smrtonosno oružje...a šta u slučaju da federalna država podivlja, čime da se brani?
Imas ustavom zagarantovano pravo kao gradjanin da vozis automobil, ali ne kao petogodisnjak iz objektivnih razloga.A da (federalne) drzave divljaju - to je cinjenica.
Link to comment

Pa i to (za voznju automobila kao odrasli gradjanin) samo pod odredjenim uslovima. Recimo, ko ne polozi voznju, nema pravo da vozi. Ko vozi pijan, izgubi dozvolu, itd. Vidis kako je to lepo regulisano? :)

Link to comment
+1ja uopste nisam znao da to postoji kao subkategorija
Upravo se nosim mišlju da smo mi ovde, kakvi da smo, bogami kudikamo normalniji. Ili možda je bolje da kažem manje opičeni u mozak.
Link to comment
Upravo se nosim mišlju da smo mi ovde, kakvi da smo, bogami kudikamo normalniji. Ili možda je bolje da kažem manje opičeni u mozak.
Jesmo djavola. Ima nas 30 puta manje, pa zato imamo i manji broj subkategorija ludila.
Link to comment
Pa i to (za voznju automobila kao odrasli gradjanin) samo pod odredjenim uslovima. Recimo, ko ne polozi voznju, nema pravo da vozi. Ko vozi pijan, izgubi dozvolu, itd. Vidis kako je to lepo regulisano? :)
Meni je taj argument sa automobilima koji total anti gun control ekipa cesto fura (najekstremniji i najdebilniji oblik je ono "e, a kad se neko slupa kolima i ubije nekoga, sta onda, sto onda ne zabrane sve automobile, a?" najjaca stvar. Ladno se otvore za repliku u kojoj mozes da im ponudis neko resenje da se oruzje tretira bas kao automobili. Pa lepo da imas dozvolu za oruzje koju mozes da dobijes samo ako pokazes dovoljno dobro rukovanje i upotrebu istog, pa kad se selis iz drzave u drzavu moras da vadis novu dozvolu, pa da placas porez na oruzje, pa da jednom godisnje nosis oruzje na drzavnu inspekciju (tako je sa kolima u vecini drzava), pa placas obavezno osiguranje za svaki komad oruzja, pa da vidis kako se zamisle :D
Link to comment
Meni je taj argument sa automobilima koji total anti gun control ekipa cesto fura (najekstremniji i najdebilniji oblik je ono "e, a kad se neko slupa kolima i ubije nekoga, sta onda, sto onda ne zabrane sve automobile, a?" najjaca stvar. Ladno se otvore za repliku u kojoj mozes da im ponudis neko resenje da se oruzje tretira bas kao automobili. Pa lepo da imas dozvolu za oruzje koju mozes da dobijes samo ako pokazes dovoljno dobro rukovanje i upotrebu istog, pa kad se selis iz drzave u drzavu moras da vadis novu dozvolu, pa da placas porez na oruzje, pa da jednom godisnje nosis oruzje na drzavnu inspekciju (tako je sa kolima u vecini drzava), pa placas obavezno osiguranje za svaki komad oruzja, pa da vidis kako se zamisle :D
Ja sam laik ali zaista ne vidim nista u ovim predlozima nalik na automobile da se protive odgovarajucem amandmanu koji garantuje posedovanje oruzija osim sto bi drzave mogle da izadju u susret teze pokretnima i starijima da im to obave u njihovim domovima. Neka donesu da odgovara glava porodice bilo to muski ili zensko kad dete dodje do oruzija i ubije drugo dete. Pravo nosi i neke odgovornosti.Nas ludak je dokaz da mere kao lower-capacity magazines nista nece spreciti.
Link to comment
Meni je taj argument sa automobilima koji total anti gun control ekipa cesto fura (najekstremniji i najdebilniji oblik je ono "e, a kad se neko slupa kolima i ubije nekoga, sta onda, sto onda ne zabrane sve automobile, a?" najjaca stvar. Ladno se otvore za repliku u kojoj mozes da im ponudis neko resenje da se oruzje tretira bas kao automobili. Pa lepo da imas dozvolu za oruzje koju mozes da dobijes samo ako pokazes dovoljno dobro rukovanje i upotrebu istog, pa kad se selis iz drzave u drzavu moras da vadis novu dozvolu, pa da placas porez na oruzje, pa da jednom godisnje nosis oruzje na drzavnu inspekciju (tako je sa kolima u vecini drzava), pa placas obavezno osiguranje za svaki komad oruzja, pa da vidis kako se zamisle :D
Pa upravo to. Tu lezi i razlika izmedju stava da postoji principijelno pravo na posedovanje oruzja ali tako da se bahatoscu ne ugrozava sloboda/sigurnost drugih i ovih ludorija po delovima SAD.Zato uvek i navodim kao primer Svajcarsku gde je to mnogo vise onako kako si naveo ali principijelno pravo ostaje.добро сам се наоружао, чекам да куцне час, зора доноси револуцију...a za ovo me ni ne cudi s obzirom sta je sve federalna vlada napravila u poslednjih 10 godina da sto vise ogranici gradjanske i posebno ekonomske slobode i prava. Edited by Anduril
Link to comment
...a za ovo me ni ne cudi s obzirom sta je sve federalna vlada napravila u poslednjih 10 godina da sto vise ogranici gradjanske i posebno ekonomske slobode i prava.
sa tvojom pricom je malo nekonzistentno to sto ovakvi stavovi isplivaju kada je na vlasti demokrata, a ne republikanac, no dobro
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...