Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

I o roditeljstvu i o svojevrsnom indukovanju zlom mladih ljudi. Mladi su zatrpani zlom, u porodici, u školi, u društvu, pred ekranom, u svakodnevici. Kao što se sada sve ubrzava tako se i to zatrpavanje sve više ubrzava.
Ali ako se sve ubrzava, onda se i sanacija zatrpavanja ubrzava, pa smo u krajnjoj liniji na istom, ne? Edited by Syme
Link to comment
Pa dosta nas (ja i mnogi moji ovdasnji RL prijatelji) smo negde u sredini. Verujemo da svako ko prodje criminal background check i neku vrstu psiholoskog testa bi trebalo da ima pravo da poseduje odredjenu vrstu oruzja (za samoodbranu ili lov) u ogranicenim kolicinama. Ali takav rational moderate stav ocigledno nije dovoljno sexy za neke diskusije i medije, uvek ce ekstremisti sa obe strane dobiti vise paznje.
Pa moze biti, ali se ovde uglavnom ne prica o toj vrsti oruzja. Inace, ni ja nemam nista protiv trofejnih pistolja za ukras i tome slicnog.Imam tu nesrecu da sam vrlo licno pogodjen ovom temom (masovnim ubistvom bliskih mi ljudi) i bas zato se svesno trudim da ostanem koliko je moguce neostrascen i sto je jos bitnije kad gledamo ovaj amerikanizovani diskurs, neopredeljen po politickoj/ideoloskoj osnovi. Ne pisem ovde kao liberal ili konzervativac.
Link to comment

da, neko je pomenuo igrice, dosta mi reduktivno djeluje teza da igrice znacajno doprinose ovom vidu nasilje. posto je ovo forum tj kafancina a ja laik, steceni su svi uslovi da neometano lupam, te cu da lupim da im igrice eventualno pomazu u vjezbanju disocijacije od okoline, koja im je potrebna da bi cin masovnog ubijanja sproveli uspjesno.

Link to comment
da, neko je pomenuo igrice...
Jos jednom da pokusam, kogod je napisao to za igrice. Nije ovo problem sa jednim uzrocnikom.Primetili ste da su igrice popularne svuda, pa i na prostorima koji imaju jedno petinu procenata smrti od vatrenog oruzja u poredjenju sa USA.Ako vec gledamo sta je to sto bas jeste specificno za USA, a nema ga drugde, to je fetisizacija pionirske proslosti. "Out of my cold dead hands" i taj fazon.
Link to comment

e, jeste, slazem se za pionirsku proslost, super si to primjetioedt, inace ja u proslom postu nisam ni insinuirala da je samo 1 uzrocnik

Edited by morgana
Link to comment
e, jeste, slazem se za pionirsku proslost, super si to primjetio
Druzio sam se jedno vreme dosta sa libertarijancima, pre nego sto su poceli da simpatisu Saru Palin.A ja i jesam za to da Ameri koji obozavaju pionirska vremena, itd. apsolutno mogu da imaju oruzje, ali isto onakvo kakvo su imali founding fathers.EDIT. Evo kako je izgledalo ono zasta su zapisali da svako treba da ima pravo da ga nosi.spleny1.jpg Edited by Indy
Link to comment
Pa moze biti, ali se ovde uglavnom ne prica o toj vrsti oruzja. Inace, ni ja nemam nista protiv trofejnih pistolja za ukras i tome slicnog.Imam tu nesrecu da sam vrlo licno pogodjen ovom temom (masovnim ubistvom bliskih mi ljudi) i bas zato se svesno trudim da ostanem koliko je moguce neostrascen i sto je jos bitnije kad gledamo ovaj amerikanizovani diskurs, neopredeljen po politickoj/ideoloskoj osnovi. Ne pisem ovde kao liberal ili konzervativac.
Ovo boldovano je jako vazno jer mislim da deo ljudi ovde prica o Americi, deo ljudi o zemlji gde zive, a deo ljudi onako uopsteno i teoretski i tu onda dolazi do konfuzije. Ja recimo mislim da u Americi treba da postoji mnogo slobodniji pristup naoruzanju nego recimo u Srbiji. Ipak je ovo zemlja gde je drzanje i posed oruzja u nacionalnom DNA, gde postoji vekovna tradicija i to se ne moze tek tako promeniti. Da se razumemo, ja mislim da ovde treba poostriti zakone o posedovanju oruzja, ali ova zemlja nikad nece biti UK ili tako neko mesto gde recimo 50% policije nije naoruzano, o civilima da ne govorim.
Link to comment
Ipak je ovo zemlja gde je drzanje i posed oruzja u nacionalnom DNA, gde postoji vekovna tradicija i to se ne moze tek tako promeniti
Slazem se, i vidi sta sam imao o tome da kazem u prethodnom postu (tj. sliku). Meni je licno tradicionalizam prilicno stran osecaj, ali postujem da su drugi ljudi drugaciji. Opet, ako su tradicionalisti, onda zasto moraju da imaju sajens-fikshn blastere napravljene da ubiju 114 ljudi u sekundi. To bas nije po tradiciji.Medjutim, istina je da Amerikanci treba da urede svoju zemlju onako kako oni zele... Problem je sto toliko mnogo ljudi svuda po svetu (ne samo u Srbiji, evo i ovde u Australiji) zeli da imitira Amerikance bas u svemu.
Link to comment

Daj molim te, vekovna tradicija držanja oružja....to možeš reći za većinu država u svetu. Doneseš zakon o zabrani pa da vidiš kako se menja vekovna tradicija i DNA.

Link to comment
Daj molim te, vekovna tradicija držanja oružja....to možeš reći za većinu država u svetu. Doneseš zakon o zabrani pa da vidiš kako se menja vekovna tradicija i DNA.
+1000oruzje u nacionalnom DNA :Dpa i vise puta spominjani svajcarci su bili brdjani koji su nosili ogromne sekire kojima su ocecali glave svojim neprijateljima, pa su nekako prestali sa tom tradicijom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...