Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Ono sto bode oci je to da su vecina njih neuracunljivi i da su imali ozbiljne mentalne probleme.
Sad sam gledao neki pregled incidenata, veliki broj ubica opisuju sa dve karakteristike:neuračunljivost i samoubistvo.
Link to comment
u poslednje vreme, izgleda da nije samo beli privilegovani nego mladi beli privilegovani ili samo mladi privilegovani. poslednjih nekoliko ovih slucajeva su svi bili u dvadesetim (osim onog sto je napao sike u viskonsinu, ali on uopste nije u ovoj kategoriji, to je bila ocigledna rasna mrznja i terorizam). procitala sam par clanaka ali se slabo spominju godine.
po onome sto sam ja citala, muskarci izmedju 16 i 35 godina su pocinioci najveceg procenta nasilnog kriminala, nezavisno od konkretnog kriivcnog dela i od zemlje stanovanja. mozda zato ne privlaci paznju, jer ne iskace iz opsteg krimi profila.
Link to comment

Možda (kažem možda) ova cela priča sa mlađim masovnim ubicama nema veze sa slobodom posedovanja oružja već sa nekim specifičnim psihičkim stanjem/oboljenjem koje dobija pandemijske razmere u savremenom svetu. Slične stvari su se dešavale i u Kini gde je onaj mladić sa nožem napravio masakr u školi.

Link to comment

to sto se obicno samoubiju na kraju dosta otezava psiholosko profilisanje (how very inconsiderate of them). i meni se cini da se cesto spominje psihicka nestabilnost, ali onda ne znam da li je to zakljuceno posto su pobili narod, ili se znalo pre. malo sam kopala, i vidim da se na nekim mestima tvrdi da ne postoji jasan profil ubice (izmedju ostalog neko veliko istrazivanje iz 2002 - zatvorila sam tab ali ovde su prepricane osnove), dok se na drugim mestima tvrdi da se radi o socijalno izolovanim klincima sa psihickim problemima (klik). po pitanju oruzja, statistike kazu da najcesce uzmu oruzje od kuce. i za ovaj sad slucaj sam negde procitala da je majka bila avid gun collector i da je cesto vodila sinove na streljastvo. takodje, u ovom slucaju je jasno da je decko bio prilicno psihicki labilan. sem toga, u svima slucajevima, kazu da su pocinitelji davali hintove unapred, i dugo planirali akciju.

Link to comment
po pitanju oruzja, statistike kazu da najcesce uzmu oruzje od kuce. i za ovaj sad slucaj sam negde procitala da je majka bila avid gun collector i da je cesto vodila sinove na streljastvo. takodje, u ovom slucaju je jasno da je decko bio prilicno psihicki labilan. sem toga, u svima slucajevima, kazu da su pocinitelji davali hintove unapred, i dugo planirali akciju.
:isuse:Jebote, imaš psihički nestabilno dete i vodiš ga na streljaštvo. U pm, kakvih budala ima. Edited by Syme
Link to comment

istini za volju, vecina psihicki labilnih ljudi je neagresivna. ali ovaj decko izgleda da jeste i ranije imao neke agresivne ispade. a pazi ovo:

GUNS: Two pistols, a Glock and a Sig Sauer, were found inside the school. A .223-caliber rifle was found in the back of the car that Lanza drove to school. Lanza's mother had four weapons legally registered, and his father had two. A Henry repeating rifle, an Enfield rifle and a shotgun were also recovered by police; it was not clear where they were found.
za svaki slucaj.
Link to comment

Dok ovo kuckam moj klinac pored mene igra Battlefield a danas je igrao World of Tanks. Ubio je virtuelno par hiljada protivnika, i danas je na ekranu bilo više pogibije i razaranja nego u celom WW2. Klinci su okruženi nasiljem više nego ikad. Filmovi, igrice, serije... sve više je nasilja radi samog nasilja. Stvorila se bolesna klima koja je pogubna za mlade naraštaje. Kada glorifikacija nasilja, bilo porodično bilo virtuelno, dođe u dodir sa psihički labilnom osobom nastaje eksplozivna smeša. Mislim da ćemo biti svedoci sve većih problema sa ovom vrstom nasilja.

Link to comment
istini za volju, vecina psihicki labilnih ljudi je neagresivna. ali ovaj decko izgleda da jeste i ranije imao neke agresivne ispade.a pazi ovo:za svaki slucaj.
Pa čuj, kako ono reče stoka, morali ljudi da zaštite porodicu od kriminalaca koji upadaju u stanove. Još ako su u radnji radile neke slatkice (ili slatkiši...), kako odoleti još jednom komadu naoružanja?
Link to comment

Bilo je oduvek oružja u Americi na sve strane ali se ne sećam da je bilo ovoliko incidenata gde su vinovnici pripadnici mlađe generacije. Oružje na dohvat ruke nije uzrok, ono je deo problema.

Link to comment

Kriminalci ce uvek naci oruzje na crno. Psihopate i nestabilni ne, osim ako nije legalno ili na dohvat ruke - i tacka.A najgori mass murder ludaci su upravo ovi poslednji.

Edited by dragance
Link to comment
Kriminalci ce uvek naci oruzje na crno. Psihopate i nestabilni ne, osim ako nije legalno ili na dohvat ruke - i tacka.
To jeste tačno, ali npr. tridesetih/četrdesetih godina oružje je takođe bilo na izvolte u Americi ali nije bilo ovakvih incidenata i u ovolikom obimu. Šta se u međuvremenu promenilo?
Link to comment

Staaaara Amerika. Strah od zakona, god fearing, a i mentalno obolele su drzali bukvalno u lancima + mnogo toga sto je danas prihvatljivo se tada nije smelo ni pomisliti u snu.

Link to comment
Bilo je oduvek oružja u Americi na sve strane ali se ne sećam da je bilo ovoliko incidenata gde su vinovnici pripadnici mlađe generacije. Oružje na dohvat ruke nije uzrok, ono je deo problema.
+1.... nigde jos ne procitah kakav je bio odnos ubice s roditeljima.. majkom, prvenstveno.... zasto se potencira na slobodan pristup oruzju kad je roditeljstvo mnogo vecha odgovornost
Link to comment
+1.... nigde jos ne procitah kakav je bio odnos ubice s roditeljima.. majkom, prvenstveno.... zasto se potencira na slobodan pristup oruzju kad je roditeljstvo mnogo vecha odgovornost
Не уклапа се у демократску тезу да само држава, тј. они имају оружије...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...