Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Okej, nije mi bio cilj da blatim Greganovićku, niti tvrdim da sam išta dokazao. Link ka blogu sam stavio koliko zbog nje, toliko i zbog komentara. Očigledno da nije u pitanju lična stvar, nego jedan uobičajen diskurs. (Amerikanci su bolesni, društvo im je bolesno, dekadencija, itd.)
Pa to o uobicajenom diskursu je tacno, samo nisam imao utisak da je Greganovicka iz te price (doduse, ne pratim blogove sa B92 vec par godina).
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

syme, muskaraca je vise nego zena medju masovnim ubicama, ubjedljivo. udio bijelih muskaraca emdju masovnim ubicama je oko 70 i nesto%, ako me gugl dobro posluzio. koliki je udio bijelaca u americi?
Ako je mene vikipedija dobro poslužila, 72,4%, ali mi ovde ne govorimo prosto o masovnim ubistvima kao takvim, nego o načinu i mestu njihovog izvršenja.Ali mi nisi odgovorila na pitanje.
Link to comment
Pa to o uobicajenom diskursu je tacno, samo nisam imao utisak da je Greganovicka iz te price (doduse, ne pratim blogove sa B92 vec par godina).
Znam, to je i mene u početku čudilo, ali sada više ne.
Link to comment
Ako je mene vikipedija dobro poslužila, 72,4%, ali mi ovde ne govorimo prosto o masovnim ubistvima kao takvim, nego o načinu i mestu njihovog izvršenja.Ali mi nisi odgovorila na pitanje.
odgovorila sam ti u editu na pitanjetvoja primjedba stoji ako je tacno da su gotovo iskljucivo bijelci masovni ubice tipa kojeg trazimo, ali po onom sto sam ja nasla, cini mi se da nije tako Edited by morgana
Link to comment
syme, muskaraca je vise nego zena medju masovnim ubicama, ubjedljivo. udio bijelih muskaraca medju masovnim ubicama je oko 70 i nesto%, ako me gugl dobro posluzio. koliki je udio bijelaca u americi?za svajcera je unosna teza da je masovnih ubica najvise u onoj grupi koja po njemu kreira i politiku koja ne ide u prilog zenama.
Pa dobro, ali sada se ubrzano približavamo "odmorovoj" teritoriji. Feministi/kinje pričaju to što pričaju jer o toga imaju lične koristi. As opposed to whom?I nije li prosto lakše objašnjenje da različite teorijske perspektive donose različite aspekte problema to the table.
Link to comment
odgovorila sam ti u editu na pitanjetvoja primjedba stoji ako je tacno da su gotovo iskljucivo bijelci masovni ubice tipa kojeg trazimo, ali po onom sto sam ja nasla, cini mi se da nije tako
Okej, slažem se, ali nisam siguran da brojke zaista to govore (našao sam i ja to za 70 masovnih ubica uopšte, ali nisam siguran da sva masovna ubistva pripadaju tipu o kojem govorimo).
Link to comment
ne znam koja je odmorova teorija. ja sam ti rekla svoju pretpostavku zasto svajcer pojacava svoju tezu.
Odmorova teorija je isto to, samo za NGO. A ne vidim u odnosu na šta tačno Svajcer pojačava tezu. Ne kažem ni da je pravu, samo da mi objašnjenje zuči plauzibilno.
Link to comment

inace, sasvim razumijem tezu o privilegovanima koji svoj narcisticki rusilacki poriv izive na institucijama za koje misle (ili su navikli) da sluze njihovom boljitku a one ih razocaraju i zapostave. nije mi uopste nelogicna, ali mislim da je dosta pretjerana.edit, nah, ne mogu da raspravljam o ovakvim paralelama kakve iznosis.

Edited by morgana
Link to comment

u poslednje vreme, izgleda da nije samo beli privilegovani nego mladi beli privilegovani ili samo mladi privilegovani. poslednjih nekoliko ovih slucajeva su svi bili u dvadesetim (osim onog sto je napao sike u viskonsinu, ali on uopste nije u ovoj kategoriji, to je bila ocigledna rasna mrznja i terorizam). procitala sam par clanaka ali se slabo spominju godine.

Link to comment
CIA World factbook
white 79.96%black 12.85%,Asian 4.43%,Amerindian and Alaska native 0.97%,native Hawaiian and other Pacific islander 0.18%,two or more races 1.61%(July 2007 estimate)note: a separate listing for Hispanic is not included because the US Census Bureau considers Hispanic to mean persons of Spanish/Hispanic/Latino origin including those of Mexican, Cuban, Puerto Rican, Dominican Republic, Spanish, and Central or South American origin living in the US who may be of any race or ethnic group (white, black, Asian, etc.); about 15.1% of the total US population is Hispanic
Link to comment
bilo tako do sredine 20. veka. u drzavi sa nenormalno velikom i super opremljenom vojskom, lokalnom policijom, state policijom, federalnim snagama, kojekakvim trooperima i ne znam sta jos ima, jedini nacin da se kontrolise uzurpacija vlasti je kontrola oruzanih snaga koja nece dozvoliti da jedan covek ili zaverenicka grupa uzurpiraju vlast. ako se to i desi, ne vidim kako bi domacice sa poluamutomatskim oruzjem isle protiv vojske.ne postoji scenario u kome naoruzan narod u americi uspesno brani demokratiju. danas su mediji ono sto je bila sacmara u post-revolucionarnoj americi.
+1. Ljudi u Srbiji jos uvek imaju neku idilicnu sliku Amerike kakva je bila ne znam tamo 60ih/70ih/80ih ili jos ranije, gde nekakav naoruzani narod ustaje i bori se svaki put kad oseti neku nepravdu ili tiraniju ili sta vec. To sto mozda svako 2 od 3 domacinstva ima oruzje, to ne znaci da bi ce se oni automatski organizovati u neku miliciju ili neke impromptu oruzane snage. I svi smo imali prilike da vidimo kako to izgleda kad neko krene da se kurci (Waco, Ruby Ridge, etc..).
u poslednje vreme, izgleda da nije samo beli privilegovani nego mladi beli privilegovani ili samo mladi privilegovani. poslednjih nekoliko ovih slucajeva su svi bili u dvadesetim (osim onog sto je napao sike u viskonsinu, ali on uopste nije u ovoj kategoriji, to je bila ocigledna rasna mrznja i terorizam). procitala sam par clanaka ali se slabo spominju godine.
Kad pogledas profile masovnih ubica u USA zadnjih 10-15 godina, to su uglavnom mladi ljudi (15-30), jeste vecina su belci, ali ima i manjina (npr. onaj sa VT je bio Azijat, DC snajperi su bili AA). Ono sto bode oci je to da su vecina njih neuracunljivi i da su imali ozbiljne mentalne probleme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...