Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Narod je naoružan do zuba zbog proteklih ratova i nekoliko naknadnih don't ask-don't tell legalizacija zatečenog stanja. Letvom i nožem nikada ne možeš napraviti masakr poput ovog u Konektikatu, to je valjda jasno.Ideja o liberalizaciji naoružanja po američkom modelu, i to neposredno nakon masakra o kojem je reč, ne zvuči jeretički, nego glupo.
Matori, stvari moraš da tretiraš u totalitetu. Legalizacija lakih droga ili prostitucije u nekim državama upravo je dovela do bolje sistemske kontrole ...
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Matori, stvari moraš da tretiraš u totalitetu. Legalizacija lakih droga ili prostitucije u nekim državama upravo je dovela do bolje sistemske kontrole ...
Ali to onda nije liberalizacija american style, neko državna regulacija. Ako bi postojale rigorozne kontrole bar jednake, a pa mogućstvu i jače od onih za dobijanje vozačke dozvole, to bi bilo sasvim okej.Edit: I slažem se sa Indijem, stvarno je besmisleno legalizovati polu-atuomatsko, automatsko i napadno naoružanje. Edited by Syme
Link to comment
A oruzje (automatsko i napadno™) je u kom tacno pogledu slicno lakim drogama i kuravama?
Suština je ista - liberalizacijom nekih stvari iz sivih i crnih zona država ih usmerava u legalne okvire. Ne kažem da to u potpunosti suzbija njihovu zloupotrebu, ali ih bolje kontroliše ...A što se konkretnog masakra u Konektikatu tiče, napomenuo bih da je oružje kojima je izvršen ovaj svirepi zločin, bilo registrovano na njegovu majku, a ne na ubicu ... A ona je bila uzorni građanin, učiteljica, pedagog ... Dakle, pada u vodu teza da je ovaj zločin u direktnoj vezi sa liberalizacijom nabavke oružja jer se ono vodilo na samohranu majku ... Edited by stoka
Link to comment
guns.jpg
Hm, nisam znao da može slobodno (i jeftino) da se pazari čak i bacač plemena! Ova Amerika mi se sve više sviđa ...Šalu na stranu, ali zar upravo činjenica da u Americi možeš legalno da nabaviš sve osim možda tenka i bestrzajnog topa govori u prilog tezi da je stopa kriminaliteta IPAK u nesrazmeri sa brojem komada različitog oružja, odnosno da je mnogo manja nego što bi očekivali zagovornici teze da je liberalizacija nabavke oružja u direktnoj vezi sa povećanjem kriminaliteta ... To, opet, govori u prilog tezi da ogromna većina stanovništva kupuje oružje radi lićne i zaštite porodice i svoje imovine ... Edited by stoka
Link to comment
Suština je ista - liberalizacijom nekih stvari iz sivih i crnih zona država ih usmerava u legalne okvire. Ne kažem da to u potpunosti suzbija njihovu zloupotrebu, ali ih bolje kontroliše ...A što se konkretnog masakra u Konektikatu tiče, napomenuo bih da je oružje kojima je izvršen ovaj svirepi zločin, bilo registrovano na njegovu majku, a ne na ubicu ... A ona je bila uzorni građanin, učiteljica, pedagog ... Dakle, pada u vodu teza da je ovaj zločin u direktnoj vezi sa liberalizacijom nabavke oružja jer se ono vodilo na samohranu majku ...
A kao što znamo, svakoj samohranoj majci opravdano trebaju two semiautomatic pistols and a .223-caliber rifle.
Link to comment

Mislim da činjenica da svaki prosečni američki dom ima i po nekoliko komada oružja predstavlja čak i korektivni faktor američke demokratije. Tamo nikada ne može doći do otvorene uzurpacije vlasti od strane jednog čoveka ili neke zavereničke grupe, jer bi to bio veoma rizičan potez u situaciji kada ispod sebe imate naoružan narod ...

Link to comment

Sad vec prepricavas sto si negde procitao. Inace u demokratskim zemljama sa manje gvozdja u rukama naroda stalno neko uzurpira vlast. EDIT. A ne vidim ni da je "nasim prostorima" naoruzani narod bio od koristi protiv uzurpatora.

Edited by Indy
Link to comment
A kao što znamo, svakoj samohranoj majci opravdano trebaju two semiautomatic pistols and a .223-caliber rifle.
Može lično pitanje? Imaš porodicu, decu, živiš u nekom zajebanom delu Voždovca. Malo-malo pa ti neko obije kola ili tvom komšiji provale u stan, itd. I imaš mogućnost da bez silnih peripetija i legalno nabaviš neko fino, kvalitetno oružje (preporučujem Magnum 627, burence sa osam metaka, drvena drška) tu u radnji prekoputa tvoje zgrade. I još u prodavnici radi neka slatkica sa kojom očijukaš kada se mimoiđete na ulici, ne smeš više jer se bojiš žene. To oružje ne moraš nikad da ga upotrebiš (i daj Bože da ga nikad ne upotrebiš!), ali da ga imaš da ti se nađe ...Da li bi ga onda kupio? Još ako može na rate, ili na kredit. Pa još ako ima neka akcija tipa "kupiš jedan, dobiješ dva" i sl. ... Edited by stoka
Link to comment
Sad vec prepricavas sto si negde procitao. Inace u demokratskim zemljama sa manje gvozdja u rukama naroda stalno neko uzurpira vlast. EDIT. A ne vidim ni da je "nasim prostorima" naoruzani narod bio od koristi protiv uzurpatora.
Čarlton Heston mi je ideološki guru ...Šalim se, naravno,
Link to comment
Čarlton Heston mi je ideološki guru ...Šalim se, naravno,
Dobro je, ja sam pomislio da to nije nas Anduril. Salim se i ja.Nego, to sto ti kazes za sprecavanje uzurpatora... pa nekako uspevamo da ih zaustavimo i uz pomoc narodne milicije.
Link to comment
Baš me interesuje uporedni pregled procentualnog učešća broja ubistava u odnosu na broj stanovnika ..
Srbija 1.1 ubistvo na 100 000 stanovnika (u rangu Engleske, Portugala, Francuske, Holandije...)SAD 4.2 ubistva na 100 000 stanovnika (u rangu Turkmenistana, Jemena, Albanije, Nigera...)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...