Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Stvarno mi puca sta ti ili bilo ko od anonimnih likova koje ne poznajem misli o meni licno.
Ne znam koji deo mog posta je govorio o "tebi lično" (nemam pojma ko si). Govorim o onome što si ti kao Anduril pisao na forumima zadnjih par godina.Kako god bilo, ne slažem se s tvojim pisanjem, a ako ti za to "puca", pa "puca" i meni podjednako. :D
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

... U takvim propalim državama, zakoni o oružju su najliberalniji - svi ga nose :lol: Somalija, Kongo, Avganistan, Jemen su puni oružja i država je vrlo liberalna, tj. praktično ne postoji.
Kakvo je tvoje mišljenje kada su u pitanju uređene države?Da li normalnoj osobi treba omogućiti pravo na posedovanje (posedovanje, ne nošenje) oružja (možda je trofejno, možda za streljanu) u situaciji kada se živi u zemljiu kojoj vojska, policija i sudovi funkcionišu kako treba i poštuju se propisi?
Link to comment
Kakvo je tvoje mišljenje kada su u pitanju uređene države?Da li normalnoj osobi treba omogućiti pravo na posedovanje (posedovanje, ne nošenje) oružja (možda je trofejno, možda za streljanu) u situaciji kada se živi u zemljiu kojoj vojska, policija i sudovi funkcionišu kako treba i poštuju se propisi?
Po meni to su jedina dva razloga iz kojih neko i može imati oružje. Lovci po selima i strelci u streljanama. Nošenje naravno ne. Pogotovo u naseljenim mestima, znači čak i po selima - samo u prirodi ili samo u streljani. Ko ide u trodnevno kampovanje po pustinjama neka nosi šta `oće. Što je manje oružja, to je i guncrime manji, što kažu ljudi današnji pištolji nisu muškete jednometke. Za sve ostalo - postoji policija i službe privatnog obezbeđenja, kamere, zidovi, pasivni sistemi odbrane, neletalna oružja tipa tejzera, u krajnjoj liniji davati pištolje na kašičicu i to mentalno dobro proverenim i obučenim ljudima. I za tu privilegiju naplaćivati porez. A ne senilnim babama od 80 godina.Uostalom tako i radi većina uređenih država.
Link to comment
  • 5 months later...

Vidim da niko nije oživeo temu za "betmenska" ubistva, a verovatno ne bi ni za ovo današnje likvidiranje 6 Sika. Mala je to cena za pravo da se možeš oružano braniti od zlikovačke federalne vlasti, zar ne? Andurile, mandingo, i sl. društvo, šta velite.

Link to comment
jos jedna posledica slobodnog posedovanja i nosenja oruzja: beli suprematista ubio 7 Sika da im se, kako izgleda, osveti za 9/11 (njemu je sve to isto™, Siki, muslimani, nema veze, samo daj da se puca)kazu da je od 9/11 bilo oko 700 napada na Sike. imas turban i bradu, dakle ti si musliman
Ne bih da banalizujem ozbiljnu i tragičnu temu, ali ne mogu a da se na zapitam, kada će srpski novinari naučiti da ispravno prevedu reč "caucasian". Ovde to potpuno menja smisao vesti, i umesto da zaključimo da je atentator po svoj prilici beli suprematista, sugeriše da je možda u pitanju kakav čečenski terorista ili štogođ slično:
TV CBS News pozivajući se na policijske izvore javlja da je napadač bio 40-godišnji muškarac s Kavkaza koji je živeo u blizini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...