Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Ti da cutis - da u SFRJ nije postojao bar delimicno milicijski sistem TO i rezerve a da je sva sila bila kod JNA, malo morgen bi tako relativno lako nastala nezavisna Hrvatska ili Slovenija.
TO je kompletno razoružana u svibnju 1990. i njezino naoružanje je prebačeno u kasarne i skladišta JNA. Sve što je Hrvatska imala je profesionalna milicija/policija i njezin rezervni sastav. i onda ono što je prošvercano preko Mađarske i iz Slovenije gdje ta direktiva nije provedena u potpunosti. I tako sve do opsade kasarni. Tako da mislim da je najbolje da začepiš ti jer o praksi bilo čega nemaš tri zdrave mrve za reći ili napisati.Ali naoružani građani su se odlično pokazali, npr. Merčepove 'Kiše jesenje'. Čista law obiding & supporting elita, kićma obrane.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

ma znam, ne razumemo se najbolje izgleda. moja poenta je da Anduril sravnjuje dva podatka jako lose: kolicinu firepowera i stopu nasilnih zlocina. ta dva u Svajcarskoj nemaju bas neke veze, posto to jeste naoruzana nacija ali to oruzje sme da koristi samo u lovu na mrmote, jer su sve ostale zivotinje vec pobili. a moj briljantni troll sa "getima u Zenevi" je promakao forumu, jako mi je zao zbog toga. dakle: tamo nema uzasnih geta. verovatno zato ni nema mnogo nasilnih zlocina, ne?
Podaci ukazuju da su manje efikasni u lisavanju zivota od ekipe sa Balkan (ovi sa Baltika su ipak sampioni) ipak nisu dugo ratovali fali im praksa, ali da nisu mnogo manje nasilni. Kad se saberu ove dve cifre ubistava i pokusaju ubistva ovako to izgledaIn Switzerland, the police registered a total of 553,421 criminal offenses in 2009, including 51 killings and 185 attempted murders. U srbiji prosle godine 114/209 sto mu dodje u oko 40% vise tih teskih nasilja protiv zivota.
Link to comment

Istini za volju, gubite iz vida da su u nas dominantni slučajevi tzv zločini iz strasti, bračni trougao, ljubomora, itd, što u Švajcarskoj nije uobičajeno

Edited by kapetanm
Link to comment
:D Andurile, kapiram tvoju dobru nameru, ali nadam se da si svestan za koliko svetlosnih godina promašuješ vreme i mesto u kome živiš, pa čak i neka druga mesta koje smatraš uzorima.
To uopšte nije tako naivna teza. Englezi imaju divan izraz "forfeit", koji je teško prebaciti na naški u ovom kontekstu. Dopuštanjem da građani nose oružje i omogućavanjem da se brane od džibera se nikako ne stvara džungla, naprotiv. Stvar je u tome što se tada rizik prebacuje na izazivače nemira i problema, umesto da rizik bude na strani onoga ko bi reagovao. Statistike pokazuju da broj ubistava u zemljama gde je dozvoljeno nošenje oružja i samoodbrana nije niti veći niti manji od ostalih država. Međutim, zdravorazumski je pretpostaviti da je 10-15-20% ubistava tamo u stvari slučaj samoodbrane, tako da prostom matematikom dolazimo do toga da 20% ljudi nije platilo glavom suprotstavljanje stoci, već je deo stoke počišćen, što dugoročno može biti samo dobro za okruženje i moral stanovništva. Poenta je da napadač treba da bude taj koji forfituje svoj život činom napada na nečiju 1 personu, a ne da se večito titraju jajca sirotim nasilnicima i izražava dužno poštovanje prema njihovom 1 životu.U prevodu, u takvom društvu ti bi imao pravo da isučeš bajonet čarni, zabodeš dripca koji kreće da te prangija bokserom (samo je bitno da ga ne nabodeš 7-8 puta jer je to već nešto drugo) i mirno sačekaš policiju. On ako iskrvari, iskrvari, ako umre, još bolje, ko ga jebe, ionako je nezaposlenost u Srbiji velika. Tebi bi eventualno bilo suđeno za prekomernu upotrebu sile ili nešto slično gde bi bio osuđen na neku globu ili društveno koristan rad, a maksimalno osuđen na 3-5 godina uslovno i to bi bilo to.Od razmišljanja kakva ovde izražavaju beowl, radisa i ostali sam i ja krenuo pre par godina, hrabro i odlučno ka prosvetljenju. Suština je u nemirenju sa postojećim stanjem, koje je očajno. Nakon toga, odgovori sami dolaze, i naviru iz kombinacije dobrih primera prošlosti i mogućnosti sadašnjice, te u njihovom pravilnom kombinovanju na opštu dobrobit društva i građana. Drugim rečima, biće dobri Titoisti od njih, MMW. Ili emigranti. Trećega nema.
Link to comment
Od razmišljanja kakva ovde izražavaju beowl, radisa i ostali sam i ja krenuo pre par godina, hrabro i odlučno ka prosvetljenju. Suština je u nemirenju sa postojećim stanjem, koje je očajno. Nakon toga, odgovori sami dolaze, i naviru iz kombinacije dobrih primera prošlosti i mogućnosti sadašnjice, te u njihovom pravilnom kombinovanju na opštu dobrobit društva i građana. Drugim rečima, biće dobri Titoisti od njih, MMW. Ili emigranti. Trećega nema.
Boldovano probao, i nije baš bog zna šta...Zanči, kad porastem, biću Titoista... :( :) Fuck..
Link to comment
To uopšte nije tako naivna teza. Englezi imaju divan izraz "forfeit", koji je teško prebaciti na naški u ovom kontekstu. Dopuštanjem da građani nose oružje i omogućavanjem da se brane od džibera se nikako ne stvara džungla, naprotiv. Stvar je u tome što se tada rizik prebacuje na izazivače nemira i problema, umesto da rizik bude na strani onoga ko bi reagovao. Statistike pokazuju da broj ubistava u zemljama gde je dozvoljeno nošenje oružja i samoodbrana nije niti veći niti manji od ostalih država. Međutim, zdravorazumski je pretpostaviti da je 10-15-20% ubistava tamo u stvari slučaj samoodbrane, tako da prostom matematikom dolazimo do toga da 20% ljudi nije platilo glavom suprotstavljanje stoci, već je deo stoke počišćen, što dugoročno može biti samo dobro za okruženje i moral stanovništva. Poenta je da napadač treba da bude taj koji forfituje svoj život činom napada na nečiju 1 personu, a ne da se večito titraju jajca sirotim nasilnicima i izražava dužno poštovanje prema njihovom 1 životu.U prevodu, u takvom društvu ti bi imao pravo da isučeš bajonet čarni, zabodeš dripca koji kreće da te prangija bokserom (samo je bitno da ga ne nabodeš 7-8 puta jer je to već nešto drugo) i mirno sačekaš policiju. On ako iskrvari, iskrvari, ako umre, još bolje, ko ga jebe, ionako je nezaposlenost u Srbiji velika. Tebi bi eventualno bilo suđeno za prekomernu upotrebu sile ili nešto slično gde bi bio osuđen na neku globu ili društveno koristan rad, a maksimalno osuđen na 3-5 godina uslovno i to bi bilo to.Od razmišljanja kakva ovde izražavaju beowl, radisa i ostali sam i ja krenuo pre par godina, hrabro i odlučno ka prosvetljenju. Suština je u nemirenju sa postojećim stanjem, koje je očajno. Nakon toga, odgovori sami dolaze, i naviru iz kombinacije dobrih primera prošlosti i mogućnosti sadašnjice, te u njihovom pravilnom kombinovanju na opštu dobrobit društva i građana. Drugim rečima, biće dobri Titoisti od njih, MMW. Ili emigranti. Trećega nema.
razmisljnje kukavica koje uvek najebu kako god oruzije da im das. prosto potpuno pogresno. gradjanin lausevic je pre primerak drustva sa cetinja i tamosnjih nasilnih obicaja onaj mentalitet koji je pajcin kostao zivota. dobar procenat zapravo u mnogim sredinama lavovski ubistava se desava medju pripadnicma kriminalnog miljea pa nikako da se istrebe.
Link to comment

Ja sve razumem, ali zbog govnjivog pravosuđa i sistema u celini (jer slažemo se valjda da je to problem, decetm ima svuda, je li) vi bi ste prvo razdelili oružje, a onda menjali sistem? Možete li, do dolaskatm sistema koji funkcioniše, zamisliti to ludilo koje bi nastalo - mislim da bi u odnosu na takvu Srbiju SAR bila oaza mira i komšijske ljubavi.

Link to comment

ZAnimljivo, ali po stopi ubistava, Srbija spada među najbezbednije zemljeZemlje sa najnižom stopom ubistava na 100.000 stanovnika ( bajat izveštaj iz još krinminalnijih vremena, Legija, Kum, itd, 2002) po SZO Z E M Lj A Stopa ubistava 1. Slovenija0.7 2. Austrija0.9 3. Švedska 1.8 4. Švajcarska 2.3 5. Izrael2.3 6. Hong Kong 2.4 7. Norveška2.5 8. Srbija2.8 9. Finska 3.7 10. Singapur 4.3 eto vam ga Singapur :D

Link to comment
Dačićeve statistike. Otprilike, vojska nam je peta u svetu, a policija najefikasnija.
Pa i nije Dačićeva. Izveštaj Svetske zdravstvene organizacije,iz neke studije (rekoh da je bajata, a sad su valjda stabilnija vremena) godišnji broj ubijenih na 100000 stanovnika, što i nije tako malo.
Link to comment
ne znam zasto ovo moram da ti objasnjavam, jel si se i ti uclanio u libertarijansku sektu pa izgubio razum? ili hoces da se kurcis, kao pobio bi bandu kriminalaca bolje naoruzanih od tebe ako te sacekaju u mracnoj ulici? kao sto rekoh, utoka je ubojitija. zato se, kao, i zalazete za deljenje istih, a ne krigli stanovnistvu, jelda? tuzno je videti kako si retardirao u poslednje vreme i krenuo da branis ocigledne besmislice. mani se izama dok i ako jos mozes.
Ne bih ja nikoga pobio niti se ložim da sam kapacitet za tako nešto. Opasne situacije nastojim da izbegnem razmišljanjem po više koraka unapred. Naravno da postoji i faktor slučaja, ne može se živeti ispod staklenog zvona. Ako je neko baksuz da se nađe na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, to mu je što mu je. Ja samo ne lijem gorke suze nad mladim ugašenim životima nasilnika, niti smatram da je jedan Laušević u 20 godina signal koji sve treba da nas alarmira na opasnost od naoružanih građana koji društvu nanose više štete nego koristi. I ne pada mi na pamet da žalim za nekom mladom budaletinom koja je po svaku cenu htela da polomi nekoga od batina pa se zeznula u proračunu. Tugovanje za takvima ostavljam arhiretardima koji nikada nisu bili gaženi ili zabadani flašom među rogove pa im se može da sa visine popuju kako biti prebijen tu i tamo nije nikakva tragedija a još manje razlog da se poseže za sredstvima samoodbrane.
Link to comment
To uopšte nije tako naivna teza. Englezi imaju divan izraz "forfeit", koji je teško prebaciti na naški u ovom kontekstu. Dopuštanjem da građani nose oružje i omogućavanjem da se brane od džibera se nikako ne stvara džungla, naprotiv. Stvar je u tome što se tada rizik prebacuje na izazivače nemira i problema, umesto da rizik bude na strani onoga ko bi reagovao. Statistike pokazuju da broj ubistava u zemljama gde je dozvoljeno nošenje oružja i samoodbrana nije niti veći niti manji od ostalih država. Međutim, zdravorazumski je pretpostaviti da je 10-15-20% ubistava tamo u stvari slučaj samoodbrane, tako da prostom matematikom dolazimo do toga da 20% ljudi nije platilo glavom suprotstavljanje stoci, već je deo stoke počišćen, što dugoročno može biti samo dobro za okruženje i moral stanovništva. Poenta je da napadač treba da bude taj koji forfituje svoj život činom napada na nečiju 1 personu, a ne da se večito titraju jajca sirotim nasilnicima i izražava dužno poštovanje prema njihovom 1 životu.U prevodu, u takvom društvu ti bi imao pravo da isučeš bajonet čarni, zabodeš dripca koji kreće da te prangija bokserom (samo je bitno da ga ne nabodeš 7-8 puta jer je to već nešto drugo) i mirno sačekaš policiju. On ako iskrvari, iskrvari, ako umre, još bolje, ko ga jebe, ionako je nezaposlenost u Srbiji velika. Tebi bi eventualno bilo suđeno za prekomernu upotrebu sile ili nešto slično gde bi bio osuđen na neku globu ili društveno koristan rad, a maksimalno osuđen na 3-5 godina uslovno i to bi bilo to.Od razmišljanja kakva ovde izražavaju beowl, radisa i ostali sam i ja krenuo pre par godina, hrabro i odlučno ka prosvetljenju. Suština je u nemirenju sa postojećim stanjem, koje je očajno. Nakon toga, odgovori sami dolaze, i naviru iz kombinacije dobrih primera prošlosti i mogućnosti sadašnjice, te u njihovom pravilnom kombinovanju na opštu dobrobit društva i građana. Drugim rečima, biće dobri Titoisti od njih, MMW. Ili emigranti. Trećega nema.
lockdown. :Hail: boldovano je suština koju ovi cinični kontraši nikad neće razumeti.forefeit je samo još jedna reč kojom se pokušao objasniti drevni zakon čovečanstva, koji su dobro razumevala i razumeju sva uspešna društva, države i umne glave.
The essence of crime is that it restricts the freedomof the individual outraged. (Thus, murder restrictshis right to live; robbery, his right to enjoy thefruits of his labour; coining, his right to theguarantee of the State that he shall barter insecurity; etc.)The rule is quite simple. Hewho violated any right declares magically that it doesnot exist; therefore it no longer does so, for him.
sve što odstupa od ovog principa neminovno dovodi do moralno-karmičke propasti društva u kojoj najviše pate oni obični građani za koje se ovi naši mudroseri navodno brinu. Edited by Gonzo
Link to comment
Od razmišljanja kakva ovde izražavaju beowl, radisa i ostali sam i ja krenuo pre par godina, hrabro i odlučno ka prosvetljenju. Suština je u nemirenju sa postojećim stanjem, koje je očajno. Nakon toga, odgovori sami dolaze, i naviru iz kombinacije dobrih primera prošlosti i mogućnosti sadašnjice, te u njihovom pravilnom kombinovanju na opštu dobrobit društva i građana. Drugim rečima, biće dobri Titoisti od njih, MMW. Ili emigranti. Trećega nema.
U tom slučaju, emigrant. Težim da budem jači na delima nego na rečima, te mi stoga ne pada na pamet da u prazno pričam kako bih išao naoružan ulicom i iskusno presudio svakom ko me ugrozi. Da je to tako jednostavno, nasilnici ne bi postojali. Ali nije tako jednostavno.Sa druge strane, podjednako mi ne pada na pamet da život provedem u društvu koje do te mere toleriše nasilje i štiti nasilnike, da su normalni ljudi počeli da osuđuju samoodbranu po principu: "Jesu li te ubili? Nisu, samo su hteli da te malkice kafanski unakaze a ti odmah potežeš oružje..."
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...