Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Shootings and gun control debates often touch a raw nerve in the US. Former Arkansas Governor Mike Huckabee, a Baptist minister and 2008 Republican presidential hopeful, decried the absence of organised prayer in US state schools: "We ask why there is violence in our schools, but we have systematically removed God from our schools. Should we be surprised that schools would become places of carnage?"
A gde je 1 Pat Robertson da nam ukaze™ na to da je CT jedna od drzava gde skoro legalizovase gay marriage, mora da i tu ima neke uzrocno-posledicne veze :fantom:
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Bafalo, E to i mene interesuje. Ne rade mi sve opcije za postovanje pa ne zamerite što ne mogu da kvotujem i italikujem. Na internetu nalazim da je ludak koristio Sig Sauer .223-Caliber Semi-Automatic Rifle. Onda sam pogledao zakone države Konektikat i tamo stoji sledeće http://www.cga.ct.gov/2007/rpt/2007-R-0369.htmNo permit or certificate is required to buy, possess, or carry long guns. A pod long guns spada i rifle i shotgun. Dajte pojasnite klasifikaciju, pliz.

Link to comment

Pisem napamet, ali mislim da je bitno samo da nije full auto, nebitni su duzina cevi i kalibar. Mozes da nabavis browning M2 .50 cal ako je konvertovan u semi auto.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment
ovo će prije bit assault weapon.
Ako si u pravu, onda važi sledeće:Assault weapons are illegal. People cannot legally buy them or (with one minor exception) bring them into Connecticut. But people who owned assault weapons before October 1, 1993 and registered them with the Department of Public Safety (DPS) before October 1, 1994 can keep them, and dispose of them, under prescribed circumstances.A to znači da nije problem u regulaciji (osim ako ove propisane okolnosti nisu suviše rasteglijve). Dobar sajt ako hoćete da kupite pomenutu cev™ http://www.gunbroker.com/Remington-223/Browse.aspx?Keywords=Remington+223
Link to comment
No permit or certificate is required to buy, possess, or carry long guns. A pod long guns spada i rifle i shotgun.Dajte pojasnite klasifikaciju, pliz.
U mnogim drzavama (ukljucujuci tu i onu gde ja zivim) je mnogo lakse nabaviti "dugu cev" (bolt action rifle, shotgun, cak i semi-auto) nego pistolj (handgun). Logika je tu valjda da su pistolji mnogo opasniji jer mozes da ih lakse sakrijes, dok je ove duze cevi ipak malo teze zadenuti za pojas i prekriti duksom ili dzemperom ili staviti u neki dublji dzep. Tako da za pistolj moras da ides u lokalnu opstinu i trazis specijalnu dozvolu koju da bi dobio treba da prodjes detaljan background check (treba najmanje 2 nedelje da se uradi i popunjava se opsiran formular) a ako hoces da kupis sacmaru ili lovacku pusku popunis mnogo manji formular i onda ovaj u radnji nesto ukuca na kompjuter i posle 2 minuta sve je gotovo. I taj proces zavisi od radnje do radnje, isto tako za municiju, sve zavisi od radnje.Then there are gun shows... :wicked:
Link to comment

Ne znam da li sam pisao/postavio fotku sa TV reklame koju primetih u Ohaju za jednu bizuteriju: "kupite dijamante u vrednosti od $3999 i dobijte pusku ili pistolj besplatno" :isuse:

Link to comment

Kad nemaš pištolj ili pušku, a skrenuo si pameću, onda to radiš letvom, kao juče na Banovom Brdu, ili nožem, kao juče u Šapcu ...Amerika ima preko 300 miliona stanovnika, a Srbija oko 6. Baš me interesuje uporedni pregled procentualnog učešća broja ubistava u odnosu na broj stanovnika ...Kod nas ne možete da kupite pištolj ili pušku u "IDEI" ili "Maksiju" i formalno je teže doći do oružja, ali opet narod je naoružan do zuba i imaju ga i oni kojima bih zabranio da drže i pištolj na vodu ...Znam da ću zvučati jeretički, ali zalažem se da se u Srbiji uvede liberalizacija nabavke oružja po američkom modelu. O tome da li postoji ili ne postoji direktna veza između liberalizacije nabavke oružja i stope kriminaliteta mogu satima da elaboriram i da ispišem stranice i stranice na ovom forumu, ali bih se zadržao na ovom eksplicitno izrečenom stavu ...

Edited by stoka
Link to comment
Kad nemaš pištolj ili pušku, a skrenuo si pameću, onda to radiš letvom, kao juče na Banovom Brdu, ili nožem, kao juče u Šapcu ...Amerika ima preko 300 miliona stanovnika, a Srbija oko 6. Baš me interesuje uporedni pregled procentualnog učešća broja ubistava u odnosu na broj stanovnika ...Kod nas ne možete da kupite pištolj ili pušku u "IDEI" ili "Maksiju" i formalno je teže doći do oružja, ali opet narod je naoružan do zuba i imaju ga i oni kojima bih zabranio da drže i pištolj na vodu ...Znam da ću zvučati jeretički, ali zalažem se da se u Srbiji uvede liberalizacija nabavke oružja po američkom modelu. O tome da li postoji ili ne postoji direktna veza između liberalizacije nabavke oružja i stope kriminaliteta mogu satima da elaboriram i da ispišem stranice i stranice na ovom forumu, ali bih se zadržao na ovom eksplicitno izrečenom stavu ...
Narod je naoružan do zuba zbog proteklih ratova i nekoliko naknadnih don't ask-don't tell legalizacija zatečenog stanja. Letvom i nožem nikada ne možeš napraviti masakr poput ovog u Konektikatu, to je valjda jasno.Ideja o liberalizaciji naoružanja po američkom modelu, i to neposredno nakon masakra o kojem je reč, ne zvuči jeretički, nego glupo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...