Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

ja ću ipak, da budem još malko suzdržan glede ovog historijskog trenutka. Prvo, zato što nas najnovija istorija uči da je svako donošenje demokratije tamo, nosilo sa sobom i radikalni islam, bomaše i teroriste....... Drugo, zato što mi je ova smena vlasti malko uvrnuta. Matematički gledano, jednog generala je zamenilo nekoliko generala. E sad, oni će verovatno predati vlast Narodu. Ali.....šta ako se predomisle?Treće, Muslimanska Braća tek treba da ispostave račun za izvodjenje radova na smeni Mubaraka. Ja verujem da je njihovo uplitanje bilo samo iz čistog altruizma i vere u bolje sutra, ali...šta ako taj račun bude previsok?...

Link to comment

Umjesto odgovora steinsu, lideri u regionu™:

Turkey has urged Egypt's military to press on with elections."We hope that Egypt's military high council will act with common sense and hand over its duty to the new governemnt to be formed as a result of a free and fair election process, and eventually Egypt will proceed to a constitutional democracy," said a statement issued by prime pinister Tayyip Erdogan's office today.Foreign minister Ahmet Davutoglu added that Mubarak's resignation was an historic development for the Arab world and the region."Firstly, continuity of the state and public order should be secured. Secondly, people's demands should be met and a stable and lasting democracy should be built in Egypt through evolution. Thirdly, a transparent road map that the people can follow closely together with the international community should be announced," he said.
I još malo seruma za partypoopere.

"> Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Umjesto odgovora steinsu...
Ajd sad to isto, ali matematicki gledano. Sto steins nije na PZD?BTW, za drustvo iz coska koje dize paniku od Muslimanske Brace, da li cete se iznenaditi ako saznate da su isti stvoreni uz malu pomoc predsednika Ikea, vodje slobodnog sveta. Sto vazi i za skoro sve ostale "problematicne" organizacije za koje znamo... Sto kaze covek, blowback nije bug, to je feature.
Link to comment

Interesantno je kako se istorija ponavlja - u istom vidu slični događaji iskaču na različitim delovima planete. Neobično mi je da u tom delu sveta stradaju prvo Tunis i Egipat, zemlje sa najblažim oblikom diktature, i dosta velikom verskom tolerancijom. Zašto toga nema u Iranu, Libiji, Severnoj Koreji ? Nema, zato što bi prvog dana bili zgaženi tenkovima. To je mislim, ono što je istinska čvrsta ruka.Cenim da će u roku od pet godina tamo izbiti bratoubilački rat, kao ishod narodne pobede

Link to comment
Interesantno je kako se istorija ponavlja - u istom vidu slični događaji iskaču na različitim delovima planete. Neobično mi je da u tom delu sveta stradaju prvo Tunis i Egipat, zemlje sa najblažim oblikom diktature, i dosta velikom verskom tolerancijom. Zašto toga nema u Iranu, Libiji, Severnoj Koreji ? Nema, zato što bi prvog dana bili zgaženi tenkovima. To je mislim, ono što je istinska čvrsta ruka.Cenim da će u roku od pet godina tamo izbiti bratoubilački rat, kao ishod narodne pobede
Mislim da ti je analiza bez veze.
Link to comment
Interesantno je kako se istorija ponavlja - u istom vidu slični događaji iskaču na različitim delovima planete. Neobično mi je da u tom delu sveta stradaju prvo Tunis i Egipat, zemlje sa najblažim oblikom diktature, i dosta velikom verskom tolerancijom. Zašto toga nema u Iranu, Libiji, Severnoj Koreji ? Nema, zato što bi prvog dana bili zgaženi tenkovima. To je mislim, ono što je istinska čvrsta ruka.
Možemo pretpostaviti, ali. to je ŠBBKBB. Mogao je i Mubarak biti čvrste ruke, da je imao vojsku koja je spremna marširati u krvi do guše za njega. Malo koji protest može izdržati rafale 1 monolitne vojske. E sad, nisu to kalkulacije kojima se ja i ti bavimo, ali svako tko primi takvu naredbu i odluči ju izvršavati mora misliti na život poslije toga, da li će oni koji to trebaju izvršiti ostati (i da li uopće jesu) kasta izdvojena od plebsa? Onaj na vrhu koji takvu naredbu, mora misliti na vladanje poslije toga. Neodrživa je vladavina bez ikakve temeljne podrške, bar nekog sloja.Ova tri režima koje navodiš jesu doveli metode vladavine korupcijom, kastinstvom i pranjem mozga do savršenstva, blizu one 'čizme koja gazi ljudsko lice'. Time i kriza koja bi njih mogla srušiti mora biti zaista gadna. Ja ipak ne mislim da postoji vječna diktatura, takvo stanje je protivno duhu i razumu svakog čovjeka, u Pyongyang, Beijingu ili Wyomingu.
Link to comment
Ne znam, možda i nije. Preživeo sam već dva događanja naroda i javlja mi se redosled
Malo su mi grlo zaparale tvoje suze za Mubarakom. A to sta ce biti u Egiptu, niki ne zna (osim onih koji to planiraju).
Link to comment
Malo su mi grlo zaparale tvoje suze za Mubarakom. A to sta ce biti u Egiptu, niki ne zna (osim onih koji to planiraju).
Pogrešno si shvatio. Mubarak mi nit simpatičan nit antipatičan, samo razmišljam o događaju. Jebiga, uvek kaskam za in™, osećanjima.
Link to comment
×
×
  • Create New...