Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Bolje bi im bilo da cekaju sutrasnji miting, odgovor Amerike, i da jednostavno pricekaju da vojska zavrsi revoluciju. Cena za to ce biti vojna uprava koja nece trajati 2-3 meseca, ali ce biti i te kako nadzirana iz Vasingtona i Jerusalima.
Robert Danin from the Council of Foreign Relations in Washington tells the BBC World Service: "It seems to me that behind the scenes there must be some sort of power play taking place between the military and the president. It's really quite bizarre that the president would stand up, especially on a Thursday night, and essentially antagonise the crowd on the eve of a Friday, traditionally the most volatile day for protests in the Arab world. So tomorrow's going to be quite a day I expect."
Link to comment

Ovaj večerašnji govor stvarno jeste poraz za US diplomatiju.Demonstranti, odnosno njihove vođe su budale, ako nisu napravili plan i za ovaj scenario i u tom slučaju stvarno treba da odu kućama, pa sutra ponovo. Pošto Mubarak očigledno jeste napravio plan akcije, čim je govor snimljen nekoliko sati ranije. Glupo je da ulaze u sukob, ako imaju takav taktički zaostatak.

Link to comment

kakav crni odlazak kuci, ne smeju da prepuste trg slobode. mislim da su grasrutsi i ocekivali mozda ne bas ovoliki autizam, ali gugl dzejkob ih je satima dezeuforisao na tviteru.vojska navodno postavlja zvucnike na severnu stranu, kao ocekuje se neko saopstenje.vazno bi bilo da veceras ostanu na trgu, a sutra je petak, bice jos vise ljudi.uznemirujuce price od hr aktivista da se na aerodromu privode svi mladji muskarci sa dvojnim drzavljanstvom koji dolaze u zemlju, dok se novinarima smeska malo duzi razgovor sa vucicevim nekadasnjim ministarstvom.obama sazvao sastanak sekuritate tokom govora.

Link to comment
kakav crni odlazak kuci, ne smeju da prepuste trg slobode. mislim da su grasrutsi i ocekivali mozda ne bas ovoliki autizam, ali gugl dzejkob ih je satima dezeuforisao na tviteru.vojska navodno postavlja zvucnike na severnu stranu, kao ocekuje se neko saopstenje.vazno bi bilo da veceras ostanu na trgu, a sutra je petak, bice jos vise ljudi.
Da, u pravu si, lupio sam. Svejedno, mislio sam da ne napaduju ništa ako se nisu unapred spremili. To je samoubistvo
Link to comment

Jel znaju ova dvojica jopaca da će se sigurno naći par generala koji će pitat Obamu: Jel ga možemo sad roknut kad te je ovako sjebo?A da on odgovori: Oukej pipl.Mislim, ako je mogo JFK, može i Barry. Camelot= Blackamelot.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

mnogo me vise brine aleksandrija i drugi gradovi, kamere su ovde, nece direktan masakr biti nocas cak i ako najrevolucionarniji ostanu pred tv bastiljom, i sa legijom unutra. iz ovih gradova nema snimaka, manje je novinara, tamo pretorijanci mogu da prave sranja bez svedoka.za napade, ovi ljudi na trgu nemaju cime da napadaju, sem kamenjem. masa je njihovo oruzje, zato moraju da se ocuvaju do sutra.

Link to comment
To sam i mislio kad sam rekao "ako se nisu spremili"
jasno, samo sto volim to da ponavljam. najveca vrednost, ako se o tome moze uopste govoriti u ovom trenutku, jeste nenasilnost demonstranata, i bez obzira na bes, to moraju da zadrze. sad stize sve vise poluinformacija da su beduini na sinaju poceli da se skupljaju i za sad samo malo cackaju policiju. isto i sa donje strane kaira. Edited by luba
Link to comment

Ja se sad jedino nadam da je moja drugarica, s kojom sam ovo ludilo večeras gledao i koja je živela u Egiptu, u pravu kad kaže da su Egipćani blag i istrajan svet.Nadam se da sutra neće biti veliko sranje i da će psihopatu poslati u kantu za đubre bez žrtava, makar s mesec dana zakašnjenja.

Link to comment

Video sam na nekom snimku večeras da su Kopti na trgu bili upalili sveće (a bili su rezervisani u početku), apsolutno počinjem da obožavam ovaj pokret egipatske građanske klase.

Link to comment
×
×
  • Create New...