Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Akcija je koordinirana, i Omar sere na klaftre. Ite kući i na poso! Ne slušajte strane TV i Radije koje oće samo da sjebu Eđipat! Komiteti, dijalog, pobijedili ste al se sad jepte ljepo!7572fb04-4c3a-4a40-820a-b5475921af59_500.jpg

Link to comment

Kazu na Al Jazeeri da domine i dalje padaju. Bahrein slavi svetog Trifuna na ulicama, a analiticar neki kaze da to moze da drmne i Saudijce.

Link to comment
Ako armija večeras ne preseče, sutra će biti ko živ ko mrtav.
da. veceras je pitanje svih pitanja sta ce vojska da radi kad ljudi stignu pred palatu i/ili telebastilju
Link to comment

Ja sve nešto mislim da večeras osim mogućih sporadičnih napada na institucije neće biti ništa. Možda leti malo kamenje na Palatu, ili na TV, ali ovo večeras je ogroman, nesnihronizovan bes, koji nije usmeren nigde. Ovo sve treba organizovati prema nečemu, prema Palati, prema TV stanicama, šta god. To bi moglo jedino sutra. Ali vojska će morati da bira, i nemoguće je da to ne znaju. A večeras im je izbor mnogo lakši nego što će biti sutra.

Link to comment
dabovicu, sta ti mislis, oce li biti pizdarija mnogo? (as in mrtvih)
Military expert Ali Shukri from Oxford University tells the BBC World Service he thinks the army is siding with the government and intends to "support President Mubarak totally to the end. I think we are approaching a moment when the army will have to make a real choice on the ground."
Choice as in ''pucanje na raju''.Iznevjereni Barry.
"This is not what the [uS] administration was told President Mubarak was going to do," reports CNN political correspondent John King.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
dabovicu, sta ti mislis, oce li biti pizdarija mnogo? (as in mrtvih)
ja mislim sledece: ako narod resi da stormuje palatu u Heliopolisu, da bi to bila jako losa odluka. Taj deo Kaira je bezbednosno jako osetljiv zato sto je 3 kilometra odatle, istocno, centralna baza egipatskog vazduhoplovstva, Almaza aerodrom. Mubarak, kao vazduhoplovac, tu sigurno ima svoju lojalnu bazu. ne mislim da bi vojska bila posebno trigger happy, ali da bi bilo koji incident mogao dovesti do lancane reakcije. U tom smislu se ne slazem sa Marvinom. Mubarakovi dani su odbrojani i sada jednostavno treba cuvati zivu glavu i drzati se Tahrira i tamosnjih kamera. Eventualno razlupati TV Bastilju, ako pri tome nema pogibija.Iskreno se nadam da demonstrantima nece pasti na pamet da idu dalje od TV Bastilje. Bolje bi im bilo da cekaju sutrasnji miting, odgovor Amerike, i da jednostavno pricekaju da vojska zavrsi revoluciju. Cena za to ce biti vojna uprava koja nece trajati 2-3 meseca, ali ce biti i te kako nadzirana iz Vasingtona i Jerusalima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

bokte, oci mi ispale a prsti se ukocili.pozivaju omladinci na mir, ali jacaju povici za tv bastilju.veze sa aleksandrijom stalno u prekidu, prica se da je tamo bas haos nastao posle dva minuta govora.

Link to comment
×
×
  • Create New...