Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Jasno, Kimovi su jos od pedesetih zavisili od americke vojne pomoci, na koju se naslanja doktrina armije, a armija drzi celu ekonomiju.

 

Pitanje je bilo kako diktatori (ili druge forme autoritarnih rezima) reaguju kad im se ukine pomoc ili uvedu sankcije. Da li unutrasnja represija u vecini slucajeva slabi, ostaje ista ili se cak povecava?

Spoljna politika se ponekad menja ako se ne percepira kao slabost na unutrasnjem planu.

Link to comment

Губици Емираћана. Ишао Вучић да зајми паре од шеика, а овај не зна где му је глава пошто му је погинуло 60 војника а 150 рањено.

 

едит. До сад је било објављено да је 45 Емираћана погинуло у Јемену у једном дану и неколико у претходним операцијама. О рањенима није било података до сада.

Edited by dekki
Link to comment

Pitanje je bilo kako diktatori (ili druge forme autoritarnih rezima) reaguju kad im se ukine pomoc ili uvedu sankcije. Da li unutrasnja represija u vecini slucajeva slabi, ostaje ista ili se cak povecava?

Spoljna politika se ponekad menja ako se ne percepira kao slabost na unutrasnjem planu.

 

Pitanje je konteksta. Stoa i nije uputno staviti Kima i Sisija u istu recenicu.

Negde poluge imas, a negde nemas.

Link to comment

Pitanje je konteksta. Stoa i nije uputno staviti Kima i Sisija u istu recenicu.

Negde poluge imas, a negde nemas.

 

Pa primeni na oba: da li postojece sankcije u slucaju Kima i potencijalne u slucaju Sisija rezultiraju manjom ili vecom represijom prema stanovnistvu?

Link to comment

Setićeš se za sve pare kada prvi srpski kontingent bude kretao u ispomoć emiraćanskoj braći i prijateljima.

 

Ne mogu ja s tim da se nosim. Ne podnosim ih po bar 5 osnova, tako da mi je najbolje po zdravlje da o tome uopste ne razmisljam  ^_^

Link to comment

Pa primeni na oba: da li postojece sankcije u slucaju Kima i potencijalne u slucaju Sisija rezultiraju manjom ili vecom represijom prema stanovnistvu?

 

Sad, koje sankcije jesu prema Kimu a koje su auto-sankcije ne znam.

 

Sto se tice Sisija, cenim da bi rezultirali manjom represijom, ne prema MBu, vec prema liberalnijem svetu, onom koji za trbusni ples zaglavi u zatvoru.

Link to comment

Sad, koje sankcije jesu prema Kimu a koje su auto-sankcije ne znam.

 

Sto se tice Sisija, cenim da bi rezultirali manjom represijom, ne prema MBu, vec prema liberalnijem svetu, onom koji za trbusni ples zaglavi u zatvoru.

 

Znaci, ti tvrdis da autoritarna vlast sa manje para smanjuje represiju i to bar selektivno? Ne mislis da sa manje para a vise nezadovoljstva u drustvu represija generalno ostaje ista ili se povecava?

Link to comment

Znaci, ti tvrdis da autoritarna vlast sa manje para smanjuje represiju i to bar selektivno? Ne mislis da sa manje para a vise nezadovoljstva u drustvu represija generalno ostaje ista ili se povecava?

 

Ovaj, SIsi je na vlast dosao pucem.

 

Dakle, niti je u pitanju decenijski diktator, niti je u pitanju populisticki autoritarni vodja.

To sto na zapadu kazu da je puc plod narodnog nezadovoljstva i to sto se ide u oboate delove Kaira da bi se snimilio kako gradjani drze Sisijevu sliku na zidu da bi mu se dao kakav-takav legitimitet ne pije vodu kada je na njegove sopstvene izbore izaslo cetrdesetak posto ljudi.

 

Da, on bastini deep-state nastao u vreme Mubaraka, ali, kao sto smo videli kako Legija okrece curak naopako, i kao sto smo videli da je taj Sisi okrenuo curak naopako prema Mubaraku, tako ce i nizi Sisiji promeniti stava uz dovoljno leverage-a sa strane.

 

Da, taj deep-state i srednja klasa se grcevito drze, i onaj Safik je umalo pobedio Morsija, ali to nije nivo podrske koji garantuje stabilnost diktatoru.

 

Moja procena je da je Sisi, zapravo, vrlo ranjiv.

 

E, sad, vise detalja siguno zna Gandalf.

Link to comment
×
×
  • Create New...