Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

:lol:Ma kakav strani faktor. To sa CD tablicama je odlična fora za cover. Ajde sutra pronađi budalu koja je vozila ta kola, odvedi je na sud i dokaži vezu režim-teror. Što reče Žižek - Hag.
Ne znam da li da se smejem ili plačem. Na CNN ide upravo vest kako je kombi koji je pogazio one ljude ukraden iz USA ambasade.
Link to comment

Evo i vesti.

Washington (CNN) -- A white diplomatic van shown plowing into anti-government protesters in Cairo might belong to the United States, officials said, adding that 20 such vehicles have been stolen in Egypt amid the unres
Dakle vest otkriva da nije bio u pitanju pijani diplomata (sto se dalo i pretpostaviti), vec neko iz lokala.Ostaje pitanje da li je bilo namerno, odn. inicirano od Mubarakovih ljudi ili ne.. Takve stvari retko desavaju slucajno.
Link to comment
Ako im je Turska i Erdogan model onda se nece leba najesti. Bolje bi bilo da izgrade i razviju nesto novo a ne turski sistem koji ce po ko zna koji put zavrsiti nekom novom formom autoritarizma.
obicno to tako fercera. ako se ne radi o sporoj evoluciji, onda se gleda i kopira - ako komsija uspe u necemu, probaces i ti sta slicno da izvedes. s te strane, meni je drago da muslimanski konzervativci vide AKP & Tursku kao pozitivan primer. koga bi ti naveo kao pozeljan (i za islamiste prihvatljiv) model? Iran? Libiju? Alzir? Saudi? ja bih pored Turske naveo i Maleziju, ali je ona daleko od arapskog sveta.edit: da su Musavi & co uspeli da potuku Hameneija, i Iran bi bio pozitivan primer. <_< Edited by Gandalf
Link to comment

Ništa suštinsko, samo razgovor sa običnim malim čovekom (Hesham):08:43 Hesham fury [186]: still alive08:43 Hesham fury [186]: :)08:44 Toon Olon [237]: stay alive, please08:44 Hesham fury [186]: problem is we r afraid from future08:45 Toon Olon [237]: what is biggest problem at the moment?08:45 Hesham fury [186]: we did not go out from home since about 9 days08:46 Hesham fury [186]: all prisonars r out from prisons because they escaped 08:46 Thargon Nerana [174]: is it not more safe to go in the country till all is over?08:46 Hesham fury [186]: sure yes08:46 Hesham fury [186]: dont come 08:47 Hesham fury [186]: situation now is dangerous08:48 Hesham fury [186]: i am in maadi district08:48 Thargon Nerana [174]: i mean for you and hesh is it not better to leave cairo till all is over08:48 Hesham fury [186]: about 15km from libration square08:49 Hesham fury [186]: problem is in all egypt08:50 Thargon Nerana [174]: hesh told me he was in the land outside the sity and there it was better then in cairo08:51 Hesham fury [186]: yes a little08:51 Hesham fury [186]: it was country side08:51 Thargon Nerana [174]: yes08:52 Hesham fury [186]: i heard now that the gas line which supply gas to israil was explode08:53 Hesham fury [186]: of course by moseone not egyptian 08:53 Hesham fury [186]: may be from hamas08:53 Toon Olon [237]: Are there any indications about soon ending of this situation?08:53 Hesham fury [186]: no news till nowitd.

Edited by Zugurosh
Link to comment
Ne, idem da pruzim podrsku borbi protiv Mubaraka.:D
ne smeta ti sto ce zene imati mnogo manja prava bez Mubaraka i sto ces morati da je jos vise plasis islamskih terorista?
Link to comment
ne smeta ti sto ce zene imati mnogo manja prava bez Mubaraka i sto ces morati da je jos vise plasis islamskih terorista?
Ako ne uspije evakuacija Mubaraka pred revolucionarima, za par godina ćemo čitati Ukijev post: "U februaru 2011. bih se pridružio revolucionarima u Egiptu, ali danas se zalažem za rehabilitaciju HM. Sorry, ljudska prava su mi ipak važnija od svake ideologije, posebno od islamizma." Edited by ArleKino
Link to comment
Ne, ta vlast je isto tako bila problematicna a bice i ova Erdoganova. Nije Erdogan bio tako pazljiv jer je neki demokrata ili izuzetno tolerantan/liberalan, nego je znao da je to jedini nacin da postepeno iskontrolise armiju i sudski sistem. Svaka drasticna i direktna konfrontacija ranije bez serije referenduma i lizanja sa zapadom bi ga dovela na rub puca koji ionako nikad nije bio daleko. Medjutim, dovoljno mi je bilo da slusam i gledam te njegove antisemitske populisticke gluposti da bi postao heroj ulice na bliskom istoku/bratimljenje sa kolegom Ahmadinedzadom (iako nisam nikakav fan Izraela) da znam koliko je sati.
Mislim da grešiš. U Turskoj je pre Erdogana postojala tekovina suzbijanja konzervativizma i islamizma od strane države tj. država je koristila svoje instrumente (uključujući vojsku) kako bi suzbijala i ućutkivala struje poput Erbakanove svojevremeno. Pa uprkos svemu tome, podrška i uticaj su im sve više rasli (što je deo globalne priče jbg, čitav svet klizi u fašizam pa zašto ne bi i Turska) i da je država pokušala da pošto-poto održi sistemsko suzbijanje nečega što tako brzo narasta, tamo bi se upravo uspostavio Egipat odnosno sekularna diktatura koju bi na kraju konzervativci zbacili na ulici.Erdogan ide u drugom pravcu - pokušava da se približi desničarima tako što će im skinuti vojsku i druge elemente državne represije sa vrata, uzdajući se pri tome u ekonomiju kao faktor koji će najbolje ograničiti domet ekstremnih opcija. Što je više keša u igri, to je jači uticaj klase kojoj je u interesu da se takav poredak ne menja drastično i da ga ne ugrožavaju ekstremne ideologije. Sve dok omladina i srednja klasa budu imali perspektivu, ekstremisti neće imati čime da ih mobilišu za svoje ciljeve.
Link to comment
×
×
  • Create New...