Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Marv je dobio warn poen, nisam brisao jer je bane kvotovao, nemojte dalje da nastavljate sa optuzivanjem, molim vas

Link to comment

ID je nastala u Iraku, njena prva ekipa je mahom odande a oficiri su se školovali i kalili pod Sadamom. Pretpostavljam da je to sve prirodna™ reakcija na Asada i njegova zlodela?

 

 

Ne, ali jacanje ID u Siriji jeste. Kao sto sam rekao ima puno uzroka jacanju ID ovo je samo jedan. 

Uz to cela situacija oko Asada i ID je pomalo cudna sa trgovinom naftom itd ali to je druga tema.

Link to comment

Bas zato sto je drugacije jacanje IDa se ne moze objasniti brutalnim rezimom, kao uostalom ni kako je doslo do toga da ID u Siriji bude najjaci pa da se suniti za njih lepe.

Ne moze se objasniti samo brutalnoscu rezima, ima tu drugih faktora. Ali je rezim stvorio uslove u kojima IS moze da racuna na barem uslovnu podrsku dela lokalne populacije, pa je rezimski odgovor na pobunu bio dar sa neba i za IS i za JaN.
Link to comment

za ovo ces biti prijavljen moderaciji jer je cist bezobrazluk i notorna glupost.

imas sve vreme ovog sveta i sve topike gde se pominje sirija da nadjes jedno jedino slovo gde sam ja ili bilo ko imao bilo kakvu simpatiju iskazanu ka IS-u.

ako ne nadjes zvanicno cu te ovde prozvati malacizionom budalom koja nema pametnija posla nego da bude to sto jeste.

 

nisam se bas najbolje izrazio i naravno da nisam imao nameru da te optuzim da simpatises isis. ali kako ti opisujes asadov rezim ovi iz isis-a ispadaju dobri momci. asadov rezim kakav god da je nije od juce, pod tim sekularnim rezimom dugo vremena su ziveli razne nacionalnosti, religije i sekte bez vecih problema a na drugu stranu imas najvece zlo u poslednjih nekoliko stotina godina (ako ne i najvece u istoriji covecanstva), cak i pokusaj uporedjenja je vrhunac idiotizma i ne razumem zasto se to uopste dozvoljava u ovom topiku

Link to comment

vidi ga marv, navodno nije imao nameru da optuzuje, ali ima nameru da se ljuti sto mu vredjaju asada.

crni marv, zlo je zlo, bilo da je isis, bilo da ga cine pobunjenici, bilo nusra, bilo da ga cini asad.

kad se vaga kolicina ucinjenog zla koje asadov rezim cini mahom stanovnicima van njegove kontrole u siriji ona je u najmanju ruku jednaka zlocinima psihopata iz IS-a.

dakle nema razlike u konacnom cilju. razlikuju se samo putevi do istog.

ako mogu da IS horde nazovem pojavama bez trunke ljudskosti i svesti i da ih vredjam upotrebom reci psihopata, ja to mogu da kazem i za asada i krug ljudi oko njega koji stoje iza onoga sto rade.

 

a sad pravac da me tuzis moderaciji za uvredu tvog idola u siriji.

Edited by Bane5
Link to comment

vidi ga marv, navodno nije imao nameru da optuzuje, ali ima nameru da se ljuti sto mu vredjaju asada.

crni marv, zlo je zlo, bilo da je isis, bilo da ga cine pobunjenici, bilo nusra, bilo da ga cini asad.

kad se vaga kolicina ucinjenog zla koje asadov rezim cini mahom stanovnicima van njegove kontrole u siriji ona je u najmanju ruku jednaka zlocinima psihopata iz IS-a.

dakle nema razlike u konacnom cilju. razlikuju se samo putevi do istog.

ako mogu da IS horde nazovem pojavama bez trunke ljudskosti i svesti i da ih vredjam upotrebom reci psihopata, ja to mogu da kazem i za asada i krug ljudi oko njega koji stoje iza onoga sto rade.

 

a sad pravac da me tuzis moderaciji za uvredu tvog idola u siriji.

 

veruj ili ne to jeste bila nenamerna greska i za to ti se izvinjavam, ne samo za tebe nego nema dilemu da ne postoji i jedan forumas ovde koji ima simpatije prema isisu. a za asada podmecujes, briga me za asada koliko za kraljicu elizabetu ali u ovom slucaju naravno da cu navijati za asada. ti kako opisujes asadov rezim meni i dalje zvuci ko propaganda pa sam te zato pitao na pocetku - odakle ti te informacije

 

bold, da si ti na mom mestu verovatni bi me tuzio za podmetanje tj kako si uvredjen da ti je asad idol

Link to comment

marv, sa tobom nije moguce komunicirati, ti si najplasticnije receno zid. od tebe se informacije uglavnom odbijaju i samo odredjene propustaju i to vrlo selektivno.

niko od nas nije idealan, ali ti spadas u onaj krug kome ni crtanje ne pomaze, u ovu pricu ulazis sa jakim predubedjenjem da je asad dobar.

ja imam beskrajno mnogo vremena da dokazujem ili ne nesto sta mislim da jeste (makar i ne bio u pravu), ali ti nemas ni trunku otvorene svesti da prihvatis to i kao najmanju mogucnost jer ako do sada nisi svestan asadovioh zlocina, dzabe ti je da ti ih i pominjem. ista je prica i ostalima koji 'traze dokaze' ili me pitaju dali sam ja licno u damasku i sl.

Edited by Bane5
Link to comment

Nije ni Asad besmrtan. Vidićemo kad ostanu bez svog zajedničkog neprijatelja, prema kome će onda usmjeriti patološku mržnju.

 

budi precizniji, na koga mislis konkretno? ima dosta upetljanih u ovaj rat.

Link to comment

marv, sa tobom nije moguce komunicirati, ti si najplasticnije receno zid. od tebe se informacije uglavnom odbijaju i samo odredjene propustaju i to vrlo selektivno.

niko od nas nije idealan, ali ti spadas u onaj krug kome ni crtanje ne pomaze, u ovu pricu ulazis sa jakim predubedjenjem da je asad dobar.

ja imam beskrajno mnogo vremena da dokazujem ili ne nesto sta mislim da jeste (makar i ne bio u pravu), ali ti nemas ni trunku otvorene svesti da prihvatis to i kao najmanju mogucnost jer ako do sada nisi svestan asadovioh zlocina, dzabe ti je da ti ih i pominjem. ista je prica i ostalima koji 'traze dokaze' ili me pitaju dali sam ja licno u damasku i sl.

 

opet podmeces, asad ne moze da bude dobar, on ne samo da je diktator nego diktator u bliskom istoku pa je i glupo ocekivati da on bude dobar, moze jedino biti dobar za jednog bliskoistocnog diktatora. i od njega se ne ocekuje da ratuje po pravilima ili da ga briga za zenevsku konveciju i slicno, ali ti kako ga opisujes to je vec preterano i sumnjivo i zvuci ko propaganda jer ako je verovati tebi onda treba se nadati da ce ga isis svrgnuti sto pre

Link to comment

opet podmeces, asad ne moze da bude dobar, on ne samo da je diktator nego diktator u bliskom istoku pa je i glupo ocekivati da on bude dobar, moze jedino biti dobar za jednog bliskoistocnog diktatora. i od njega se ne ocekuje da ratuje po pravilima ili da ga briga za zenevsku konveciju i slicno, ali ti kako ga opisujes to je vec preterano i sumnjivo i zvuci ko propaganda jer ako je verovati tebi onda treba se nadati da ce ga isis svrgnuti sto pre

 

opet mi podmeces 'nadu u isis'. daj bre sta ti je covece, skini se sa toga vise!!!

 

ovde se sve vreme podmece prica kako asad nije dobar ali je bolji od nekih tamo jer su oni zatrovani verom ili nisu dovoljno jaki da uspostave stabilnu drzavu i sl.

onaj ko to tvrdi spreman je da prihvati i proguta ogroman broj ubijenih civila pod njegovom komandom.

da li vi nekad sebe cujete sta pricate i pisete?

 

da budem jasan svoju zlu sudbinu svakako zasluzuju i asad i IS jer izmedju njih nema razlike.

Link to comment

Na opoziciju.

 

koje opozicije? ona ne postoji. kad pominjes opoziciju tu se pretopostavlja politicki artikulisana volja neke interesne grupe, dela naroda i sl.

mi toga u siriji nemamo, tamo je jos uvek rat, a politicka volja u tom ludilu tamo prakticno ne postoji.

postoje nekakve snage koje se bore za asada ukljucujci siitske milicije skupljene sa koca i konopca, postoje oruzane pobunjenicke grupe koje nisu koherentne, postoje dzihadisti iz nusre, postoji IS, postoje kurdi (cak ni oni nisu jedinstveni), postoje druzi koji se bar nominalno drze van sukoba i trude da sto manje ucestvuju u ovom ratu, postoji nekakva koalicija koja iz vazduha napada IS...

 

dakle, opozicije nema. zaboravi i na pomisao da je ima.

Edited by Bane5
Link to comment

opet mi podmeces 'nadu u isis'. daj bre sta ti je covece, skini se sa toga vise!!!

 

ovde se sve vreme podmece prica kako asad nije dobar ali je bolji od nekih tamo jer su oni zatrovani verom ili nisu dovoljno jaki da uspostave stabilnu drzavu i sl.

onaj ko to tvrdi spreman je da prihvati i proguta ogroman broj ubijenih civila pod njegovom komandom.

da li vi nekad sebe cujete sta pricate i pisete?

 

da budem jasan svoju zlu sudbinu svakako zasluzuju i asad i IS jer izmedju njih nema razlike.

 

ne podmecem nista, samo kazem da kada bih ja verovao tebi (a ne verujem ti) ja bi se nadao da ce isis svrgnuti asada vec danas

 

i da je tako kako kazes ti asad bi bio bombardovan zajedno sa isis-om. kao sto rekoh, tvoje zvuci ko propaganda koje ne pali vise kod nikoga, cak ni kod amera

Edited by marv
Link to comment
×
×
  • Create New...