Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

A resident of Al-Bab, an Isil held territory whose market last month was decimated by a regime barrel bomb, killing up to 50 people, said: “Civilians would rather live under monkeys than under Bashar al-Assad.

 

"They would choose anything than a regime that has been bombings its own people. Under Isil we can exist, but still, we live in fear.”

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11657918/Why-business-is-booming-under-Islamic-State-one-year-on.html

 

Anecdotal evidence. + teritorija koja je pod IDom, dakle normalno da ce da prica o IDu.

 

Sta cemo sa Libijom?

 

I zasto ID, a ne FSA, Al Nusra, itd?

Link to comment

@Indy & marv: ocekivano.

 

i zasto da vam covek odgovori? stav ste stvorili, predistorija i kontekst vas ne interesuju, reakcije i misljenje lokalaca su vam nebitni... i nalazite nacin da nezeljenu informaciju odbacite.

 

jesu li IS streljali i decu? vrlo verovatno da bi to radili, uklapa im se u MO. nije im potrebno mnogo. no sta cemo sa ovima koji su godine ostavili u zatvoru kod Palmire? ili je to manje zlo posto ih nisu davili verski vec "sekularni" sadisti? u datim okolnostima, koja je ocekivana reakcija znacajnog broja lokalaca na dolazak IS-a i ovakvo postupanje prema rezimlijama i njihovim porodicama?

Edited by Gandalf
Link to comment

@Indy & marv: ocekivano.

 

i zasto da vam covek odgovori? stav ste stvorili, predistorija i kontekst vas ne interesuju, reakcije i misljenje lokalaca su vam nebitni... i nalazite nacin da nezeljenu informaciju odbacite.

 

jesu li IS streljali i decu? vrlo verovatno da bi to radili, uklapa im se u MO. nije im potrebno mnogo. no sta cemo sa ovima koji su godine ostavili u zatvoru kod Palmire? ili je to manje zlo posto ih nisu davili verski vec "sekularni" sadisti?

na jednu stranu imas ovo rekla-kazala (da mu i cnn zavidi) bez ikakvih konkretnih dokaza, a na drugu stranu ova stvorenja iz isisa koje se sami hvale sa njihovim zverstvima i to na 1080, nego neki slepci ovde nikako da vide to dok ne dobiju na ultra hd - 4k

 

 

 

 

 

 

jesu li IS streljali i decu? vrlo verovatno da bi to radili...

 

gandalfe, evo ti jednog "naseg" koji ""strelja" klinca

 

https://www.youtube.com/watch?v=6Ky-j0cENW8

 

 

ako hoces mogu ti naci i snimak gde ova zivotinja odrubljuje glavu drugog klinca

 

Link to comment

I zasto ID, a ne FSA, Al Nusra, itd?

zato sto je IS tu jaci od pobunjenickih frakcija, pa je za ocekivati da ljudi u Raki kao moguce alternative vide IS vs. rezim. zasto bi uopste i pominjali FSA ili JaN? tamo gde je JaN, smatrace njih za alternativu rezimu.

 

Sta cemo sa Libijom?

Libija je drugacija situacija. sasvim drugacija u odnosu na Siriju.

Edited by Gandalf
Link to comment

na jednu stranu imas ovo rekla-kazala (da mu i cnn zavidi) bez ikakvih konkretnih dokaza...

zato i ne treba da ti se odgovori, bilo bi to cisto gubljenje vremena. vec sve znas i tu pomoci nema.

Link to comment

zato i ne treba da ti se odgovori, bilo bi to cisto gubljenje vremena. vec sve znas i tu pomoci nema.

 

ne, ja nista ne znam. nego prema njemu (a i tebi i nekim drugima) ovi iz isis-a su dobri momci a asadovi - monstrumi. iskreno, bane me razocarao, citajuci njegov post ocekivao sam na kraju asadove oficire koji piju krv svojih zrtava naiskap

Link to comment

zato sto je IS tu jaci od pobunjenickih frakcija, pa je za ocekivati da ljudi u Raki kao moguce alternative vide IS vs. rezim. zasto bi uopste i pominjali FSA ili JaN? tamo gde je JaN, smatrace njih za alternativu rezimu.

 

Libija je drugacija situacija. sasvim drugacija u odnosu na Siriju.

 

Bas zato sto je drugacije jacanje IDa se ne moze objasniti brutalnim rezimom, kao uostalom ni kako je doslo do toga da ID u Siriji bude najjaci pa da se suniti za njih lepe.

Link to comment

Jacanje ID nema samo jedno objasnjenje, ali brutalnost Asadovog rezima koje je radikalizovalo situaciju je definitivno jedno od.

Link to comment

ID je nastala u Iraku, njena prva ekipa je mahom odande a oficiri su se školovali i kalili pod Sadamom. Pretpostavljam da je to sve prirodna™ reakcija na Asada i njegova zlodela?

Link to comment

Ja sam ga to isto pitao pre jedno 2 godine, i nikad nisam dobio jasan odgovor.

 

problem je taj sto je na ovom topiku i na topiku o siriji postavljen niz dokaza verifikovanih od zvanicnih svetksih agencija i instiuucija i ne znam sta vama jos uvek treba?

tu se inicijalno vidi da vasa intencija nije komuniciranje dokazima vec maliciozno komentarisanje tudjih stavova iz vizure vec formiranog misljenja.

 

samo (!!!) za ubijanje civila improvizovanim bombama buradima imate rezoluciju saveta bezbednosti (i rusija je glasala), imate nedavno saopstenje istog tog tela koje je i ostrije i preciznije (i to je proslo dozvolu rusije), imate saopstenja niza lica koji su ispred UN-a zaduzena za Siriju, imate izvestaje stranih humanitarnih radnika, HRW-a, AI, stotine zabelezenih snimaka bacanja i eksplodiranja tih naprava, spasavanja civila ispod rusevina itd itd.

i onda mi dodje neko i pita 'odakle dokazi'.

 

kad neko nakon svega toga postavi to pitanje onda ja nemam sta da odgovorim na to. tu prestaje mogucnost da nekome objasnis/nacrtas/uputis ga.

Edited by Bane5
Link to comment

ne, ja nista ne znam. nego prema njemu (a i tebi i nekim drugima) ovi iz isis-a su dobri momci a asadovi - monstrumi. iskreno, bane me razocarao, citajuci njegov post ocekivao sam na kraju asadove oficire koji piju krv svojih zrtava naiskap

 

za ovo ces biti prijavljen moderaciji jer je cist bezobrazluk i notorna glupost.

imas sve vreme ovog sveta i sve topike gde se pominje sirija da nadjes jedno jedino slovo gde sam ja ili bilo ko imao bilo kakvu simpatiju iskazanu ka IS-u.

ako ne nadjes zvanicno cu te ovde prozvati malacizionom budalom koja nema pametnija posla nego da bude to sto jeste.

Edited by Bane5
Link to comment

A resident of Al-Bab, an Isil held territory whose market last month was decimated by a regime barrel bomb, killing up to 50 people, said: “Civilians would rather live under monkeys than under Bashar al-Assad.

 

"They would choose anything than a regime that has been bombings its own people. Under Isil we can exist, but still, we live in fear.”

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11657918/Why-business-is-booming-under-Islamic-State-one-year-on.html

 

Moze li neko da objasni kojom logikom se vodi asad kad ravna ovako gradove (pocev od Homsa onomad). Nije valjda ona genijalna prica koja nikada nije upalila u istoriji sveta - sad cu da ih koljem ko nenormalan pa ce da se okrenu protiv svoje vlasti iz straha od daljeg klanja.

Link to comment
×
×
  • Create New...