Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Zanimljiv je ovaj alđazirin gender reversal na Tahriru. Svaki dan čujemo muškog reportera kojeg prati - kamermanka. biggrin.gif
Ili kamermanku prati reporter?Opasni su ovi iz Đazire. Možda im posle ove revolucije padne na pamet da pokrenu nešto i na temu prava žena. :wub:Sasvim sam uveren da bi im to donelo još veću gledanost, worldwide. Edited by dux
Link to comment
Sad iskopah Bekovu viziju od pre neki dan, kalifat, nafta, socijalna pravda, kalifat, novi krah berze, kalifat, glad, kalifat... Najstrašnije je što u US ima pitaj kurca koliko ljudi koji gajbi žderu tv dinner i veruju mu svaku reč.
Ta rec "kalifat" je najpopularnija rec na Fox Noise zadnjih nekoliko dana. Osim GB, koriste je i Hannity i O'Reilly, i oni klovnovi sa Fox and Friends, i razni drugi. I to onako neumereno, kao mala deca kada nauce neku novu psovku i onda je ponavljaju do besvesti.
Na pocetku videa kaze da su to diplomatska kola. Ako jesu, bas me zanima iz koje ambasade su? I u tom slucaju ne bi me cudilo da je sve ovo 1 neporazum (sa groznim posledicama).
Link to comment

frka na trgu Talaat Harb i okolini, pro-Mubarakovci zauzeli taj trg. to je tipa 500-600 metara od Tahrira.dakle: tuca na prostoru ulice Mohammad Bassiouni, pa do Muzeja, oko 300 metara.bice gadno ako demonstranti zaista krenu na Heliopolis...ocigledno su mubarakovci spremni da napadaju van Tahrira, posto im je Tahrir zaplenjen.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Na pocetku videa kaze da su to diplomatska kola. Ako jesu, bas me zanima iz koje ambasade su? I u tom slucaju ne bi me cudilo da je sve ovo 1 neporazum (sa groznim posledicama).
Na 0:27 se vidi da uopšte ne pokušava da izbegne ljude, naprotiv, skreće u najgušću masu.
Link to comment

Mislim da demonstranti nemaju plan da napuštaju trg. Ostaće tu i sutra, prekosutra. Amerikanci su se angažovali na traženju prelaznog trijumvirata. Nema sumnje da je Obama više puta objasnio Mubaraku da je past tense. Sada se traži izlaz u smislu ko će biti prelazno vođstvo, i da se zadovolji Mubarakov deo intervjua da bi se on povukao, ali ako se to dogodi da bi zemlja skliznula u haos.

Link to comment
×
×
  • Create New...