Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Pa, dobro, kada smo to utvrdili da idemo malo dalje. Idemo prvo malo umetnicki, film smrada Klunija koji je samo zbog Busa snimio taj film, kada je to bila fikcija, koji se trenutno desava, za vreme njegovog predsednika, dok on nosi majice sa likom osobe koja poziva na eliminisanje citave grupe ljudi iz jedne zemlje ali da ga ostavimo po strani dok je na medenom mesecu.

http://www.youtube.com/watch?v=1ItRvvdtFJw

 

Da li je slucajno to da su glavniji finansijeri tih grupa SA i Katar zemlje koje direktno imaju zelju da provuku naftu i gas kroz Siriju da to ne bi uradio Iran i smanjlli troskove transporta? Da li mislite da SAD to nisu odobrile kako bi smanjile uticaj Rusije u Evropi i Bliskom istoku a da se sada udaljavaju od toga jer su ekstremisti postali direktna pretnja po iracku naftu, sto, dakako, nije bilo u planu i sve dok se nisu ukazali u Iraku, SAD nisu reagovale na masovne zlocine tih grupa po Siriji? Je l' ovo teorija zavere? Mislim, pogledajmo slucaj Bahrein, pobuna je krenula pre Sirije a zavrsila se ulaskom oklopnih vozila SA sa odobrenjem SAD zbog 5. flote(koja, dabome, "stiti" naftne rute iz Persijskog zaliva, to joj je osnovna namena, na cemu se trosi destine milijardi godisnje)

Imam jos jedno pitanje za ovdasnje strucnjake, da li je nekome poznato da su Rusi urgirali kod mladog Asada(koji je cak i u SAD administraciji pre par godina smatran za reformatora) da preuzme inicijativu i resi sukob sa Izraelom, sto je on pokusao, ali je mirovni plan odbacen od strane Izraela? Kakve su veze SA i Izraela?

Link to comment

@mackenzie, dobro je, ispunio si svoj sveti zadatak.

@Gandalf, dzabe je to da pojasnjavas kad ima onih poput Zaz_pi-ja koji ni ne saslusaju o cemu se prica vec sve odmah uklapaju u mrezu teorija. Za njega i njih realan svet ne postoji, a RT je no.1 izvor.

Edited by Bane5
Link to comment

Bajden kaze da su saveznici pomagali Nusru i Al Kaidu, i dzihadi ekstremiste. RT to spinuje pa ubacuje i ISIS.

 

E, ako je tako, onda je vec bolje. Ali on je jos nesto rekao: da su pomagali dihadiste ukupno, i svakog ko je hteo da se bori protiv Asada na 2:15 krece taj deo, gde se pominje Nusra i Al Kaida kao i ovo sto sam naveo:

http://www.youtube.com/watch?v=w04YE5zRmc8

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Nije to moj "sveti zadatak", vaši su na putu džihada. Ja sam tek jedan mali plaćenik Assada. :s_d:

 

da bi ovo tvrdio moras da na ovom ili bilo kom drugom topiku nadjes neki moj post (samo jedan je dovoljan) gde sam na bilo koji nacin pisao pozitivno o dzihadistima i sl.

u suprotnom samo ces potvrditi sve ono sto sam ti porucio, da si obican propagandista iz vrlo iracionalnih razloga.

forum u sake!

Link to comment

E, ako je tako onda je vec bolje. Ali on je jos nesto rekao: da su pomagali dihadiste ukupno, i svakog ko je hteo da se bori protiv Asada:

 

 

ma bravo, nakon 6 sati si saznao sta je bajden rekao :)

care!

Edited by Bane5
Link to comment

da bi ovo tvrdio moras da na ovom ili bilo kom drugom topiku nadjes neki moj post (samo jedan je dovoljan) gde sam na bilo koji nacin pisao pozitivno o dzihadistima i sl.

u suprotnom samo ces potvrditi sve ono sto sam ti porucio, da si obican propagandista iz vrlo iracionalnih razloga.

forum u sake!

 

Radije bi gledao katarsku Al Džaziru nego listao po tvojim postovima.

 

A ti si opet, kao neki ignoramus, interpretirao moju poruku onako kako to tebi odgovara. Neću se više raspravljati. Poz.

Link to comment

sta da ti kazem, ja mogu da udjem u raspravu zasto smatram da je tvoje trolovanje ovog topika puka propaganda, ti ne mozes/neces/ne zelis samo da nadjes jedan jedini post da potvrdis svoju tvrdnju.

zakljucak se sam namece, zar ne?

srecan put, ali ja se necu skinuti sa ovog topika.

Link to comment
×
×
  • Create New...