Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

@Gandalf ono na zidu kao i na snimku iz prethodne poruke je zastava Islamske države. Džihad zastave su drugačijeg dizajna.

 

nisam gandalf ali mislim da i dalje gresis jer ovaj barjak is koristi jos iz perioda dok je bio deo al kaide. za ovu verziju barjaka (sa stilizovanim muhamedovim pecatom) koju is koristi veruje se da je nastala pocetkom 2000-ih i da potice iz mreze al kaide na arapskom poluostrvu koju je is preuzeo i srazmerno svojoj snazi popularisao. iz toga nije daleko tvrditi ni da celije al kaide koje su potekle iz s. arabije i ostalih zemalja nose istu zastavu. na snimku koji si postavio deluje da se tu radi bas o podrsci al kaidi i njihovim bliskim-bratskim saveznicima, a ne onima koji su, za sada, na neki nacin izopsteni iz mreze.

 

edit:

Interesantan snimak. Grupa boraca IS-a nedaleko od Kobanea. Ako obratite paznju na njihov razgovor uocicete dosta ruskih reci. Verovatno su u pitanju ceceni ili neki njima bliski saborci sa ruskog govornog podrucja.

 

http://youtu.be/k9DDe3r-Rpo

Edited by Bane5
Link to comment

postoji vise verzija barjaka, ja sam napomenuo da je u pitanju mreza al kaide sa arapskog poluostrva (uglavnom saudijska arabija i jemen) i da je to bila njihova verzija barjaka.

al shabaab koristi, pored jos jedne, istu verziju zastave skoro do svojih pocetaka kad is, kao organizacija, nije bio ni blizu ovoga sto je danas.

Edited by Bane5
Link to comment

bez turskog ucesca na tlu nema nista od kampanje. ja ne razumem kako amerikanci nisu uspeli da obezbede bolju saradnju s njima dosad, nekim obecanjima, cime god...

Turci zele vojni angazman protiv ISIS i protiv Asada, dok su Ameri krenuli protiv ISIS i JAN. Pomagali Turci Nusru ili ne, Nusra im je u sustini takticki saveznik.

 

Ovih dana, Turci su u poziciji da biraju izmedju PKK i ISIS (tako kazu turski zvanicnici), pri cemu PKK predstavlja ozbiljniju pretnju Turskoj.

Edited by Gandalf
Link to comment

Je li na terenu neki neformalni savez nato koalicije i Irana?

 

Nije. Sledeća meta je ionako Asad. Uostalom, turske i saudijske snage su u koaliciji, a ne iranske.

Link to comment

Bajden kaze da su ISIS i sve ostale ludacke grupacije po Siriji stvorene od prijateljskih(za SAD) monarhistickih zemalja Persijskog zaliva, kao i Turske, kako bi skinuli Asada.

 

http://www.youtube.com/watch?v=11l8nLZNPSY

 

Izgleda da sam sve vreme bio u pravu a ovde sam bio napadan od strane nekih, cak i skinuo nevinost izbacivanjem zbog toga, da su sve to gluposti, lazi i prevare. Mozda sam ja cia snajka cia, mislite o tome.

 

edit: Samo je cudno da SAD tek to sada saznaju, nece biti tako ;)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

crni zaz_pi, ali da li ti znas razliku izmedju stvaranja i jacanja (citaj lepo sta kazu u tom klipu "rise, bolstering")?

drugo, kao sto znas i ta pomoc moze biti direktna i indirektna, svesna i manje namerna...

u tim lavirintima ne da tvoj tvrdnja nije tacna bez mnogo jakih dokaza vec je i dalje na nivou 'mali perica' teorija.

Link to comment

Prvo nacelnik vojske SAD a sada ni Bajden nije dovoljno kredibilan. A, mogli su da im pomazu pomocu telepatije(to je novo zrtvovanje teladi za uspehe islamista) i teleportacije(slanje teladi kao elitne vojske u prve redove).

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Oh, pa to otvara mnoga pitanja ne samo ovo sada sa ISIS. Primera radi, postoji izvestaj kongresa o istrazi napada na SAD 2001 koji je zapecacen kao drzavna tajna a koji je delimicno procureo i govori o ucescu dela Saudijaca, da li bogatih princeva ili dela tajne sluzbe, u napadima. Da li su sve Al Kaide ovoga sveta povezane nekako sa zemljama koju se zove Saudijska Arabija ili Katar? SAD ocigledno nesto znaju o tome ali cute, pa se postavlja pitanje zasto?  Kakva je uloga Katara kao novog finansijera teroristiskih organizacija?

 

Link to comment

Prvo nacelnik vojske SAD a sada ni Bajden nije dovoljno kredibilan. A, mogli su da im pomazu pomocu telepatije(to je novo zrtvovanje teladi za uspehe islamista) i teleportacije(slanje teladi kao elitne vojske u prve redove).

 

Obrati paznju. Tvoja teorija je u direktnoj koliziji sa izjavom Bajdena zato ti skrenuh paznju na kljucne reci engleskog jezika koje su upotrebljene.

Link to comment

Oh, pa to otvara mnoga pitanja ne samo ovo sada sa ISIS. Primera radi, postoji izvestaj kongresa o istrazi napada na SAD 2001 koji je zapecacen kao drzavna tajna a koji je delimicno procureo i govori o ucescu dela Saudijaca, da li bogatih princeva ili dela tajne sluzbe, u napadima.

Moze link za ovo?

Link to comment
×
×
  • Create New...