Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

@Zaz: Fiskov clanak iz Independenta, u kome se citiraju "zapadne ambasade" koje optuzuju Bin Ladena.

 

Nije ti palo na pamet da prvo procitas clanak?

Edited by Gandalf
Link to comment

Sacuvajmo ovo kao primer propagande jednog asadiste doduse onog pravog internet junaka kojeg pogadja "infiltracija terorista" u Siriji.

Naravno i ovaj primer iz Alepa je jedan u nizu potpuno besmislenih, ali jos nije zasluzio da mu objasnim zasto.

Mora jos da se potrudi.

 

(Ne)logičke zablude kako je Al Kindi bolnica trebala da bude "oslobođena" kamionom punim eksploziva mi uopšte ne trebaju. Inače, taj režim je i sagradio tu bolnicu, tako da jedini koji su imali pravo da je dignu u vazduh su - upravo oni.

Link to comment

Evo kad je vec pomenuo Kindi bolnicu u Alepu da pojasnim i objasnim koliko njegovi postovi nose propagandu i koliko su povrsni.

Ponovicu da je bar 80% njegovih objava netacno ili pogresno kontekstuirano, ali slazem se sa citavih 20%

 

Dakle, Kindi bolnicu nije sagradio bas ni Asadov tata vec je neka vrsta poklona Egipta iz Naserove ere.

Druga cinjenica koju nas 'asadov bot' ne zna (i ne zeli da zna prenoseci kojesta sa kojekakvih blogova) je da je nakon pocetka protesta i pobune u Alepu 2012 bolnicu prvo kontrolisala FSA. Pre toga tamo je bilo oko 250 pacijenata (bolnica je bila specijalizovana za lecenje obolelih od tubrkuloze) i oko 650 lekara, medicinskih sestara i administrativaca. Bolnicu nakon toga zauzimaju asadisti upotrebljavajuci svu vojnu tehniku ne birajuci nacin da je preuzmu. Nije li to bio zlocin? Nakon preuzimanja Kindi bolnice asadisti je pretvaraju u vojnu ispostavu jer se bolnica naslanja na vojni kamp Handarat u severnom delu Alepa.

Slika unistenja (ostataka!) bolnice je slika borbe protiv posade asadista u njoj.

Edited by Bane5
Link to comment

@Zaz: Fiskov clanak iz Independenta, u kome se citiraju "zapadne ambasade" koje optuzuju Bin Ladena.

 

Nije ti palo na pamet da prvo procitas clanak?

 

Davno sam ga procitao i clanak je glorifikacija neimara Osame koji gradi puteve po Sudanu i priseca se rata sa Rusima, ponekad pomene BiH. Mozda bi ti trebalo da ga ponovo procitas. Ono sto je poenta postavljanje tog clanka je saradnja zapada sa ekstremnim mudzahedinskim pokretima. Oni itekako mogu u odredjenim periodima da saradjuju kao sto jesu u Siriji. Sada se to podelilo pa nisu svi vise tako dobri kao sto je i Osama postao los dok je u Afganistanu, tokom '80ih, bio dobar. Tako da je kreten Mekkejn itekako mogao da se sastane sa nekim iz ISISa, kao sto su se razni senatori tokom '80ih, mislim cak i sam Regan, sastajali sa mudzahedinima iz Avganistana.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Davno sam ga procitao i clanak je glorifikacija neimara Osame koji gradi puteve po Sudanu i priseca se rata sa Rusima, ponekad pomene BiH. Mozda bi ti trebalo da ga ponovo procitas. Ono sto je poenta postavljanje tog clanka je saradnja zapada sa ekstremnim mudzahedinskim pokretima. Oni itekako mogu u odredjenim periodima da saradjuju kao sto jesu u Siriji. Sada se to podelilo pa nisu svi vise tako dobri kao sto je i Osama postao los dok je u Afganistanu, tokom '80ih, bio dobar. Tako da je kreten Mekkejn itekako mogao da se sastane sa nekim iz ISISa, kao sto su se razni senatori tokom '80ih, mislim cak i sam Regan, sastajali sa mudzahedinima iz Avganistana.

 

za ove tri ipo godine rata u siriji nisam naisao niti na jedan jedini (makar fisk reda velicine) tekst koji je bar naslutio da se neki usa zvanicnik sastajao sa nekim iz nusre ili is(is)-a.

ako ti znas i nasao si da je toga bilo uputi nas, ne kao ovaj gore vec uljudnije :)

Link to comment

Pazi molim, optužuješ me za nekakvu propagandu, dok za SAA koristiš termin assadisti. Optužuješ me za korištenje nekakvih blogova, a tvoji su izvori boga pitaj šta. (Nešto ne vjerujem da nas izvještavaš sa lica mjesta).

 

Prodor pobunjenika džihadista u Aleppo je izvršen iz pravca sjevera i sjeverositoka. Al Kindi bolnica je taman na putu prema centru Aleppoa.

large_ce35cd7e22241717d60d.png

 

I nije FSA od početka kontrolisala bolnicu već su je osvojili od sirijskih snaga. To si skoro i sam zaključio, jer si napisao da se bolnica naslanja na vojni kamp. :fantom:

 

Evo jedan režimski checkpoint jul 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=FV-m_L7vOqg

 

Rebeli zauzimaju u novembru 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=RDiucY3FiuI

 

U Decembru '12. je SAA ponovo vraća u svoj posjed. (Da ne dužim intermezzo) I drži sve do onog "oslobađanja"...

Link to comment

Pazi molim, optužuješ me za nekakvu propagandu, dok za SAA koristiš termin assadisti. Optužuješ me za korištenje nekakvih blogova, a tvoji su izvori boga pitaj šta. (Nešto ne vjerujem da nas izvještavaš sa lica mjesta).

 

Prodor pobunjenika džihadista u Aleppo je izvršen iz pravca sjevera i sjeverositoka. Al Kindi bolnica je taman na putu prema centru Aleppoa.

 

I nije FSA od početka kontrolisala bolnicu već su je osvojili od sirijskih snaga. To si skoro i sam zaključio, jer si napisao da se bolnica naslanja na vojni kamp. :fantom:

 

Evo jedan režimski checkpoint jul 2012.

 

 

Rebeli zauzimaju u novembru 2012.

 

U Decembru '12. je SAA ponovo vraća u svoj posjed. (Da ne dužim intermezzo) I drži sve do onog "oslobađanja"...

 

- saa ne postoji vise. postoje snage zdruzene (ponekad bas i ne, ali komanda uglavnom postoji) i sastavljene od ostataka vojske sirije i raznih milicija formiranih u siriji od pripadnika asadove partije i dobrovoljaca uz dodatak niza siistskih milicija iz vaskolikog siitskog dela muslimanskog sveta.

- ja cesto kazem "asadove snage" ili "asadu odane snage", a asadisti meni nije uvredljivo jer su to oni koji se bore za asada, ako ti u reci "asadist" vidis nesto drugo ja to prepustam na tvoju dusu, nisam se vodio nikakvim drugim namerama.

- takodje, sve sto sam napisao o osvajanju kindi bolnice ti si potvrdio u svom narednom postu i drago mi je sto si na taj nacin pokazao da su moji 'boga pitaj sta' izvori bili tacni i za tebe. jebeno je samo sto time gazis po svojoj propagandi. priznajes da je kindi bolnica vec koriscena kao vojni objekat od strane asadovih snaga?

kako bre crni asade, pa to je bila bolnica???

naravno, verujem da si mu i to oprostio kao i sve ostale zlocine.

Edited by Bane5
Link to comment

Je li VMA vojni objekat?

 

Inače Al Kindi je bila pod kontrolom rebela svega mjesec dana novembar-decembar 2012. I za to vrijeme su uspjeli razmontirati bolničku aparaturu za lečenje raka i odvući u Tursku.

Edited by mackenzie
Link to comment

nije vojni objekat, bas kao sto nije bila ni kindi bolnica, ali nemoj mene to da pitas, pitaj to tamo one tvoje koji ti podvaljuju ovu jeftinu propagandu. neka ti oni objasne kako su asadove snage upale u kindi bolnicu i sta je bilo sa 250 bolesnika i kako to da pobunjenici u bolnici pronadju brdo oruzja kada su je prvi put preuzeli. samo to. i nece da te boli, jer ti si im ionako vec sve to oprostio.

Edited by Bane5
Link to comment

Nije vojni objekat, samo što se zove... pazi sad: Vojno-medicinska akademija, a upravnik je brigadni general, pored toga što je doktor medicine. O kakva logika.... Pa da su u bolnici i časne sestre milosrdong srca isusova, takvi objekti su presvega od strateškog značaja, i prisustvu vojske se samo budala može čuditi.

 

Evo istom logikom da ja tebe pitam, otkud FSA u Al Kindi bolnici.... :rollingeyes:

 

Samo još jedna ispravka. Bolnicu nisu preuzele (prvi put novmebar 2012) FSA već Al-Tawhid brigada koja se više i ne smatra pod FSA.... toliko.

 

http://www.liveleak.com/view?i=35d_1352883935

Edited by mackenzie
Link to comment

Davno sam ga procitao i clanak je glorifikacija neimara Osame koji gradi puteve po Sudanu i priseca se rata sa Rusima, ponekad pomene BiH. Mozda bi ti trebalo da ga ponovo procitas. Ono sto je poenta postavljanje tog clanka je saradnja zapada sa ekstremnim mudzahedinskim pokretima. Oni itekako mogu u odredjenim periodima da saradjuju kao sto jesu u Siriji. Sada se to podelilo pa nisu svi vise tako dobri kao sto je i Osama postao los dok je u Afganistanu, tokom '80ih, bio dobar. Tako da je kreten Mekkejn itekako mogao da se sastane sa nekim iz ISISa, kao sto su se razni senatori tokom '80ih, mislim cak i sam Regan, sastajali sa mudzahedinima iz Avganistana.

saradnja zapada sa mudzahedinima i glorifikacija Bin Ladena, ilustrovano clankom americkog propagandiste Roberta Fiska? u Independentu?  :s_w:

 

Bin Laden i dzihadi nisu bili americki neprijatelj do 1991-e, a neprijateljstvo se razvilo nakon sto je nevernicka vojska okupirala svetu zemlju. mogli su bez problema da saradjuju pre toga, i nije bilo nikakvih naznaka da bi mogli doci u sukob. potpuna druga situacija u Siriji (i Iraku), obzirom da su i Ameri i dzihadi svesni da ce se pre ili kasnije ponovo sukobiti.

Edited by Gandalf
Link to comment

Nije vojni objekat, samo što se zove... pazi sad: Vojno-medicinska akademija, a upravnik je brigadni general, pored toga što je doktor medicine. O kakva logika.... Pa da su u bolnici i časne sestre milosrdong srca isusova, takvi objekti su presvega od strateškog značaja, i prisustvu vojske se samo budala može čuditi.

 

Evo istom logikom da ja tebe pitam, otkud FSA u Al Kindi bolnici.... :rollingeyes:

 

ma bravo majstore, sada vec i podrzavas krsenje zenvske konvencije.

korak po korak ne samo da si izgazio svoju propagandu vec si se (napomenuh ti to) sam napravio licemerom i naprasno podrzavas pretvaranje (civilne) bolnice kindi u vojni objekat od strane asadovih snaga.

bravo, ovo zasluzuje ne samo svaku osudu vec i gadjenje.

Edited by Bane5
Link to comment

za ove tri ipo godine rata u siriji nisam naisao niti na jedan jedini (makar fisk reda velicine) tekst koji je bar naslutio da se neki usa zvanicnik sastajao sa nekim iz nusre ili is(is)-a.

ako ti znas i nasao si da je toga bilo uputi nas, ne kao ovaj gore vec uljudnije :)

A taj clanak, ako negde postoji ce kao biti indikativan da je nekakve saradnje zaista i bilo? Ili ce biti dokaz (da je saradnje bilo)?

Realno - oni (USofA) imaju istoriju saradnje sa takvim "pokretima", slicno kao i CCCP/Rusija tako da neko insistiranje na izvoru po meni nema nekog posebnog smisla. Osim naravno, ako ne ocekujesh neko Snowden/wikileaks otkrovenje - ono - da ti kazu da deda Mraz ne postoji i da je jednorog sa rodjendana ustvari obican poni sa kornetom za sladoled nataknutim na celo... Mis'im - ono - ozbiljno. Ovo je stvar verovanja a ne nekakvih cinjenica - osim, naravno, ako ne zivish u Siriji, Jordanu ili vec tako nekom komsiluku.

Link to comment
×
×
  • Create New...