Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ja verujem slikama a ne mudzahedinskim sajtovima. A. sada se vrati izucavanju kako je SAA uspela da ode severno od Alepa i skoro isece islamiste unutar delova Alepa, stavi ih u okruzenje, iako si tvrdio ovde da se to nece desiti. Pokojna FSA vise ni ne postoji.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ja verujem slikama a ne mudzahedinskim sajtovima. A. sada se vrati izucavanju kako je SAA uspela da ode severno od Alepa i skoro isece islamiste unutar delova Alepa, stavi ih u okruzenje, iako si tvrdio ovde da se to nece desiti. Pokojna FSA vise ni ne postoji.

 

sacuvajmo ove velikoumne analize za buduce izucavanje zatucanosti na ovom forumu.

Link to comment

Primetio sam da si zacutao u poslednjih godinu prilicno. Nisi pisao o ofanzivi SAA oko Alepa itd. Ali si se poceo javljati kada je mudzahedinska zgadija pocela da izvrsava samoubilacke akcije na baze SAA koje su vec skoro dve godine u okruzenju. Je l' to entuzijazam porastao? :unsure:  A, da, pisao si kako SAA i ISIS imaju tajno saveznistvo :lol:

Link to comment

Primetio sam da si zacutao u poslednjih godinu prilicno. Nisi pisao o ofanzivi SAA oko Alepa itd. Ali si se poceo javljati kada je mudzahedinska zgadija pocela da izvrsava samoubilacke akcije na baze SAA koje su vec skoro dve godine u okruzenju. Je l' to entuzijazam porastao? :unsure:  A, da, pisao si kako SAA i ISIS imaju tajno saveznistvo :lol:

 

Ima li smisla odgovarati na ovo?

Link to comment

Ja ću primetiti da je praksa pokazala da je SAA ratno vazduhoplovstvo u odnosu na ukrajinsko, u smislu upotrebljivosti, efektivnosti i prilagodljivosti, negde kao Erih Hartman u odnosu na, well, nekog nesrećnog sovjetskog rukija. 

Link to comment

Ja ću primetiti da je praksa pokazala da je SAA ratno vazduhoplovstvo u odnosu na ukrajinsko, u smislu upotrebljivosti, efektivnosti i prilagodljivosti, negde kao Erih Hartman u odnosu na, well, nekog nesrećnog sovjetskog rukija. 

 

za sravnjivanje gradova i ubijanje svega zivog u tim gradovima je odlicno. za sve ostalo, sovjetski ruki nije bez sansi.

Link to comment

Nekad pogode i nešto vojno, što je skoro pa nedostižni feat™ za UAF.

 

oh, pa i corava koka ubode neko zrno, ali cenu svih ostalih (izvesno je namernih) dejstava po urbanim celinama je platilo zivotima hiljade i hiljade sirijskih civila.

zelis li to i u ukrajini?

Edited by Bane5
Link to comment

Ja ću primetiti da je praksa pokazala da je SAA ratno vazduhoplovstvo u odnosu na ukrajinsko, u smislu upotrebljivosti, efektivnosti i prilagodljivosti, negde kao Erih Hartman u odnosu na, well, nekog nesrećnog sovjetskog rukija. 

Meni novoruska pvo djeluje ozbiljnije deset puta od bilo koje ekipe kolega im među raznim grupama koji se bore (ili su se borile) protiv SAA avijacije. Još uvijek nema snimaka bahaćenja aviona iznad ukrajinskih gradova, a takvih je gomila sa sirijkog ratišta, avion divlja i istresa bombe po kome stigne, pobunjenička pvo je tu da povremeno ispali rafal iz PAM-ova ili ponekog 23 mm topa i to je sve ... novorusi obaraju, vješto, često i šaroliko.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

The photo above allegedly shows an ISIS fighter inside the newly captured Tabqa military airbase outside Raqa in Syria. He appears to be holding a Russian SA-24 manpad (man-portable air defense system) containing a missile. This is a state-of-the-art antiaircraft missile system — not a leftover from the Soviet era.
 
In their rush to evacuate the air base, the Syrian air force also appears to have left lots of fighter aircraft behind.
 
No doubt it’s widely assumed that ISIS does not possess trained pilots in its ranks, but at this point we should probably stop making assumptions.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...