Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Izvinjavam se na nepreciznosti. Pretpostavljam da su u okolini kada su zauzeli aerodrom. Zato ostaje isto pitanje: planiraju li kalifat?

 

edit: ubacen citat

 

dao sam ti priliku da se ne blamiras ali ti nastavljas.

Link to comment

Moram priznati da mi nista nije jasno

 

 

Pro-islamisticke milicije predvodjene onom najmocnijom iz Misrate danas su zauzele (preuzele) aeorodrom u Tripoliju.

 

tripoli.jpg

Edited by Zaz_pi
Link to comment

@Zaz,

koje pitanje? da li neko u tripoliju planira kalifat?

to pitanje moze da postavi samo onaj ko zaista malo zna ili ne zeli da zna ili je pun predrasuda pa se ti tu pronadji.

u ovoj kratkoj informaciji koju sam preneo o preuzimanju aerodroma u tripoliju napisao sam da su to ucinile pro-islamisticke milicije predvodjene jednom od najmocnijih u libiji.

nigde nisam pisao da su to dzihadisti, ujedno oni cije ucenje negira drzavu (poput IS-a).

dakle, stvar je elementarna, pro-islamisticke miclije u ovom delu libije okupljene oko misracana ili npr. najveci deo IF-a (Islamic Front) i siriji ne negiraju drzavu, imaju u konacnoj instanci ucestvovanje na izborima i sl.

najveca razlika u odnosu na sekulariste je ta sto je njihov cilj da drzava bude uredjena prema verskom zakonu i postovanju onih verskih doktrina koje su nama vec uveliko poznate iz ucenja muslimanskog bratstva, iskustva irana i slicnih.

dakle, kada na forumu napisem da je nesto pro-islamisticki dosta je razlicito u odnosu kada je nesto pro-dzihadisticki (bilo da je u pitanju siitski ili sunitski dzihadizam), pa cak i u tom nivou postoje razlike jer jos uvek nisu sve dzihadisticke milicije (vojske) za proglasenje kalifata, a da ne pominjem i ne ponavljam stalno kako postojanje vise nosilaca prava na kalifat na jednom podrucuiju nije moguc i kako se takva situacija iskljucuje do istrebljenja.

Edited by Bane5
Link to comment

Pitanje je bilo da li demokratska islamisticka armija iz Misrate ima nameru da uvede Kalifat, ali si odgvorio na to pitanje, te zahvaljujem.  Je l' sto demokratski islamisti onda prelaze kod Kalifcana, kao u Siriji, gde je su mnogi iz IF  pretrcali kod ISISa?

Link to comment

Pitanje je bilo da li demokratska islamisticka armija iz Misrate ima nameru da uvede Kalifat, ali si odgvorio na to pitanje, te zahvaljujem.  Je l' sto demokratski islamisti onda prelaze kod Kalifcana, kao u Siriji, gde je su mnogi iz IF  pretrcali kod ISISa?

 

ako bi mi napisao sta znaci 'demokratska islamisticka armija' mozda bi i mogao da ti odgovorim, ovako samo nagadjam u kojim bespucima lutaju tvoje neuke misli.

da. i pre neki dan sam ovde napisao da postoje odredjene milicije koje naginju IS-u, ali samim tim sto se nisu potpuno raspale znaci i da se razlikuju koliko-toliko od ove posasti. nije li tesko onda zamisliti da bi taj drugi deo, logicno, ratovao protiv IS-a. cak, ima primera bivsih asadovih oficira koji sada ratuju za IS, o hiljadama stranih placenika da i ne govorimo pa kako ih onda ne bi bilo iz redova sunitskih pobunjenika.

 

@rodja,

ma sve je OK. Zaz je to.

Edited by Bane5
Link to comment

 

ako bi mi napisao sta znaci 'demokratska islamisticka armija' mozda bi i mogao da ti odgovorim, ovako samo nagadjam u kojim bespucima lutaju tvoje neuke misli.

da. i pre neki dan sam ovde napisao da postoje odredjene milicije koje naginju IS-u, ali samim tim sto se nisu potpuno raspale znaci i da se razlikuju koliko-toliko od ove posasti. nije li tesko onda zamisliti da bi taj drugi deo, logicno, ratovao protiv IS-a. cak, ima primera bivsih asadovih oficira koji sada ratuju za IS, o hiljadama stranih placenika da i ne govorimo pa kako ih onda ne bi bilo iz redova sunitskih pobunjenika.

 

@rodja,

ma sve je OK. Zaz je to.

 

Sam si odgovorio:

 

nigde nisam pisao da su to dzihadisti, ujedno oni cije ucenje negira drzavu (poput IS-a).

dakle, stvar je elementarna, pro-islamisticke miclije u ovom delu libije okupljene oko misracana ili npr. najveci deo IF-a (Islamic Front) i siriji ne negiraju drzavu, imaju u konacnoj instanci ucestvovanje na izborima i sl.

 

Dakle, ovo je demokratska islamisticka armija. Izgleda da si se malo zbunio.

Odredjene milicije mozda i postoje ali koliko islamistickih milicija nece pretrcati kod ISISa kada shvate da je ISIS jaci? Sto se masovno desavalo po istoku Sirije. Ima jos nesto: ko placa sve te dzihdiste, tu ogromnu organizaciju, kuda su usli u Siriju?

Link to comment

 

Sam si odgovorio:

 

 

Dakle, ovo je demokratska islamisticka armija. Izgleda da si se malo zbunio.

Odredjene milicije mozda i postoje ali koliko islamistickih milicija nece pretrcati kod ISISa kada shvate da je ISIS jaci? Sto se masovno desavalo po istoku Sirije. Ima jos nesto: ko placa sve te dzihdiste, tu ogromnu organizaciju, kuda su usli u Siriju?

 

daj smanji dozivljaj.

tvoje neznanje polako postaje toliko besmisleno da je muka i citati sve sto napises.

tvoja fraza 'demokratska islamisticka armija' je besmislica jer niti je to armija niti se uz rec armija, vosjka i sl. u ovakvim okolnostima sukoba moze staviti takva odrednica bilo da su u pitanju i sekularisti i bilo ko drugi.

ako si hteo biti duhovit onda si nam otkrio svoju novu stranu, neduhovitost iznad svega.

ove natrpane i nekonzistentne reci o siriji i is-u zaista je besmisleno komentarisati, o tome je na topiku o siriji i na ovom pisano uveliko.

Link to comment

Izgleda da su oni u Libiji prilicna vojska, armija, pretorijanska garda... Cinjenica jeste da je originalna libijska vojska razbucana, ostali du demokratski islamisti. Pozdravljam.

Link to comment

@Roger,

Egipat i UAE.

Egipat je zvanicno demantovao.

Haftar ima par aviona, pretpostavka je da su u jednom od par ovih napada ucestvovali i oni, ali je tesko poverovati da imaju kapacitet za svakodnevno bombardovanje.

 

@Zaz,

izgleda, izgleda... uz izraz 'demokratski islamisti' stajace zlatnim slovima nick Zaz_pi kao znak paznje na pokusaj duhovitosti koja je umrla sa poslednjim nadama za slobodnu Libiju.

Edited by Bane5
Link to comment

Nargila ili ne, Libija, Sirija i Irak su uništeni kao održive države na duži period, možda i trajno. Ono malo stabilnosti što je ostalo načeće se u budućnosti. Što gore to bolje. Samo skalp Irana fali. Clean Break...

 

Da, samo Irak i Libija su bile failed state i u vreme Gadafija i Sadama. Otud toliki haos sada. Nije to bas toliko slucajno.

 

Za razliku od ovih banana drzava, Iran je najdemokratskija drzava bliskog istoka (nakon ili u rangu sa Izraelom, ne znam kako se kotiraju manjije u Iranu) sa izgradjenim checks and balances.

Link to comment
×
×
  • Create New...